loader image

266. Szczeciński, lutowy KALENDARZ BIEGOWY!

Chciałem być oryginalny i lutową odsłonę Szczecińskiego Kalendarza Biegowego zacząć od stwierdzenia „Idzie luty, włóż biegowe buty”.

Jednak przez kilka dni to stwierdzenie zdążyło się już stać tak oklepane i powtarzane na wszystkich blogach, facebookach i Instagramach, że nie pozostaje mi napisać nić innego jak tylko to, że mam dla Was dziś…

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Luty 2016

Na samym początku muszę Was nieco zmartwić. Luty nie zasypie nas śniegiem (to raczej pewne, patrząc za okno) więc nie pośmigacie sobie na sankach. Będzie za to okazja aby pobiegać i to chyba jest zdecydowanie dobra wiadomość. A więc do rzeczy!

2,9,16,23 lutego, 19:00 – Jasne Błonia, fontanna przy Urzędzie Miasta – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Mówiłem, prosiłem, pisałem – wybierzcie się na wieczorne Bieganie, bo teraz, gdy jego organizator, Wojtek Kępka otrzymał wyróżnienie Szczecińskiego Szczupaka tłok będzie tam zapewne taki, że wszyscy chętni nie zmieszczą się na Jasnych Błoniach. Jeśli jednak macie ochotę spróbować (żartowałem, wszyscy się zmieszczą), to po prostu pojawicie się we wtorek przy fontannie pod Urzędem Miasta o 19. Szczegóły? Jak zawsze facebook.

wieczorne bieganie w szczecinie logo

6,13,20,27 letego, 9:00, parking przy Arkonce – parkRUN Szczecin

Na ostatnim parkRUN było już 29 biegaczy a najszybszy zawodnik zrobił pięć kilometrów w 16:58 minuty! Widać, że impreza na stałe wpisuje się w Szczeciński Kalendarz Biegowy. I dobrze, bo lubię takie cykliczne okazje do biegania. Nie, żebyście mnie szybko zobaczyli o 9:00 na parkingu przy kąpielisku Arkonka (o wiele za wcześnie dla mnie) ale Wam polecam :). A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej – oto STRONA parkRUN Szczecin, nie zaszkodzi też zajrzeć na facebooka.

14 lutego, 11:00, Azoty Arena – RAZLove – Bieg Walentynkowy

Jeśli uważacie, że jesteście na tyle silni psychicznie aby wziąć udział w zawodach związani wstążką na nadgarstku ze swoją drugą połówką – bieg RAZLove to zawody w sam raz dla Was. Do przebiegnięcia będzie 6 kilometrów (łączenie 5 kółek dookoła Azoty Areny). UWAGA – dla Par o mocnych nerwach albo tych bardzo zbliżonych do siebie kondycyjnie ;). Start tylko w parach, dodatkowo podczas biegu odbędzie się konkurs na najlepiej przebraną parę. szlifujcie kondycje, wymyślajcie stroje a w dzień zakochanych zamiast tłoczyć się restauracji licząc na romantyczny nastrój lećcie pobiegać razem ze swoją Walentynką (lub Walentynkiem). A żebyście nie musieli się na miejscu klócić o szczegóły, to przeczytajcie najpierw regulamin, oraz koniecznie zapiszcie się wcześniej, bo zapisy na miejscu są droższe. Aktualności przed startem znajdziecie na facebooku imprezy.

razlove bieg walentynkowyy

20 lutego, 11:00, osiedle Bukowe przy SP. 74 – Bukowy Kross Górski im. Jerzego Kortza – bieg piąty

Jesteście gotowi na kolejną odsłonę biegu Kortza? Jak zawsze do pokonania będzie 10 kilometrów – teren wymagający, górzysty, doliniasty i w ogóle mnóstwo zbiegów i podbiegów. Ciekawe, czy tak jak ostatnim razem trzeba będzie mieć ze sobą łyżwy? Ja niestety nadal nie miałem okazji biec w „Kortzu” ale mam nadzieję, że ten moment w końcu kiedyś nadejdzie. Tymczasem muszę się pocieszać lekturą regulaminu imprezyA jeśli mimo wszystko nie jest to dla Was interesująca lektura, to szczegółów przed startem szukajcie na facebooku organizatora.

21 lutego, 11:00, Jezioro Szmaragdowe – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Szczecin – bieg 5

I znowu będzie szansa aby pobiec 5 kilometrów dookoła Jeziora Szmaragdowego. Ostatnia edycja, podobnie jak Kortz wymagała od uczestników skupienia i koordynacji ze względu na zamarznięte biegowe ścieżki – ciekawe, co jaką trasę przygotuje nam luty. I chociaż akurat tego dowiemy się zapewne dopiero w dniu startu, to co przygotują organizatorzy możecie sprawdzić już dziś – na facebooku wydarzenia, śledząc profil klubu Puszczyk Bukowy (JESZCZE NIE ŚLEDZICIE?) oraz wchodząc na oficjalną stronę City Trail gdzie tak przy okazji możecie się zapisać na najbliższe zawody.

24 lutego, 19:00, Polana Miodowa – Bieg Przełajowy Niezwykła Piątka

Organizatorzy Szczecińskiej Dobranocki czyli Klub Orientacji Sportowej BnO Szczecin ruszają z nową cykliczną imprezą czyli Biegiem Przełajowym Niezwykła Piątka.

bieg przełajowy niezwykła piątka

Ścigać będzie się można na 5 kilometrowym dystansie a nowością, której do tej pory jeszcze u nas nie było ma być pomiar czasu co kilometr. Na razie o biegu wiem jeszcze bardzo mało, ale gdy tylko pojawią się jakieś szczegóły – zaktualizuję wpis. Gdybyście nie mogli wytrzymać, to na facebooku i stronie organizatora możecie szukać szczegółów na własną rękę.

28 lutego, 12:00, Park Kasprowicza (przy pomniku Czynu Polaków) – Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) dwa dni wcześniej odbędzie się w naszym mieście bieg ich pamięci. Na dwóch dystansach – 1963 metry (data śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych) i 6 km wystartować będzie można o godzinie 12:00 spod pomnika Czynu Polaków. Na mecie będą medale i koszulki – ale UWAGA – tylko dla 120 pierwszych biegaczy na mecie (medale) i 240 zarejestrowanych w systemie osób (koszulki). Zapisy znajdziecie tutaj a więcej szczegółów pojawia się cały czas na facebooku.

tropem wilczym

I co, chyba jednak warto włożyć w lutym te biegowe buty, prawda? Nie zastanawiajcie się długo – czy na zorganizowanych imprezach, czy samodzielnie na treningu – w lutym nie ma co siedzieć w domu, niby zimno ale warto trochę pobiegać. Chociażby po to, aby w marcu nie musieć płakać nad bolącymi piszczelami :) Do dzieła, widzimy się na startach!

Aha – jeśli szukacie informacji o biegach w regionie to koniecznie zajrzyjcie na stronę Pawła, gdzie jak zawsze znajduje się imponująca ilość informacji. Dzięki Paweł!

Autor - jacekEs

4 lutego, 2016

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d