loader image

172. Na co wydalibyście 5 milionów?

5 milionów do wydania

Właśnie, co byście zrobili z taką kupą kasy? Wiadomo, najpierw produkty pierwszej potrzeby czyli alkohol, piękne samochody, szybkie kobiety i narkotyki ;) Ale co potem?

Właśnie przed takim dylematem stoją miłościwie nam panujący (matko, jak mnie się dziś żarty trzymają) rajcowie miasta Szczecina – i wiecie co?

Postanowili zapytać się nas, mieszkańców!

i właśnie w tym celu powstał…

Szczeciński Budżet Obywatelski na 2015

W ramach tego przedsięwzięcia miasto przeznacza pięć milionów złotych do podziału między pięć projektów – jeden ogólnomiejski i po jednym dla każdej z dzielnic Szczecina. W 2014, podczas pierwszej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego grubą bańkę zgarnął m.in Szczeciński Rower Miejski – dzięki temu mógł w ogóle powstać. I chyba nieźle się sprawdza, prawda?

W tym roku do wyboru jest 40 projektów miejskich oraz 103 projekty dzielnicowe. W obu grupach można znaleźć przeróżne pomysły – od remontu chodnika, przez budowę boiska aż po najbardziej zakręcone takie jak ustawienie napisu KOCHAM SZCZECIN na Jasnych Błoniach.

szczeciński budżet obywatelski

jest pięć baniek do wydania! 

Dlaczego w ogóle o tym piszę? Chociaż prywatnie staram się unikać wszystkiego co w choćby najmniejszy sposób związane jest z polityką i wyborami to dziś mam do Was sprawę. 

Jednym z projektów, zgłoszonych dla dzielnicy Zachód jest pomysł uczynienia jednego z najpopularniejszych szczecińskich kierunków spacerowo – biegowo – wypoczynkowych jeszcze atrakcyjniejszym. 

Miejsca chyba nie muszę Wam przedstawiać, każdy Szczecinianin zna je doskonale. Sporo jest w mieście fajnych spacerowych miejscówek, ale to jest jednym z moich ulubionych. Gdy byłem mały, nie było miesiąca abym nie był tam z rodzicami kilka razy na spacerze. Później, nieco starszy nie raz miałem okazję porządnie pochlać i wciągnąć kilka kiełbasek upieczonych nad ogniskiem rozpalonym przy jeziorze Goplana. Teraz ciągle odwiedzam Arkonkę, czasami spacerując, ale głównie za sprawą Wieczornego Biegania w Szczecinie. Ale chyba nie tylko ja lubię to miejsce – jeśli nie wierzycie, albo dawno nie byliście na Arkonce – przejedźcie się w najbliższy weekend i zobaczcie ilu ludzi z miasta też tak uważa.

I to właśnie za sprawą pomysłodawcy Wieczornego Biegania oraz Ruchowej Akademii Zdrowia do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego została zgłoszona propozycja aby zrealizować pełne oświetlenie tamtejszych ścieżek, wyznaczenie trasy turystyczno – rekreacyjnej, ustawienie ławek oraz śmietników – czyli ogólnie uczynienia Arkonki i okolic lepszym, bezpieczniejszym i bardziej przyjaznym dla wszystkich Szczecinian miejscem. 

Wystarczy, że do 21 października do 23:59 wejdziecie na STRONĘ ELEKTRONICZNEJ KARTY DO GŁOSOWANIA i oddacie swój głos na jeden projekt ogólnomiejski (jest z czego wybierać, serio) oraz na jeden projekt dzielnicowy. Jeśli macie ochotę przyczynić się do oświetlenia Arkonki wybierzcie projekt numer sześć (na liście oznaczony 6/ZACH) lub po prostu naciśnijcie Ctrl+F i wpiszcie ARKONKA – przeglądarka sama wyszuka Wam odpowiednie pole.

Do zagłosowania potrzebne jest tylko imię, nazwisko oraz numer PESEL. No tak, i musicie być mieszkańcami Szczecina lub studentami uczącymi się w mieście. 

Ci, którzy wolą tradycyjną formę głosowania – karty i te sprawy – mogą zagłosować w Urzędzie Miasta lub w siedzibach rady poszczególnych osiedli. Poza tym głos w formie papierowej można też oddać na Wieczornym Bieganiu oraz w weekendy na Arkonce.

Nieważne, czy zdecydujecie się zagłosować na oświetlenie Arkonki, czy jednak wybierzecie inny, bardziej odpowiadający Wam projekt – jeżeli mieszkacie w Szczecinie weźcie udział w głosowaniu na Szczeciński Budżet Obywatelski. Jest to bowiem okazja, aby nie mieszając się w partyjne potyczki ani nie udzielając poparcia żadnemu politykowi zagłosować na coś, co ma realny wpływ na to, aby uczynić miasto Szczecin piękniejszym, lepszym i wygodniejszym miejscem do życia.

A przecież wszyscy chcemy żyć we właśnie takim miejscu, prawda?

Autor - jacekEs

10 października, 2014

Sprawdź też…

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. 300. RAZ 25h RUN i Nocna „10” – słów kilka nie na temat i sposób na poprawę humoru | jestesmyfajni.pl w nowej, lepszej formie - […] duetowi Wojtek & Robert (oraz dziesiątkom tysięcy ludzi, którzy zagłosowali na projekt do Budźetu Obywatelskiego) możemy biegać, spacerować i…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d