loader image

90. Piąty bieg Grand Prix Szczecina z Run Expert (czyli) biegamy i jestesmyfajni (czyli)Soczi sroczi

putin run expert grand prix szczecin

Władymir Putin nie spał dobrze tej nocy.

Sen przerywały mu koszmary, w których na Uralu kończył się gaz, Kamil Stoch zdobył złoty medal w skokach a na Ukrainie władzę przejął jakiś bokser i to chyba nie był Andrzej Gołota.  Nad ranem Władymir obudził się zlany zimnym potem.

Na szczęście wiedział jak poprawić sobie humor. Zasiadł przed telewizorem na Kremlu i odpalił TVP Polonia, gdzie leciała transmisja z Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Eto moi Olimpiada ! Pomyślał Putin. 51 miliardów dolarów, miesiące wytężonej pracy, wyrzeczeń i nerwów – ale opłaciło się ! Oczy całego świata zwrócone są na Soczi. 

Nagle ! What da fuck – zaklął z rosyjska Władimir Władimirowicz. Gdzie są wszyscy ? Dlaczego nikogo nie ma na trybunach stadionu Olimpijskiego? Dawać tu natychmiast moich doradców, budzić Miedwiediewa, KGB, GRU – wszyscy do mnie! 

Po chwili w gabinecie prezydenta roiło się od zestresowanych podwładnych.

Chto proiskhodit ? Co się dzieje! – wołał Putin. Dlaczego trybuny stadionu w Soczi są puste? Gdzie kibice, gdzie żebracy, nie ma nawet największych pijawek, polskich związkowców sportowych!

Gospodin Prezident – zaczął najwyższy rangą oficer KGB. – Natrafiliśmy w Internietach na stronę jestesmyfajni.pl i chyba wiemy, gdzie są wszyscy Gosti Rossiya – goście Rosji … Oni są na …

Piątym Grand Prix Szczecina Run Expert !

Zdumiał się Putin niesłychanie, lecz jako człowiek czynu zaraz ubrał wygodne buty i wsiadł na pierwszy środek lokomocji, jaki nawinął mu się pod rękę..

putin na niedźwiedziu jedzie na grand prix Szczecina

i wyruszył do lasku Arkońskiego w Szczecinie ! 

A wszystko dlatego, że 9 lutego 2014 w szczecińskim lasku Arkońskim odbyła się kolejna, piąta już impreza z cyklu Grand Prix Szczecina z Run Expert. Lepsza niż igrzyska w Soczi, z wyższymi wskaźnikami oglądalności niż show Kuby Wojewódzkiego (to w ogóle jeszcze leci?) i przede wszystkim skupiająca mnóstwo pozytywnie zajawionych Szczecińskich biegaczy.

Krąży Władymir nad Arkonką i krąży i co widzi? 

Nikt nie ogląda Olimpiady, nie ma tam nawet żadnego telewizora. Za to trwa rozgrzewka, jedni ćwiczą, inni rozmawiają, jeszcze inny nie robią nic (ee, tu chyba mowa o mnie).

jestesmyfajni soczi

dlaczego wszyscy ci sportowcy nie są w Soczi ?

W rytmie (w ogóle nie oklepanych) hitów Captain’a Jacka Scatmana oraz Samby de Janeiro całe towarzystwo przygotowywało się do biegu.

I wreszcie PAF, ruszyli !

Wystrzał z pistoletu startera przeszył powietrze i mało co by nie trafił dzielnego powietrznego wierzchowca Putina. Na szczęście ten zawczasu wykonał zgrabny unik. Spogląda dalej w dół i widzi, jak kolorowy tłum mknie przez Arkoński las, ku uciesze spacerowiczów, rowerzystów i stróża pilnującego budowy Arkonki. Już są na pierwszym kilometrze, już mijają drugi (ło mateczko Rasijjo, ci na przedzie na prawdę bystro biegną!). Pod nogami pęka trzeci, czwarty i piąty kilometr. 

A każdy z biegnących uśmiechnięty, każdy zmęczony ale zadowolony.

Zadumał się bardzo Władimir Władimirowicz: skol’ko musiała kosztować ta impreza, skoro tyle tam ludzi i wszyscy zadowoleni? 60 miliardów? 100? Bogata to kraj, skoro w czasie Olimpiady jeszcze lepszą imprezę organizują. A na mecie kolejne zawody! Nie dość że biegną to jeszcze skaczą! i to bez skoczni !

Dokładnie, to Grand Prix oprócz błotnej scenerii (tyle błota nie było jeszcze chyba w żadnym biegu GP Szczecina w tym sezonie) uświetniła jeszcze jedna atrakcja – przed metą odbył się konkurs na Skoczka Biegu, w którym osoba prezentująca na mecie najlepszy skok może wygrać satysfakcję oraz uścisk dłoni prezesa (nikt jeszcze nie wie jakiego, ale prezesa). Głosować można na facebooku; zwycięzcą zostanie ten, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej likeów i komentarzy. I pamiętajcie, zwycięzca jest tylko jeden;)

jestesmyfajni skoczek biegu

zupełnie przypadkowe zdjęcie, ukazujące jednego z kandydatów na Skoczka Biegu.

Naturalnie to Wasze głosy zadecydują kto wygra..

Nauczka na przyszłość

I zawrócił Putin swój środek lokomocji z powrotem na Kreml. Dosyć już tego dnia zobaczył aby bardziej się denerwować. Tyle miliardów, tyle pracy – a oni i tak wybrali swoje zawody zamiast siedzieć w domach przed telewizorami! Ale nie dziwota, tyle w życiu widziałem, ale takiej fajnej imprezy jeszcze nigdy ! 

I znowu zawezwał swoich doradców, kazał wziąć im w dłoń papier i coś do pisania i tak do nich rzekł:

Pamiętajcie Towarzysze ! już 8 marca 2014 odbędzie się 6 Grand Prix Szczecina Run Expert! Nie może tam zabraknąć i Was! 

Spasibo Tovarishch Putin! do svidaniya!

A po więcej zdjęć tradycyjne zapraszam Was do Towarzysza Dulnego!
Dla tych, którzy preferują 300 % normy :
tu znajdziecie START;
tu METĘ
a tu SKOCZKA BIEGU
Dzięki Jarek!

Autor - jacekEs

9 lutego, 2014

Sprawdź też…

4 komentarze

 1. szyba

  ’Nie wiadomo jakiego, ale prezesa’. :D Btw. fajny numer masz na koszulce :)

  Odpowiedz
  • jacekes

   taak, nawet Jarek Dulny (naczelny fotograf imprezy) mówił, że mój numer będzie musiał ocenzurować;)

   Odpowiedz
 2. Agnieszka Mikulska

  Następny bieg 08.03 – w Dzień Kobiet :) a 09.03 kobietki świętują na Alkala Bieg Kobiet na Jasnych Błoniach :)

  Odpowiedz
  • jacekes

   Masz rację, dziękuję w imieniu Towarzysza
   Prezydenta !
   Poprawione ;)

   Odpowiedz

Funkcja trackback/Funkcja pingback

 1. 244. Telefon od Andżeli czyli SZCZECIŃSKI KALENDARZ BIEGOWY na październik 2015 | jestesmyfajni.pl w nowej, lepszej formie - […] że dzwoni do mnie niemiecka Kanclerz, prawda? Ale w sumie jakiś czas temu na bloga zawitał Putin, nie tak…
 2. 165. Na nowo ruszyło Biegowe Grand Prix Szczecina! (biegamy i jestesmyfajni) | jestesmyfajni.pl w nowej, lepszej formie - […] nie będzie wypasionej relacji, bloga nie odwiedzi ani Putin, ani Obama. Porozmawiajmy za to o tym, o czym dorośli…
 3. 117.O jedenastej na Arkonce słychać strzały!! (czyli biegamy i jestesmyfajni / czyli biegowe Grand Prix Szczecina vol. 7) | jestesmyfajni.pl w nowej, lepszej formie - […] był styczeń a ja biegłem w czwartym Grand Prix Szczecina; trochę mniej czasu upłynęło od piątego Grand Prix i…
 4. 98. Biegamy i jestesmyfajni w Szczecinie – Marzec 2014 | jestesmyfajni.pl w nowej, lepszej formie - […] Jak zawsze 5 kilometrów, jak zawsze prawie bez podbiegów (that’s the way – aha aha – I like it!)…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d