loader image

53. Biegamy i jestesmyfajni – biegi w Szczecinie – październik 2013

bieganie

Ostatnio ogarnęło mnie błogie lenistwo, ale gdy jeżdżąc samochodem po szczecińskich ulicach widzę (mimo coraz mniej sprzyjającej aury) coraz więcej biegaczy – czas wziąć się do roboty.

Dlatego w nadchodzącym tygodniu wszystkim ze Szczecina i okolic chciałbym polecić dwa biegi.

AKTUALIZACJA

Bieg NocNa Struga nie nazywa się już NocNa Struga. 

Niestety organizator – Klub Biegacza Maratończyk Team poinformował dziś na profilu na facebooku oraz na stronie, że z „przyczyn niezależnych” bieg nie odbędzie się na ulicy Struga a na stadionie lekkoatletycznym przy Litewskiej 20 w Szczecinie. 

Wg. mnie będzie to totalna porażka, gdyż zawodnicy zamiast jednego okrążenie trasy po ulicy Struga będą mieli do przebiegnięcia 12,5 okrążeń naokoło stadionu. 

Organizator informuje, że zawodnicy zostaną podzieleni na 3 grupy (niepełnosprawni na HandBike, rolkarze i biegacze), które zostaną wypuszczone na płytę stadionu co pół godziny (19:00, 19:30 i 20:00) ale i tak w ogóle tego nie widzę.

Najpierw kilkanaście minut będzie krążyć po stadionie kilkanaście osób na Handbike, potem ktoś będzie musiał posprzątać po nich wymiociny (w końcu każdemu by się zakręciło w głowie od takiego jeżdżenia w kółko) – potem wyruszą rolkarze, którzy podczas robienia DWUNASTU kółek będą mogli odbijać się od siebie jak samochodziki w wesołym miasteczku a na koniec na 400 metrową długość trasy stadionu zostanie wypuszczone CZTERYSTA osób, które mają tam zrobić 12 okrążeń. 

Nie wiem jak wy, ale ja tam będę – nie biegać – wolę pobiec następnego dnia w Grand Prix Szczecina po normalnej trasie a nie w kółko – ale będę aby zobaczyć jak to wszystko wyjdzie.

NocNa Struga 2013 (uwaga! zmienione miejsce odbywania się biegu).

26 października 2013 odbędzie się pierwszy (i oby nie ostatni) bieg po ulicy Struga w Szczecinie.

Do przebiegnięcia będzie 5 km – od wiaduktu przy Międzynarodowych Targach Szczecińskich aż do końca estakady przy ulicy Zwierzynieckiej. Nawrotka będzie zapewne gdzieś przed światłami przy skrzyżowaniu Zwierzynieckiej z Niedźwiedzią – a koniec biegu znowu pod wiaduktem przy stacji BP.

Poniżej mapka – nie mam pojęcia dlaczego, ale wklejenie trasy z Google Maps  jest niemożliwe – więc albo klikniecie TUTAJ, albo będziecie musieli zadowolić się screenem

noc na struga trasa biegu

noc na struga – screen ze strony „Dulny Foto”

Ciekawe, jak organizator ma zamiar poradzić sobie z tym, że bieg odbywa się na głównej drodze wjazdowej do miasta – na dzień dzisiejszy zapisało się już prawie 400 osób (a został jeszcze tydzień) więc zapewne w sobotę 26.10 ma mecie pojawi się SPORO osób.

Jeśli ktoś jeszcze się nie zapisał a chce pobiec – można zrobić to TUTAJ albo w biurze zawodów w nadchodzącą sobotę.

Grand Prix Szczecina 2013 – 2014

Dzień później bo 27.10.2013 rusza nowa odsłona imprezy znanej jako Grand Prix Szczecina.

(O Grand Prix Szczecina pisałem już TU i TUTAJ TEŻ)

grand prix szczecin 2013 2014 jestesmyfajni

grand prix szczecina – 2013 – 2014.

W tej edycji, zresztą tak samo jak w poprzedniej – przewidziane jest 10 biegów, każdy na dystansie 5 km, po trasie biegnącej w lasku Arkońskim.

(gdy próbuje wyznaczyć trasę dookoła Arkonki na Google Maps – cały czas przenosi mnie nad jezioro w Albanii (What the fuck?!?) – musicie więc poratować się obrazkiem, który przygotował organizator:

grand prix szczecina trasa biegu

Grand Prix Szczecina – trasa biegu

Cala poprzednia edycja GP Szczecina była MEGA POZYTYWNA – atmosfera była „rodzinna” (nie, to nie znaczy, że wszyscy się kłócili) a z zawodów na zawody przybywało uczestników.

W tej edycji, tak jak i w ostatniej – po każdym biegu mają być losowane nagrody, które tym razem ufunduje sklep RUNEXPERT a po wszystkich 10 imprezach, biegacze, którzy osiągną najlepsze wyniki zostaną nagrodzeni pucharami i medalami.

Ja mam ambicję pobiec w obu biegach – na oba zresztą jestem już zapisany – a co z tego wyjdzie – zobaczymy za tydzień…

więc …

DO ZOBACZENIA NA STARCIE ;)

Autor - jacekEs

20 października, 2013

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.