loader image

197. W styczniu nie ma że zimno! [Szczeciński Kalendarz Biegowy]

Kalendarz biegowy 2015

Grudzień był dla mnie taki leniwy, że prawie zapomniałem jak się biega. 

Gdyby nie to, że pod koniec miesiąca ostro pakowałem (świąteczne jedzenie do żołądka) to śmiało mógłbym napisać, że w ogóle się nie ruszałem. Dlatego też, wraz z nastaniem stycznia w ogóle nie czułem dyskomfortu związanego z brakiem Szczecińskiego Kalendarza Biegowego na ten miesiąc…

Za taki stan rzeczy odpowiadał długi weekend – którego pierwszy raz w życiu w pełni doświadczyłem. Od Sylwestra aż do niedzieli miałem wolne od pracy i wczoraj, gdy wychodziłem rano z domu udając się do biura czułem się co najmniej jakbym zaczynał jakiś nowy rozdział w życiu a nie zaczynał kolejny dzień w Firmie, w której pracuje już 5 lat.

Ale dosyć już tych opowieści, dosyć opierdalania się, czas wziąć się ostro do pracy, bo długi weekend jest już historią. Czas na zmiany, czas na aktywność, czas na rok 2015, czas na…

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Styczeń 2015

Wprawdzie dziś mamy już 8 stycznia, ale ciągle nic straconego – dzięki kalendarzowi nadal macie szansę wziąć udział w kilku fajnych imprezach. A trzeba przyznać, że jak na miesiąc podczas którego większość ludzi zapada w sen zimowy to okazji do biegania jest całkiem sporo.

1 stycznia o 14:00 wystartował Szczeciński Bieg Noworoczny

Jako, że na biegu mnie nie było (o tej godzinie to ja jeszcze trzeźwiałem) mogę tylko polecić Wam galerie zdjęć Dulny Foto (KLIK) oraz artykuł w Moje Miasto (KLIK). Wygląda na to, że było fajnie :D

6,13,20 i 27 tradycyjnie o 19:00 – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Masakra jak dawno nie było mnie na Wieczornym Bieganiu. Winię za to rozkładam po trochu na nawał obowiązków w listopadzie i grudniu ale przede wszystkim na to, że jestem cholernym leniem. Pierwsze spotkanie w tym roku również ominąłem – co zrobić, aby zmotywować siędo udziału w kolejnym? Jeśli i Wy szukacie motywacji do udziału w kolejnym Wieczornym Bieganiu – szczegółów jak zawsze szukajcie na facebooku.

11 o 11:00 na osiedlu Bukowym rusza kolejny Bieg Kortza

UWAGA: bieg wyjątkowo odbędzie się w niedzielę a nie jak zazwyczaj w sobotę (#potwierdzoneINFO)

Do pokonania będzie 10 kilometrów po wymagającej, górzystej trasie w Puszczy Bukowej. Chętni muszą pojawić się przy szkole podstawowej 74 na Bukowym. Trochę szkoda, że strona biegu jest tak beznadziejnie aktualizowana, a na i na facebooku niewiele się dzieje – bo wg. relacji świadków jest to impreza w której warto wziąć udział.

Również 11 stycznia, o 13:00 odbędzie się biegowy happening Policz Się z Cukrzycą

O poprzednim biegu możecie przeczytać TUTAJ, więc nie będę na jego temat pisał więcej niż to, że było super pozytywnie. Również i w tym roku planuję wziąć w nim udział bo i impreza sympatyczna i cel szczytny. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy należy wspierać i niech nikt Wam nie wmówi, że jest inaczej.

bieg policz się z cukrzycą wośp jestesmyfajni szczecin zdjęcie przed startem 1

zdjęcie ze startu biegu w 2014 – ja pierdzielę, to już rok minął?

Ja jestem już zapisany, a Wy?

14 stycznia w środę kolejna okazja aby pobiegać nieco inaczej – Szczecińska Dobranocka, 19:00

Gdy grzeczne dzieci idą już spać, te mniej grzeczne (a na pewno mniej nudne) biorą do ręki mapę i w terenie poszukują kolejnych punktów na trasie Szczecińskiej Dobranocki, czyli naszego własnego biegu na Orientację. Tym razem bieg będzie odbywał się na os. Przyjaźni (start przy ul. Jana Bosko, to zaraz obok Witkiewicza, sprawdziłem!) co gwarantuje dobre wrażenia – ze swojej strony wolę lokalizację bardziej miejskie niż typowo leśne (w sumie na żadnej Szczecińskiej Dobranocce jeszcze nie byłem, ale co mi tam szkodzi wypowiedzieć się tonem eksperta:)). Po szczegóły tradycyjnie zapraszam na facebooka i stronę organizatora.

Potem biegamy już głównie weekendowo.

18 stycznia o 11:00 startuje Szczecin City Trail

Jak zawsze na tych zawodach do przebiegnięcia będzie 5 kilometrów w okolicach Jeziora Szmaragdowego. W ostatnich zawodach niestety nie miałem okazji uczestniczyć (dogorywałem po świętach a bieg był już 28 grudnia) natomiast w tym miesiącu kto wie? TUTAJ znajdziecie relację z jednego z biegów w tym sezonie. A szczegółów na temat najbliższego biegu szukajcie jak zawsze na stronie CITY TRAIL  i na facebooku.

a na sam koniec zostawiłem…

Grand Prix Szczecina Maratończyk Team – 25 stycznia o 11:00

Chociaż ostatnimi czasy nie darzę tych zawodów już tak dużą sympatią jak kiedyś – nadal mam do tego biegu sentyment. Może to dlatego, że to tu stawiałem swoje pierwsze biegowe kroki w zorganizowanej imprezie?

pierwsze miejsce w grupie biegaczy specjalnej troski

moje pierwsze grand prix Szczecina – o ja nie mogę jak to było dawno!

Jakby na to nie patrzeć, Grand Prix Szczecina to nadal świetna okazja na fajny bieg w miłych okolicznościach przyrody. Do pokonania będzie 5 kilometrów, stałą trasą ścieżkami lasku Arkońskiego. Na tym biegu na pewno się spotkamy. A jeśli chcecie wiedzieć więcej zajrzyjcie na stronę lub na facebooka klubu Maratończyk Team.

I wszystko wskazuje na to, że to by było na tyle jeśli chodzi o styczniowe bieganie! Niewiele w porównaniu z takim na przykład sierpniem, ale w końcu mamy zimę moi drodzy! A jak jest zima, to każdy wie, że zamarzają jeziora. A jak jeziora to i stawy, a że ja się nie rozgrzewam, to zimą na stawy muszę uważać:) Ale wracając do biegów – może o czymś zapomniałem lub przeoczyłem? Dajcie znaćw komentarzach albo na facebooku jestesmyfajni – uzupełnię listę.

Autor - jacekEs

7 stycznia, 2015

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d