145. Szczeciński Kalendarz Biegowy na sierpień 2014

Ok, ok, w tym miesiącu znowu się spóźniam ze Szczecińskim Kalendarzem Biegowym. Ale to zupełnie nieważne, bo już teraz mam dla was pełną listę biegów, które odbędą się w sierpniu w Szczecinie i w okolicach. Może być? Bo to czytać i … biegać!

Szczeciński Kalendarz Biegowy na sierpień – to biegamy razem? 

1 sierpnia o godzinie 20:00, na marinie w Szczecinie Dąbiu wystartował Ultra Nurek.

(wiem, to już było) najwięksi hardkorowcy mogli wystartować na trasie ze Szczecina do Ińska w ultramaratonie Ultra Nurek – i wystartowali. Mam dla nich tylko i wyłącznie wielki podziw, sam niestety nie miałem okazji tam być. Jeśli łakniecie szczegółów – wskakujcie na facebookową stronę wydarzenia.

5,12,19 i 26 lipca o 19:00 pod Urzędem Miasta Szczecina..

Odbędzie się tradycyjnie już Wieczorne Bieganie w Szczecinie. Do przebiegnięcia będzie tradycyjnie około 9 kilometrów, a dobre towarzystwo jest gwarantowane.

wieczorne bieganie w szczecinie
A tak było na ostatnim Wieczornym Bieganiu (ten w czarnej koszulce to ja;)) – zdjęcie dzięki noana&aero photo

 

Na ostatnim, jubileuszowym, bo 40 spotkaniu wieczornych biegaczy pękła w końcu bariera 300 uczestników i pobiegło 331 osób. Czy to nie piękna sprawa?

15 sierpnia o 16:00, startują Cztery Mile Jarka

Ci, którzy mają wakacje, albo przynajmniej wolny piątek będą mogli pobiec na nietypowym dystansie 9.436 km. Część biegu odbędzie się ulicami Dziwnowa a część – po plaży. Co ciekawe, wydarzenie nie jest dostępne na facebooku ani nie ma oficjalnej strony, więc mogę wam przekazać tylko dosyć skape informacje, które znalazłem np TUTAJ albo TU.

17 sierpnia o 11:00 rusza Gryficka Dziesiątka

Gryfice nie gęsi i swój bieg też mają – parafrazując słowa polskiego poety tak właśnie można napisać o Gryfickiej Dziesiątce. Będzie to pierwsza odsłona biegu w tym mieście, miejmy nadzieję, że ta impreza zagości w Gryficach na dłużej.

gryficka dzisiątka bieg
jeśli bieg będzie równie fajny co logo – to wróżę tej imprezie świetlaną przyszłość

Jak sama nazwa wskazuje, chętni będą mieli do przebiegnięcia 10 kilometrów ulicami Gyfic, uczestnicy otrzymają techniczne koszulki a na mecie będą czekały medale – czego chcieć więcej? Szczegółów szukajcie na facebooku oraz na stronie miasta Gryfice,zapisać można się TU.

a jeśli te wszystkie biegi miejskie tłamszą waszą dziką, nieokiełznaną naturę, to w sierpniu na pewno zainteresuje was..

4 bieg szlakiem dzika, który rusza 23 sierpnia o 12:15

Bieg będzie miał miejsce w Policach, a konkretnie w tamtejszym lesie. Jeżeli kupiliście ostatnio nowe buty to zostawcie je tego dnia w domu a na nogi ubierzcie takie obuwie, którego nie żal będzie przeciągnąć po leśnych kniejach, błocie i innych wertepach. Bo taka jest idea biegu szlakiem dzika.

bieg szlakiem dzika
król puszczy wzywa. Co na to żubr? 

Tak więc – czy ktoś ma ochotę na żołędzie 10 kilometrów po lesie? Jeśli tak, to śpieszcie się na zapisy, bo miejsc zostało już mało. Szczegóły – facebook strona www.

24 sierpnia o 12:00 odbędzie się bieg Solidarności

Chętni będą mieli do przebiegnięcia 10 kilometrów ulicami Kołobrzegu. O biegu wiem tyle co nic, więc polecam wam jedynie stronę organizatora. Może pójdzie wam lepiej z wyszukiwaniem jakichś informacji na temat tego wydarzenia.

a 31 sierpnia o 10:00 rusza Szczeciński Półmaraton Gryfa!

Impreza niby ta sama jak co roku, ale jak zaznaczają sami organizatorzy – odświeżona i odmieniona. Wg. zapowiedzi, nasza największa w regionie impreza biegowa zostanie rozbudowana tak, aby atrakcyjnością dla biegaczy spoza Szczecina (wiadomo, Szczecinianie i tak zawsze sercem będą za tym, co nasze) mogła dorównać innym znanym polskim półmaratonom. Zresztą, o ja będę się rozpisywał – zajrzyjcie koniecznie na stronę organizatora i facebookowy fanpejdż.

I koniecznie przyjdźcie – jeśli nie biec to pokibicować – na tym biegu na pewno się spotkamy.

I to już wszystkie biegowe imprezy, które odbędą się w Szczecinie i w okolicach w najbliższym miesiącu. Odpowiednia ilość, dobre rozłożenie w czasie i przede wszystkim miejsca startów położone w Szczecinie lub niedaleko od miasta spowodują, że każdy zajdzie pewnie coś dla siebie.

A jeśli zapomniałem lub nie wiedziałem o jakimś biegu – koniecznie dajcie znać w komentarzach. 

About the Author

2 thoughts on “145. Szczeciński Kalendarz Biegowy na sierpień 2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related Posts

%d bloggers like this: