kobieta z dubaju schudnij

31. Jak motywować do odchudzania ? W stylu władz Dubaju.

Nie RAZ ani nie DWA razy, tylko w kółko piszę i narzekam, że ciężko mi się zmotywować do działania.

Codzienność nie rozpieszcza nadmiarem czasu, obowiązki wzywają a i lenistwo dokłada swoje trzy grosze. Efekty są marne, albo tak oddalone w czasie, że prawie legendarne. I to wszystko składa się na to, że często po prostu nie chce mi się ćwiczyć.

jestem leniwy i wiem to
jestem leniwy i wiem to !

Motywacji szukam w znajomych, w różnych gadżetach i w ogóle wszędzie gdzie się da.

Jednak nigdy nie pomyślałem, że gdy schudnę to ktoś mi za to zapłaci. 

SPOKOJNIE, TO NIE ZDARZY SIĘ W POLSCE ;) !

Takie rzeczy dzieją się tylko w Dubaju – kraju, gdzie na pustyni buduje się stoki narciarskie, hotele sąpod wodą, policja jeździ Ferrari a Elton John wykupił sobie Anglię (a przynajmniej wyspę w kształcie Wielkiej Brytanii)

policja dubaj ferrari
patrz, znowu się ustawili z fotoradarem …

Otóż władze Dubaju aby walczyć z otyłością wśród swoich obywateli (wg. badań ponad 40% kobiet i 25 % mężczyzn ma tam problemy z nadwagą) ogłosiły konkurs,  w którym mogą wziąć udział wszyscy obywatele tego emiratu.

Osoby, chcące wziąć w nim udział, będą musiały w najbliższy piątek (19.07.2013) zważyć się w jednym z Dubajskich parków pod nadzorem specjalnej komisji. Następnie, dietetycy i lekarze udzielą im porad na temat zdrowego odżywiania.

Po upływie 30 dni zostanie przeprowadzone kolejne ważenie i wśród zawodników, którym uda się zrzucić chociaż dwa kilogramy zostaną rozlosowane nagrody – 3 złote monety o wartości około 5500 dolarów każda oraz dla kolejnych zwycięzców – po gramie złota za każdy utracony kilogram. 

Ogólnie na nagrody przeznaczone jest około 100 tysięcy dolarów.

Taką motywację to ja rozumiem !

Podobno wykluczone jest stosowanie “niezdrowych sposobów odchudzania” – chociaż ciężko stwierdzić, co przez to rozumieć.

Nie wiem jak wy, ale ja chętnie wziąłbym udział w takim konkursie. 

Niestety jak do tej pory za wszystkie zrzucone kilogramy nie tylko nikt mi nie zapłacił, ale sam musiałem zostawić sporo pieniędzy na siłowni, w sklepach z suplementami, czy w aptece.

Ale może kiedyś…

Tymczasem, trzeba brać się do roboty – nawet za darmo opłaca się zrzucić te parę kilo ! 

About the Author

5 thoughts on “31. Jak motywować do odchudzania ? W stylu władz Dubaju.

  1. Fantastyczny pomysł. Uważam, że naród polski jest taki, że chętnie podjąłby takie wyzwanie. Nagrody zawsze kuszą wszystkich a jak już ktoś planuje się odchudzać, konkurs byłby super motywacją. Myślę, że sama wzięłabym udział w takim teście wagi.

  2. Bardzo ciekawy sposób na odchudzanie. Zgadzam się z komentującymi wcześniej, że w Ameryce mogliby coś wymyślić. Tam naprawdę co druga osoba jest otyła. Zresztą, w Polsce też nie ma rewelacji. Widzieliście ostatnie statystyki? Cytuję “w Polsce nadwagę lub otyłość ma już 64 proc. mężczyzn i 49 proc. kobiet”. Mentalność naszego społeczeństwa jest taka, że spora liczba wzięłaby udział w takim konkursie. Ja też chcę schudnąć 5 kg, choć nie jestem otyła to takie eventy motywują. :)

  3. W USA przydalaby sie taka akcja,patrzac na to jaka tam jest nadwaga :) Ale wiesz chyba najlepsza nagroda za pozbycie sie nadprogramowych kg jest wlasna satysfakcja, duma z siebie i swoje zdrowie :)

    1. tam sporo osób mogło by się na tym konkretnie dorobić :D ale zgadzam się z Tobą – tej satysfakcji ze zgubionych kilogramów nie sprzedał bym za kasę ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related Posts

%d bloggers like this: