loader image

254. Grudniowy SZCZECIŃSKI KALENDARZ BIEGOWY, tak po prostu

Grudzień to taki oszukany miesiąc. Niby ma 31 dni jak siedem innych miesięcy w roku, ale tak naprawdę to każdy wie, że trwa maksymalnie do 20 – 22 grudnia bo potem to już święta i generalnie fajrant.

Zresztą, pierwszą część miesiąca i tak spędza się na przygotowywaniu do świątecznego szaleństwa, nerwowych zakupach, snuciu się po centrach handlowych w poszukiwaniu prezentów (kto pamięta, co wręczał najbliższym w zeszłym roku? Tak jak myślałem, prawie nikt).

Druga połowa grudnia (ta mniejsza połowa, ok?) schodzi na jedzeniu, umieraniu z przejedzenia, myciu naczyń (o ja jebie, to zwykle moje zadanie) i znowu jedzeniu.

Ale ja tu się rozpisuje, a czas ucieka jak Tomaszowi Kotowi w reklamie T-Mobile – dlatego tym razem bez dłuższego wprowadzenia – mam dla Was…

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Grudzień 2015

5, 12, 19, (26?) grudzień, 9:00, parking przy Arkonce – ParkRun Szczecin

Szczerze? To nie wierzyłem, że parkRUN się przyjmie (w końcu jest tyle innych biegów a poza tym JEST TAK OKROPNIE RANO!) ale ten darmowy bieg rozrasta się z tygodnia na tydzień – więc jeśli macie ochotę sprawdzić swoje możliwości w darmowym biegu z pomiarem czasu, to koniecznie przyjedźcie w najbliższą sobotę na Arkonkę. Nie jestem pewien, czy bieg odbędzie się 26 grudnia (ha, jeśli się odbędzie to będzie NAPRAWDĘ DOBRY HARDKOR) ale na pewno dowiecie  się tego z facebooka i strony organizatora.

6 grudzień, sobota, 11:00, Police – III Bieg Mikołajkowy 

Chociaż bieg odbywa się w Policach (czyli za siedmioma górami, siedmioma lasami i chemicznymi zakładami) to chodzą słuchy, że wszystkie miejsca na starcie były wykupione już na Zajączka 2014! Kto by nie chciał pobiec dyszki w przebraniu Mikołaja, no kto?

Oprócz tego, dzięki zbiórkom pieniędzy i artykułów szkolnych każdy będzie mógł zostać Mikołajem. Takim prawdziwym!

bieg mikołajkowy medal

takie super medale wręczano biegaczom rok temu, kto nie chciałby takiego na swojej choince ?

Jeśli jeszcze się nie zapisaliście, to nie nastawiajcie się na start (to co pisałem o miejscach startowych to prawda!) – ja również spóźniłem się z zaklepaniem sobie pozycji na starcie (smuteczek) ale zawsze możecie pojawić się w Policach jako kibice. A jeśli startujecie i jeszcze nie wiecie co, jak i gdzie, to szczegóły znajdziecie na stronie Biegam Bo Lubię Police oraz na facebooku.

1,8,15,22,29 grudzień – 19:00 przy Urzędzie Miasta – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Po co mam Was zanudzać, przecież Wieczorne Bieganie to impreza, którą znają już wszyscy. Warto natomiast napisać, że 8 grudnia w miejscu startu (przy fontannie pod Urzędem Miasta) odbędzie się zbiórka karmy, kołder, kocy i ogólnie wszystkiego co może się przydać w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Szczegóły wydarzenia znajdziecie o TUTAJ, na facebooku.

A jeśli jakimś cudem nie słyszeliście jednak o Wieczornym Bieganiu w Szczecinie – na facebooku znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

9 grudzień, 19:00 – teren SP 47 przy Jagiellońskiej – Szczecińska Dobranocka 6, etap 4

Po raz kolejny wszyscy, którzy mają ochotę na coś innego niż tradycyjny bieg START–> META będą mogli wziąć udział w Szczecińskiej Dobranocce, czyli biegu na orientację. Tym razem bieg odbędzie się w formule Knockout Sprint, która wygląda tak skomplikowanie, że lepiej przeczytajcie sobie biuletyn od organizatora, bo ja na pewno coś sknocę. Do zawodów zapisujcie się TUTAJ, a szczegóły znajdziecie w podlinkowanym wcześniej biuletynie, na stronie BNO Szczecin i naturalnie na facebooku.

szczecińska dobranocka biegi na orientację

UWAGA – na te zawody nie można się spóźnić! I to nie dlatego, że są takie fajne – po prostu Was nie wpuszczą, serio, przeczytajcie biuletyn :)

11 grudzień, 19:30, droga Kołowska, Puszcza Bukowa – Szczeciński Nocny Bieg XV

Do czego to doszło, nocny bieg zaraz po Dobranocce :) Ale fakt, o tej godzinie w Puszczy Bukowej jest już totalnie ciemno. Poza tym, że bieg będzie miał około 5 kilometrów, odbędzie się w Puszczy Bukowej i będzie na nim zbiórka darów dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie wiem na jego temat niewiele. Śledźcie więc facebooka imprezy.

13 grudzień, 11:00, ul. Pod Urwiskiem – 15 Bieg Maratończyka

Kolejna odsłona niewielkiej, ale jakże lubianej przez szczecińskich biegaczy imprezy Klubu Biegacza
TKKF Maratończyk Szczecin.

bieg maratończyka grudzień 2015

Do przebiegnięcia będzie 8 kilometrów w dość wymagających warunkach terenowych i (zapewne) pogodowych. Zapisy możliwe są TUTAJ a szczegóły (wyjątkowo) znajdziecie na facebookowym profilu organizatora, nie zapomnijcie też zajrzeć na stronę Klubu Maratończyka.

19 grudzień, 11:00, SP 74 na Bukowym – Bieg Kortza

A raczej Bukowy Kross Górski im. Jerzego Kortza. Trzeci w sezonie „Kortz” to jak zawsze okazja aby trochę się pomęczyć na 10 kilometrowej, mocno pagórkowatej trasie. Chociaż jeszcze nigdy (wiem, smuteczek) nie miałem okazji biec w tych zawodach, to zdjęcia zawsze dają obraz fajnej, pozytywnej imprezy. Przed startem biegu głównego (11:00) jest jeszcze bieg dla dzieci. Zapisy na miejscu – a po więcej informacji zajrzyjcie na facebooka trzeciego biegu i profil wydarzenia. Bo strona organizatora jak zawsze jakaś taka mało pomocna.

bieg kortza mapa

Ale powiedzcie, jaki bieg ma tak profesjonalnie rozrysowaną trasę dojścia do biura zawodów? Więcej zdjęć TUTAJ

20 grudzień, 11:00, jezioro Szmaragdowe – Grand Prix City Trail

czy jak kto woli Grand Prix City Trail z Nationale Nederlanden, uff, spróbujcie to wymówić na jednym wdechu. Dobrze znana trasa naokoło jeziora Szmaragdowego to dobra zaprawa przed kulinarną rozpustą, która zapanuje w naszych domach już kilka dni później więc warto pojawić się na linii startu. A jeśli to Was nie zachęca, to dodam, że w tym biegu będziecie mogli przybić piątkę z Jarkiem! Dulny foto – tym razem bez aparatu (kto mi będzie pstrykał zdjęcia ja się pytam!) pojawi się na trasie aby pokonać razem z uczestnikami te 5 ciężkich kilometrów. Jarek, w razie czego biorę Cię na barana! 

Zapisy – jak zawsze na stronie a szczegóły na facebooku imprezy i fanpageu Puszczyka Biegowego.

27 grudnia, 11:00, polana przy wejściu na Arkonkę – Szczeciński Bieg Wigilijno – Sylwestrowy i Grand Prix Szczecina Maratończyk Team w jednym

A gdy już wszyscy napchamy brzuchy, otworzymy prezenty, obejrzymy Kevina samego gdzieś tam, poczujemy mdłości z przejedzenia i zapchamy je ciastem, to właśnie wtedy, właśnie po niedzielnym śniadaniu, na które dojadać będziemy sałatkę warzywną i pieczoną wołowinę od Mamy… przyjdzie czas aby trochę pobiegać! 

4 Grand Prix Szczecina Maratończyk Team zostało w tym roku połączone z Biegiem Wigilijno – Sylwestrowym, szykują się więc dwie imprezy w jednym. Szczęśliwie (albo nie, zależy od formy) 5 kilometrową trasę trzeba będzie przebiec tylko raz.

Ostatnie Grand Prix Szczecina nie powaliło na kolana frekwencją ale wierzę, że tym razem poprawicie błąd swojej nieobecności i PRZYJDZIECIE ZOBACZYĆ MÓJ ZAJEBISTY PLECAK, który wygrałem ostatnim razem, AAAAAAA PLECAK PLECAK PLECAK (plecak). Przyjdziecie? Bo wiecie, ten, no, ee, plecak. 

ja i mój plecak

ja i mój plecak (ps – reklamówki nie przyniosę ze sobą)

Zapisy, facebook, PLECAAAAK! i pamiętajcie – internetowe zapisy przed biegiem to o połowę tańszy bieg.

To co, widzimy się na startach? 

Autor - jacekEs

3 grudnia, 2015

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d