loader image

116. SZCZECIŃSKI KALENDARZ BIEGOWY – maj 2014 będzie pracowity!

wieczorne bieganie w szczecinie

Wiosna już rozkręciła się nad dobre, niektórzy twierdzą nawet, że lato za pasem…a Ty nie wiesz co ze sobą zrobić? Snujesz się po domu z obłędem w oczach – chciało by się wyjść pobiegać, ale nie ma z kim ? Nie martw się, na szczęście jest jestesmyfajni.pl oraz niezawodny SZCZECIŃSKI KALENDARZ BIEGOWY.

Tak więc siadaj, czytaj a potem… wybiegaj z domu!

3 maja będą dwie opcje aby pobiegać:

Ci, którzy chcieli by pobiegać ponad granicami państwowymi powinni znaleźć się 3 maja o 13:00 na starcie.. 39 BIEGU TRANSGRANICZNEGO „DOLINĄ DOLNEJ ODRY”Start biegu będzie miał miejsce po niemieckiej stronie granicy w miejscowości Gartz, meta w Gryfinie a do pokonania będzie 12 kilometrów. Jeszcze nigdy nie biegłem w tym biegu ale z relacji i zdjęć w internecie wygląda na to, że będzie naprawdę dobrze! Więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatora i na facebooku.

bieg transgraniczny gryfino gartz medale

będą medale!

Jeśli nie macie ochoty jechać do Gryfina, albo jeśli chcecie pobiegać w dwóch miejscach tego samego dnia to wpadajcie na Jasne Błonia w Szczecinie, gdzie odbędą się 2 biegi: 10 kilometrów na 10 lat członkostwa Polski w UE, oraz 5 kilometrów z okazji rocznicy 3 maja 1791. Oba biegi mają wspólny start i zaczynają się o 17:00. Przed tą godziną przewidziane jest jeszcze sporo imprez towarzyszących Jako, że poziom szczecińskich imprez od dawna jest na najwyższym poziomie – biegi zapewne będą idealne. Nic tylko biec. Po szczegóły wbijajcie TUTAJ albo TU.  (jeszcze da się zapisać!).

medale bieg konstytucji 3 maja bieg dziesięciolecia w unii szczecin

tu też będą medale !

Po majówce nie będziecie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek – 6 maja (a później również 13, 20 i 27) będzie okazja zrobić 8 kilometrów w doborowym towarzystwie w ramach…

Wieczornego Biegania w Szczecinie

Tej imprezy nie muszę chyba nikomu reklamować, a jeśli są tu jeszcze tacy, którzy nie słyszeli o Wieczornym – zajrzyjcie tutaj. I widzimy sięwe wtorek o 19:00 przy fontannie pod urzędem Miasta!.

wieczorne bieganie w szczecinie

parafrazując klasyka: medali nie ma, ale też jest zajebiście!

10 maja nie idźcie wcześnie spać.

O 19:00 w Parku Chopina będzie okazja pobiegać trochę z mapą na orientację w ramach coraz popularniejszej Szczecińskiej Dobranocki – czyli Biegów na Orientację.

Ci, którzy jeszcze nie biegali (m.in ja) żałują do tej pory! 

dzień później,

11 maja przyjedźcie na Arkonkę i zabierzcie ze sobą prowiant i napoje, gdyż zostaniecie tam na dłużej.

O 11:00 (jedenastego o jedenastej) rusza trzeci w tym roku bieg w ramach Szczecińskiej Ligi Biegowej. Ci, którzy będą mieli przy sobie pięć złotych na wpisowe, będą mogli pobiec na 6,6 kilometra (przyznacie chyba, że to niezły biznes – prawie 7 km za pięć złotych;)). Szczegóły na facebooku i stronie organizatora.

szczecińska liga biegowa

 nie pytajcie co Szczecińska Liga Biegowa może zrobić was.. Po prostu dołączcie do SLiB!

Pobiegli? Odsapnęli? Banana zjedli? To dobrze, bo trzeba się szykować do kolejnego biegu…

Tego samego dnia o 15:00, obok wejścia na Arkonkę startuje VI Ekumeniczny bieg „Biegnij do Pustego”. Idea jest szczytna, trasa przyjemna (5 kilometrów) więc może warto zostać na Arkonce nieco dłużej? O ile tylko nogi dadzą radę..

W kolejny weekend również nie ponudzicie się w domach, albowiem..

17 maja (sobota) o 11:00 rusza Bieg Kortza

Niestety nigdy nie miałem okazji w nim pobiec – ale podobno te 5 kilometrów potrafi sponiewierać! Dla tych, którzy nie czują się na siłach – o 10:30 będzie jeszcze okazja pobiec na 2,5 kilometra. Bieg tradycyjnie odbędzie się w Puszczy Bukowej.

A już następnego dnia,

18 maja o 11:00 – moja ulubiona szczecińska impreza biegowa – czyli 8 bieg w ramach Grand Prix Szczecina z Runexpert.

Jak zawsze na Arkonce, jak zawsze o 11 – jak zawsze w pozytywnym towarzystwie i z doborową organizacją. PS: na tym biegu na 100% się spotkamy :)

grand prix szczecina

Grand Prix Szczecina – nawet ci, którzy mają nierówno pod sufitem mogą pobiec.

25 maja będzie szansa zrobić 10 kilometrów w atrakcyjnych okolicznościach przyrody.

Siadle Górnym o 12:00 startuje bowiem III Ćwierćmaraton Bielika. Jak na razie niewiele wiem na temat tej imprezy, więc polecam wam facebooka i stronę organizatora.

I co, mówiłem, że będzie gdzie pobiegać? Już czujecie zmęczenie? Niepotrzebnie:) Imprez jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie – a najwięksi hardkorowcy mogą wystartować w każdej. 

A ja mam nadzieję, że spotkamy się w jak największej ilości miejsc.

Do zobaczenia!

Autor - jacekEs

28 kwietnia, 2014

Sprawdź też…

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. 124. Czerwiec – to gdzie biegamy? | jestesmyfajni.pl w nowej, lepszej formie - […] Biegu „Biegnij do pustego”. Bieg miał pierwotnie odbyć się 11 maja i pisałem już o nim TU, więc teraz…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d