loader image

98. Biegamy i jestesmyfajni w Szczecinie – Marzec 2014

grand prix szczecin run expert jestesmyfajni

Kiedy jeszcze tydzień temu rozmawiałem z jednym znajomym, przekonywał mnie, że

Zima jeszcze wróci!

Zobaczysz, w końcu mamy luty!

Kiedy rozmawiałem z nim wczoraj, mówił

Już marzec, najwyższy czas na wiosnę;

Śniegu już nie będzie!

Nie ma co, nie zrobi on raczej kariery w prognozie pogody, góral też byłby z niego marny.

Ale jedno jest pewne – wiosna faktycznie przyszła! A wraz z nią uaktualnienie SZCZECIŃSKIEGO KALENDARZA BIEGOWEGO na marzec 2014.

Tak więc proszę zapiąć pasy, bo będzie ostro, gdyż mam dla Was…

Biegi w Szczecinie (i w okolicach), które odbędą się w marcu 2014. 

1 marca (wiem, to już było) – odbył się Pierwszy Szczeciński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Wszyscy chętni, którzy pojawili się w parku Kasprowicza mogli zmierzyć się z dwoma dystansami – 3km (dla dorosłych) oraz 300 metrów dla dzieci. Ja niestety o biegu totalnie zapomniałem, a gdy zorientowałem się o 11:30, było już trochę za późno (start był o 12). Być może uda się za rok – oprócz uczczenia pamięci ludzi, którzy walczyli abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce jest również szansa wziąć udział w fajnym wydarzeniu sportowym. Zainteresowanych zapraszam na facebooka imprezy.

Wczoraj, 2 marca o 11:00 wystartował  V bieg GrandPrix zBiegiemNatury 2013-2014

Jak zawsze na tych zawodach rywalizacja odbyła się na dystansie 5 km, jak zawsze było kilka niezłych podbiegów. Najwięksi hardkorowcy wpadli na metę jeszcze przed upływem 18 minut, czyli szybciej, niż ja pokonał bym taki dystans biegnąc cały czas z górki i będąc w szczytowej formie. Mimo wszystko, chociaż zawody zBiegiemNatury są i dla tych bardziej i dla mniej zaawansowanych biegaczy – dla mnie jest tam stanowczo za dużo biegania pod górkę.. Innego zdania było jednak prawie 200 osób, które wystartowały, pobiegły i dobiegły na metę. Kim jesteście ? Jesteście zwycięzcami!

zbiegiemnatury V szczecin

Kolejny, ostatni w tym sezonie bieg już 30 marca!

Tutaj znajdziecie relację na stronie organizatora, tu wyniki, a informacji o kolejnych startach szukajcie na facebookowym Puszczyku Bukowym.

4, 11, 18 i 25 marca o 19:00 mam dla Was opcję na Wieczorne Bieganie w Szczecinie.

Myślę, że większości z Was nie muszę zachęcać, w końcu każdy, kto chociaż raz brał udział w Wieczornym Bieganiu wie, że to naprawdę dobra opcja. Dla tych, którzy jakimś cudem nie wiedzą jeszcze o co chodzi spieszę wytłumaczyć – co wtorek, o 19 przy fontannie koło urzędu miejskiego w Szczecinie (Jasne Błonia) spotyka się mniejsze lub większe (zwykle większe) grono zapaleńców. Po co ? Aby się spotkać, pogadać, pośmiać – ale przede wszystkim aby przebiec wspólnie około 8 km (do kąpieliska Arkonka i z powrotem). Przyjemna trasa, możliwość biegnięcia własnym tempem i przede wszystkim towarzystwo fajnych ludzi to powody, które sprawiają, że na ostatnim wieczornym bieganiu było ponad 190 osób. A myślę, że już jutro padnie kolejny rekord.

wieczorne bieganie w szczecinie

czapki z głów przed organizatorem!

Więc na co czekacie – WPADAJCIE! A jeśli potrzebujecie więcej informacji – wpadnijcie też na facebooka tego wydarzenia.

8 marca o 11:00 startuje kolejna, VI odsłona Grand Prix Szczecin Run Expert 2013-2014

Jak zawsze 5 kilometrów, jak zawsze prawie bez podbiegów (that’s the way – aha aha – I like it!) czyli moja ulubiona szczecińska impreza biegowa. Nie wiem czy wiecie, ale ostatni bieg obserwował nawet z oddali Władymir Putin (nie wierzycie? a relację czytaliście?).

rozgrzewam się grand prix szczecina czwarte rozgrzewka to podstawa

jeśli przyjdziecie być może zobaczycie coś co jest rzadsze niż jednorożec, biały wieloryb i kupa psa sąsiada razem wzięte – moją rozgrzewkę!

Tradycyjnie, każdy chętny na start w biegu musi się pojawić na polanie koło kąpieliska Arkonka. Zapisy trwają do 10:30 – ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyście zapisali się przez Internet.

Ważne! Tym razem nie będziecie musieli tłumaczyć się proboszczowi czemu zapłaciliście 10 złotych za start w biegu zamiast dać w niedzielę na tacę – zawody wyjątkowo odbywają się w sobotę zamiast w niedzielę. Jeśli jesteście nadal głodni wiedzy – wpadajcie na oficjalnego facebooka.

A zaledwie dzień później bo już …

9 marca 2014 o 12:00 startuje ALKALA – Bieg Kobiet.

alkala bieg kobiet

Panowie, jeśli 8 marca zapomnieliście o tulipanie i rajstopach (nie mówcie, że Kobiety nie lubią takich wysublimowanych prezentów!) to macie okazje się poprawić kibicując biegaczkom, które na Jasnych Błoniach staną do rywalizacji na 5 kilometrowej trasie. Dla startujących przewidziano okolicznościowe medale i koszulki (kurcze, sam bym pobiegł!) oraz masę dobrej zabawy w jeszcze lepszym towarzystwie. Ciągle jest jeszcze szansa się zapisać – więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatora – RAZ Szczecin.

12 marca o 19:00 nikt wam nie powie, że Dobranocki nie będzie!

Bo właśnie wtedy odbędzie pierwszy etap Szczecińskiej Dobranocki 3 – czyli biegu na orientację po parku Żeromskiego.

Nie byłem, nie widziałem więc nie wiele mogę wam o tym biegu opowiedzieć – ale z relacji tych, którzy mieli okazje wziąć udział mogę powiedzieć, że jest ekstra! I to musi Wam wystarczyć. A jeśli nie wystarcza to wbijajcie na stronę organizatora albo na facebokaLepiej ?

szczecińska dobranocka

a teraz biegiem na Szczecińską Dobranockę 3, bo zaczynacie gwiazdorzyć

15 marca 2014 czas na Biegu imienia Jerzego Kortza

Kolejna impreza, która już na stałe zagościła w Szczecińskim Kalendarzu Biegowym. 5 kilometrów po wymagającej trasie lub (dla mniej zaawansowanych lub dla bardziej leniwych) 2,5 kilometra na łatwiejszym odcinku. Chętni na start na głównym dystansie muszą zdążyć do Puszczy Bukowej przed 11:00 – bo właśnie wtedy usłyszycie sygnał do startu.

A po szczegoły zapraszam na stronę organizatora albo na facebooka.

16 marca trzeba będzie wstać wcześniej, bo o 12:00 trzeba będzie stawić się w Kołobrzegu na 28 Biegu Zaślubin!

Wiem, nie jest to bieg, który odbywa się w Szczecinie, ale reprezentacja z naszego miasta będzie na tyle liczna, że uznałem, że warto o nim wspomnieć. Tego dnia w Kołobrzegu będzie wszystko – 15 kilometrowa trasa wiodąca nadmorskimi ulicami; profesjonalnie zorganizowana impreza; ja; medale (lubimy medale!); dyplomy; posiłek po biegu i przede wszystkim mnóstwo biegaczy.

kołobrzeg bieg zaślubin 28

niestety, nie mam zdjęcia medalu, więc musicie zadowolić się tym;)

Więc nie ma na co czekać – jest jeszcze opcja aby się zapisać!

A po zdjęcia medali i szczegóły zapraszam na stronę biegu.

A jeśli po tych wszystkich zawodach będziecie jeszcze mieli siłę podnieść się z łóżka, to może macie ochotę pojawić się na …

14 biegu przełajowym Szczecińska Gubałówka (23 marzec). 

O godzinie 11 na ulicy Pod Urwiskiem (boczna od ul. Miodowej) startuje 8 kilometrowy bieg przełajowy Szczecińska Gubałówka. Wszyscy, którzy zdecydują sięna udział będą mogli rywalizować na 2 czterokilometrowych okrążeniach po lesie w okolicach szczecińskiego Osowa. Niestety, na tym moja wiedza na temat biegu się kończy – organizator nie zadbał bowiem o dostępność informacji na temat imprezy. Może Wy wiecie coś więcej ?

szczecińska gubałówka bieg przełajowy mapka trasy

żeby nie było, mam dla Was mapkę…

i zdjęcia z poprzedniej edycji, naturalnie by Dulny Foto!

Na koniec, jakby tego było mało…

30 marca o 11:00 startuje VI bieg GrandPrix zBiegiemNatury 2013-2014

Będziecie mieli jeszcze siły ? Chcecie przebiec 5 kilometrów dookoła jeziora Szmaragdowego? Nawet się nie zastanawiajcie. O szczegółach pisałem już wyżej, więc pamiętajcie tylko, że to ostatni bieg w tej edycji! Ci, którzy biegli do tej pory w przynajmniej 3 biegach powinni wystartować i w tym – gdyż wszystkim, którzy ukończą przynajmniej 4 biegi będą wręczone medale (ceremonia wręczenie medali i zakończenia tej edycji imprezy ma sięodbyć do 3 tygodni od ostatniego biegu). Więc tym bardziej warto.

I co, sporo biegów szykuje się w tym miesiącu; prawda ? Jeśli wiecie o jakichś imprezach, w których warto pobiec i które odbędą się w marcu 2014 – zostawcie info w komentarzu – na pewno ta informacja trafi do wpisu ! 

To jak  – biegamy razem i jestesmyfajni ? 

Autor - jacekEs

3 marca, 2014

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d