loader image

76. Biegamy i jestesmyfajni w Szczecinie – Styczeń 2014

grand prix szczecin run expert jestesmyfajni

Wpis aktualizowany 05.01.2014 dzięki Danielowi,Zosi i Uli- DZIĘKI :)

jak mnie rozleniwił ten początek 2014 !

Nie treningowo, bo już nawet raz udało mi się poćwiczyć, co daje

100 % progres wobec grudnia 2013 ;) !

Rozleniwił mnie ogólnie, życiowo. Na szczęście mamy dopiero czwarty dzień nowego roku i już powoli zaczyna mi przechodzić to lenistwo :)

Dlatego w ramach mojego postanowienia biegowego na 2014 postanowiłem na początku każdego miesiąca wrzucać dla Was (i dla siebie)

Listę szczecińskich biegów na cały miesiąc

Na razie nie będę pisał o biegach klubów czy stowarzyszeń biegowych – bo ich nie znam ;) ale może z czasem uzupełnię listę.

Tymczasem mam dla was

Biegi w Szczecinie, które odbędą się w styczniu 2014. 

7, 14, 21 i 28 stycznia o 19:00 jest opcja na Wieczorne Bieganie w Szczecinie.

Mega pozytywne cykliczne wydarzenie, w które przyznam szczerze na początku nie wierzyłem (mam nadzieje, że jego główny sprawca się na mnie nie obrazi:)). Bo komu chciało by się co wtorek przychodzić pod urząd miasta w Szczecinie (start przy fontannie) i biegać na 8 kilometrowej trasie ? Okazuje się, że jest kilka takich osób – a mówiąc kilka mam na myśli od 50 do 100 osób na każdym biegu (i ta liczba cały czas rośnie).

wieczorne bieganie w Szczecinie - zdjęcie grupowe

tak – tyle osób przychodzi na wieczorne bieganie !

Bieg nie jest wyścigiem – najszybsi wpadają na metę swoim tempem (kto wytrenowanemu zabroni;)) a Ci nieco gorsi również nie są zostawieni samym sobie – organizator Wojtek biegnie z nimi aż do końca trasy. Tak więc jeśli macie ochotę spędzić pozytywnie wieczór – co wtorek o 19:00 wpadajcie pod urząd miasta i do biegu …. gotowi ….

PS – link do profilu na facebooku – zawsze znajdziecie tam informacje o kolejnych biegach i ewentualnych zmianach .

12 stycznia 2014 o 11:00 – III edycja  zBiegiemNatury w Szczecinie. 

Już za tydzień, w niedzielę 12 stycznia trzeba będzie wstać wcześniej i zjeść pożywne śniadanie – tak aby o 11 móc wystartować w trzecim biegu z ogólnopolskiego cyklu zBiegiemNatury w Szczecinie. Na śmiałków czeka 5 kilometrowa trasa dookoła jeziora Szmaragdowego – dość wymagająca, ze względu na fakt, że na drodze stanie nam kilka niezłych wzniesień. Pierwsze dwie edycje, pomimo tego że impreza wystartowała gdy było już dość chłodno (2 bieg trafił na chyba jedyny śnieżny dzień tej zimy) miały na prawdę dużo uczestników – tak więc warto, żebyście pojawili się na trzecim biegu i zobaczyli na co Was stać :).

z biegiem natury Szczecin wpadamy z piotrem na metę

ja z Piotrem przed metą I zBiegiemNatury – na szczęście reanimacja nie była potrzebna

Szczegóły znajdziecie na facebookowym profilu imprezy oraz na fanpejdżu Puszczyka Bukowego – klubu, który od początku dba aby impreza była odpowiednio zorganizowana – i super im to wychodzi. Ciekawi mogą zajrzeć też na oficjalną stronę – ale przede wszystkim zajrzyjcie 12 stycznia nad Szmaragdowe – najlepiej gotowi do biegu. WAŻNE – trzeba się rejestrować!

Tego samego dnia (12.01.2014) o 14:00 można pobiec z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Jeśli ktoś nie lubi rano wstawać, nie czuje się na siłach na bieganie dookoła jeziora Szmaragdowego albo chce zaliczyć 2 biegi podczas jednego dnia –  zaraz po III biegu zBiegiemNatury można wybrać się na plac Orła Białego w Szczecinie, gdzie o 14:00 startuje happening biegowy pod hasłem „Policz się z Cukrzycą” który odbywa się w ramach finału WOŚP w Szczecinie. Jak znam takie biegi (a uwierzcie mi -znam:)) to nie będą to zawody, tylko przebieżka po mieście – idealna dla tych, którzy nie chcą się wysilać.

trasa policz się z cukrzycą wośp 2014 szczecin

trasa biegu „Policz się z Cukrzycą”

Dla tych, którzy wysilać się lubią nie zabraknie jednak elementu rywalizacji – pierwsi na mecie otrzymają puchary a dla pierwszych 350 osób przewidziano medale. Więcej szczegółów (np. na temat zapisów) znajdziecie TUTAJ.

19 stycznia 2014 o 11:00 – biegowe Grand Prix Szczecina Run Expert

Nie ma co ukrywać – ta impreza skradła moje serce i ze wszystkich tu opisanych jest mi najbliższa. Dlaczego ? Po pierwsze – z tą imprezą zacząłem swoje szczecińskie bieganie; po drugie – najwięcej znajomych twarzy – zawsze jest się z kim (NIE) rozgrzewać. A po trzecie ?  5 kilometrowa trasa jest płaska. Żadnych dłuższych podbiegów!

grand prix szczecina hit

takich ludzi spotkacie na trasie Grand Prix Szczecina Run Expert :)

Bieg startuje na polanie obok Arkonki, biegnie się połowę po asfalcie, połowę po leśnych ścieżkach (ale niezbyt wymagających) – czego chcieć więcej. Pozytywni ludzie, pozytywna energia i pozytywna trasa – nie zastanawiajcie się nawet i wpadajcie w niedzielę 19 stycznia na Arkonkę. PS – dają zwolnienie z kościoła ;)

Wszystkie szczegóły, terminy startów i link do zapisów (tak, trzeba się rejestrować) znajdziecie naturalnie na facebookowym fanpejdżu. 

22 stycznia 2014 o 19:00 można sprawdzić się w biegu na orientację Szczecińska Dobranocka 2

W przeciwieństwie do wszystkich pozostałych biegów nie zastaniecie tu oznaczonej taśmami trasy i wolontariuszy pokazujących, w którą stronę należy biec. Nic z tych rzeczy – na starcie dostaniecie do ręki mapę z oznaczonym startem, metą i punktami kontrolnymi, które trzeba zaliczyć i zostaniecie wypuszczeni w teren. Zawodnicy biegu sami wybierają drogę pomiędzy poszczególnymi punktami, które muszą odwiedzić przed wbiegnięciem na metę. Musze przyznać, że ta forma zawodów jest dla mnie zupełną tajemnicą – tak więc po więcej szczegółów odsyłam na stronę organizatora lub na facebookową stronę wydarzenia. Powodzenia ! na koniec – film, który tłumaczy o co w tym wszystkim chodzi.

25 stycznia 2014 o 11:00 (Ci, którzy mają jeszcze siły) mogą pobiec w Biegu imienia Jerzego Kortza. 

jak napisał w komentarzu do tego wpisu Daniel – trasa, która ma około 5 km jest bardziej wymagająca niż trasa zBiegiemNatury (potwierdza to również strona organizatora). Osoby, które nie czują się na siłach na 5 km po wzniesieniach mogą zdecydować się na odbywający się o 10:30 bieg na 2,5 km. Jak na razie nie będę pisać więcej, gdyż ani strona ani facebook wydarzenia nie precyzuje jasno czy bieg faktycznie się odbędzie. Gdy tylko pojawi się jakieś uaktualnienie – dam wam znać.

Jeśli wiecie o jakichś imprezach, w których warto pobiec i które odbędą się w styczniu 2014 – zostawcie info w komentarzu – na pewno ta informacja trafi do wpisu ! 

To jak  – biegamy razem i jestesmyfajni ? 

Autor - jacekEs

4 stycznia, 2014

Sprawdź też…

3 komentarze

 1. jacekes

  dzięki, zaktualizowałem :)

  Odpowiedz
 2. Anonim

  to nie wszystkie biegi styczniowe w Szczecinie. 12 stycznia o 14 jest jeszcze bieganie z WOŚP na Pl. Orła Białego (można się wyrobić po Bieganiu z Naturą;). 25 stycznia jest bieg Kortza w Puszczy Bukowej – trasa jak dla mnie bardziej wymagająca od tej z Biegu z Natura, także impreza cykliczna – więcej szczegółów tu: http://biegkortza.pl/
  pozdrawiam, Daniel

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.