loader image

216. Biegowe poruszenie pozimowe czyli Szczeciński Kalendarz Biegowy na kwiecień 2015

Kalendarz biegowy 2015

Kwietniowy Szczeciński Kalendarz Biegowy zaczynałem pisać jakieś 50 razy.Jakieś 50 razy kasowałem cały tekst.

Wychodzi na to, że mój umysł wziął sobie urlop. Niech ma. Czasem może być leniwy.

A skoro głowa odpoczywa, to przynajmniej może niech nogi trochę popracują? Dlatego mam dziś dla Was…

Szczeciński Kalendarz Biegowy na kwiecień 2015

W świąteczny weekend większość osób myśli raczej o napchaniu brzucha a nie o nogami ruchach.

Jest jednak miasto, które nie odpoczywa.

4 kwietnia o 09:30 w Policach będzie można wspólnie zabawić się jajkami

Biegacze nie muszą jednak szykować golarek ani pianki a zwolennicy buszu nie muszą nic rozczesywać – jajka będzie można dostać na miejscu (kurze, a myśleliście, że jakie?). W ramach Polickiego Biegam Bo Lubię odbędzie się wspólny trening a na nim atrakcje takie jak – Najpiękniejsze jajko; najsmaczniejsze i najszybsze jajko na dystansie 100 metrów. W sumie jak sam to czytam, to zastanawiam się jakie jajka trzeba będzie przynieść ze sobą ;). Szczegółów szukajcie na facebooku imprezy i w grupie polickiego BBL.

Potem nadejdzie świąteczne obżarstwo. Gdy już po nim ochłoniecie, możecie wybrać się na…

Wieczorne Bieganie w Szczecinie – 7, 14, 21 i 28 kwietnia jak zawsze o 19:00

Tyle już na tym blogu napisałem o wieczornym bieganiu, że jeśli nie przestanę będę musiał chyba zacząć pobierać jakieś opłaty za promocję. Napiszę więc tylko, że niezmiennie od ponad roku można przeciec około 10 kilometrów.

szczecin wieczorne bieganie szczecin trzy orły jestesmyfajni biegamy

takie widoki tylko na wieczornym bieganiu

A jeśli macie ochotę na taki dystans, to wieczorni biegacze czekają na as o 19:00 pod fontanną koło urzędu miasta. A szczegóły? a macie!

Gryfińskie Biegi Przełajowe – 11 kwietnia o 11:30

Jeśli tak jak ja biegowe Gryfino znacie tylko od strony biegu Gryfino – Gartz to może warto zwrócić uwagę na imprezę tamtejszego Miejskiego Ośrodka Sportu? Gryfińskie Biegi Przełajowe to wprawdzie impreza przeznaczona dla młodszych biegaczy (zarówno dystanse jak i kategorie wiekowe celują w dzieci i młodzież) ale jeśli dzieci mogą dopingować biegających rodziców to dlaczego czasami nie miało by być odwrotnie? Szczegóły na stronie MOS Gryfino..

12 kwietnia w niedziele biegowy Szczecin zapewne nieco się wyludni – biegacze wyruszą do Dębna aby pokonać tam królewski dystans oraz na Półmaraton do Poznania. Ale to już materiał na zupełnie inne teksty a nie na Szczeciński Kalendarz Biegowy.

Ci którzy zostaną również będą mieli co robić i gdzie biegać.

12 kwietnia o 11:00 startuje Szczecińska Liga Biegowa

Dystans około 7 kilometrów będzie wprawdzie nieco skromniejszy niż ten z Dębna czy Poznania, ale warto tego dnia pojawić się na Polanie Czerwonej na Arkonce, bo towarzystwo na pewno będzie doborowe. Ja w tym czasie biegnę w Poznaniu, ale na Szczecińską Ligę Biegową na pewno jeszcze kiedyś się wybiorę. A Wy wybierzcie się na bieg, ale najpierw na facebooka – po szczegóły.

A jeśli Was to wszystko zmęczy, to macie tydzień na odpoczynek. Z małą przerwą na Wieczorne Bieganie relaksujemy się do 19 kwietnia. Bo właśnie wtedy… 

o 10 startuje impreza biegowa w ramach Dni Skandynawskich

Bieg na 10 kilometrów, 5 kilometrów Nordic Walking, biegi dla dzieci – a to wszystko w niedzielę, 19 kwietnia na Jasnych Błoniach. Czego chcieć więcej? No, może tylko jakichś szczegółów – szukajcie ich na facebooku i na stronie Maratończyk Team.

wiking dni skandynawskie szczecin

takich widoków na dniach skandynawskich nie uświadczycie, ale też będzie fajnie

a godzinę później rusza Bukowy Kross Górski imienia Jerzego Kortza

kolejna, siódma już odsłona tajemniczego biegu, który mimo strasznie słabej promocji w Internecie ma zawsze grupę zagorzałych fanów. Do przebiegnięcia będzie 10 kilometrów w dość trudnym terenie. Wymarzona okazja dla wszystkich Dzików, terenowców oraz masochistów :) Pot będzie się lał. Oczywiście o ile nie będzie sięlał deszcz. Albo grad. Albo śnieg. W końcu mamy kwiecień! A szczegółowe informacje o biegu znajdziecie TUTAJ.

22 kwietnia pora na dobranoc. Rusza Szczecińska Dobranocka!

O 19:00 na terenie WNEiZ przy Mickiewicza będzie można pobiegać nieco alternatywnie. kolejna odsłona Szczecińskiej Dobranocki, tym razem w formule Knockout Sprint (czy ktoś mi wytłumaczy na czym ona polega?) uwolni uczestników od oklepanych okrążeń i pozwoli pobiegać trochę z mapą w ręku. Jeśli jeszcze nie startowaliście – koniecznie musicie spróbować. A jeśli już braliście udział – czas na powtórkę:) Szczegóły jak zawsze na stronie www i na facebooku.

and last but not least…

26 kwietnia o 11:00 – 6 bieg Grand Prix Szczecina Maratończyk Team

Ostatnimi czasy można było nieco odpocząć od biegów z serii Grand Prix – ostatni bieg odbył się w lutym, więc przerwa w startach wyniesie bez mała dwa miesiące. I może to i dobrze, bo fajnie jest czekać na fajne imprezy. Ja po prostu lubię ten bieg i tyle. Do przebiegnięcia będzie jak zawsze 5 kilometrów ścieżkami lasku Arkońskiego. Szczegółów i możliwości zapisu szukajcie na stronie i facebooku.

I co, będzie gdzie biegać? Gdy zaczynałem pisać tą edycję Szczecińskiego Kalendarza Biegowego wydawało mi się, że kwietniu nic się nie będzie w Szczecinie działo. Teraz gdy patrzę na listę biegów widzę, że wręcz przeciwnie – niewiele będzie.. ale czasu na odpoczynek. To co, widzimy się na trasach? 

Autor - jacekEs

2 kwietnia, 2015

Sprawdź też…

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d