loader image

31. Jak motywować do odchudzania ? W stylu władz Dubaju.

kobieta z dubaju schudnij

Nie RAZ ani nie DWA razy, tylko w kółko piszę i narzekam, że ciężko mi się zmotywować do działania.

Codzienność nie rozpieszcza nadmiarem czasu, obowiązki wzywają a i lenistwo dokłada swoje trzy grosze. Efekty są marne, albo tak oddalone w czasie, że prawie legendarne. I to wszystko składa się na to, że często po prostu nie chce mi się ćwiczyć.

jestem leniwy i wiem to

jestem leniwy i wiem to !

Motywacji szukam w znajomych, w różnych gadżetach i w ogóle wszędzie gdzie się da.

Jednak nigdy nie pomyślałem, że gdy schudnę to ktoś mi za to zapłaci. 

SPOKOJNIE, TO NIE ZDARZY SIĘ W POLSCE ;) !

Takie rzeczy dzieją się tylko w Dubaju – kraju, gdzie na pustyni buduje się stoki narciarskie, hotele sąpod wodą, policja jeździ Ferrari a Elton John wykupił sobie Anglię (a przynajmniej wyspę w kształcie Wielkiej Brytanii)

policja dubaj ferrari

patrz, znowu się ustawili z fotoradarem …

Otóż władze Dubaju aby walczyć z otyłością wśród swoich obywateli (wg. badań ponad 40% kobiet i 25 % mężczyzn ma tam problemy z nadwagą) ogłosiły konkurs,  w którym mogą wziąć udział wszyscy obywatele tego emiratu.

Osoby, chcące wziąć w nim udział, będą musiały w najbliższy piątek (19.07.2013) zważyć się w jednym z Dubajskich parków pod nadzorem specjalnej komisji. Następnie, dietetycy i lekarze udzielą im porad na temat zdrowego odżywiania.

Po upływie 30 dni zostanie przeprowadzone kolejne ważenie i wśród zawodników, którym uda się zrzucić chociaż dwa kilogramy zostaną rozlosowane nagrody – 3 złote monety o wartości około 5500 dolarów każda oraz dla kolejnych zwycięzców – po gramie złota za każdy utracony kilogram. 

Ogólnie na nagrody przeznaczone jest około 100 tysięcy dolarów.

Taką motywację to ja rozumiem !

Podobno wykluczone jest stosowanie „niezdrowych sposobów odchudzania” – chociaż ciężko stwierdzić, co przez to rozumieć.

Nie wiem jak wy, ale ja chętnie wziąłbym udział w takim konkursie. 

Niestety jak do tej pory za wszystkie zrzucone kilogramy nie tylko nikt mi nie zapłacił, ale sam musiałem zostawić sporo pieniędzy na siłowni, w sklepach z suplementami, czy w aptece.

Ale może kiedyś…

Tymczasem, trzeba brać się do roboty – nawet za darmo opłaca się zrzucić te parę kilo ! 

Autor - jacekEs

17 lipca, 2013

Sprawdź też…

5 komentarzy

 1. Gabi Wol

  Fantastyczny pomysł. Uważam, że naród polski jest taki, że chętnie podjąłby takie wyzwanie. Nagrody zawsze kuszą wszystkich a jak już ktoś planuje się odchudzać, konkurs byłby super motywacją. Myślę, że sama wzięłabym udział w takim teście wagi.

  Odpowiedz
 2. Daria

  Bardzo ciekawy sposób na odchudzanie. Zgadzam się z komentującymi wcześniej, że w Ameryce mogliby coś wymyślić. Tam naprawdę co druga osoba jest otyła. Zresztą, w Polsce też nie ma rewelacji. Widzieliście ostatnie statystyki? Cytuję „w Polsce nadwagę lub otyłość ma już 64 proc. mężczyzn i 49 proc. kobiet”. Mentalność naszego społeczeństwa jest taka, że spora liczba wzięłaby udział w takim konkursie. Ja też chcę schudnąć 5 kg, choć nie jestem otyła to takie eventy motywują. :)

  Odpowiedz
 3. szyba

  Cudowna inicjatywa :D Ale ze zważeniem się w miejscu publicznym wiele kobiet miałoby problem… :)

  Odpowiedz
 4. lilalo1981

  W USA przydalaby sie taka akcja,patrzac na to jaka tam jest nadwaga :) Ale wiesz chyba najlepsza nagroda za pozbycie sie nadprogramowych kg jest wlasna satysfakcja, duma z siebie i swoje zdrowie :)

  Odpowiedz
  • jacekes

   tam sporo osób mogło by się na tym konkretnie dorobić :D ale zgadzam się z Tobą – tej satysfakcji ze zgubionych kilogramów nie sprzedał bym za kasę ..

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d