loader image

279. Szczeciński Kalendarz Biegowy na gorący maj 2016

Przez jakiś czas zarówno na blogu jak i w mojej biegowej „karierze” zapanowała lekka posucha, spowodowana tym, że byłem delikatnie mówiąc zagoniony.

Szczęśliwie, długi weekend sprawia, że powoli wracam do żywych a tym samym do pisania. A jako, że wraz z tymi kilkoma nadliczbowymi dniami wolnego przyszedł też maj, to mam dla Was…

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Maj 2016

Maj będzie rozbiegany, już teraz patrząc na kalendarz widzę, że nie dane nam będzie się nudzić.

3 maja, 12:00, Gryfino – Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy

Nie do końca w Szczecinie, ale startuję tam, więc się liczy ;) W ramach festiwalu odbędzie się półmaraton (start w samo południe) oraz bieg na 10 km (start o 12:20). Wszystkie wcześniejsze edycje tego biegu (możecie poczytać o nich TUTAJ) wspominam doskonale, więc na nadchodzący bieg napalony jestem jak szczerbaty na suchary (czyli bardzo). Naturalnie ciągle męczą mnie myśli, czy dobrze zrobiłem zapisując się na 21 km zamiast na dychę, ale cóż, raz się żyje a umrzeć można kilka razy (liczę, że ktoś mnie wyreanimuje, bo w przeciwnym razie będzie lipa). Na zapisy już raczej nie macie szans, ale jeśli jeszcze szukacie jakichś informacji o biegu to zajrzyjcie na stronę organizatora albo na facebooka.

gryfiński transgraniczny festiwal biegowy 2016

3 maja, 19:00, Jasne Błonia – Wieczorny Bieg Konstytucji 3 Maja

Z bliżej nieznanych (przynajmniej MI nieznanych) powodów, w tym roku nie odbędzie się w Szczecinie „oficjalny” bieg mający uczcić rocznicę podpisania Konstytucji z 1791 roku. Na szczęście nie ma to jak inicjatywa oddolna i Wieczorne Bieganie w Szczecinie. W ramach 131 wieczornego będzie można uczcić 225 rocznicę podpisania tego jakże znaczącego dokumentu. A skoro już przy cyfrach i liczbach jesteśmy, to napiszę jeszcze, że do przebiegnięcia będzie 9 kilometrów.

wieczorny bieg konstytucji 3 maja

Jeśli możecie, załóżcie czerwoną lub białą koszulkę! A jeśli potrzebujecie doczytać na temat biegu – zajrzyjcie na facebooka.

A skoro już jestem przy Wieczornym Bieganiu

3, 10, 17, 24, 31 – 19:00, fontanna przy Urzędzie Miasta, Jasne Błonia – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

O 3 maja pisałem już wyżej, ale nie zapominajcie o kolejnych wtorkach. Jak zawsze w porze Dobranocki będzie okazja aby zrobić te 8 – 10 kilometrów w gronie znajomych (lub przyszłych znajomych, jeśli jeszcze nigdy nie braliście udziału w tym wydarzeniu). Wpadnijcie, bo warto. Szczegóły? Facebook, oczywiście.

wieczorne bieganie w szczecinie logo

4 maj, 19:00, Polana Miodowa – (NIE) Zwykła Piątka – bieg przełajowy

Ta impreza już na stałe wpisała się w Szczeciński Kalendarz Biegowy i dobrze, bo według tego, co czytam w pobiegowych opiniach jest naprawdę fajna. Dla tych z Was, którzy jeszcze nie słyszeli – (NIE) Zwykła Piątka to przełajowy bieg na pięć kilometrów z pomiarem czasu po każdym pokonanym 1000 metrów. Jeśli tak samo jak ja macie ochotę wystartować w tym biegu to zapiszcie się TUTAJ, a potem sprawdźcie koniecznie facebooka szczecińskich Biegów na Orientację oraz stronę organizatora.

bieg przełajowy niezwykła piątka

7 maja, 11:00 os. Bukowe przy SP. 74 – Bukowy Kross Górski im. Jerzego Kortza

Ósmy i zarazem ostatni w tej edycji Bieg Kortza – czyli szansa na pokonanie 10 kilometrów po trudnym, pagórkowatym terenie. 7 biegów, imponujące wyniki i zawsze uśmiechnięci ludzie na zdjęciach – ten Kortz to musi być naprawdę fajna impreza, co? Nie wierzycie? sami sprawdźcie na facebooku i stronie klubu Trygław,

bieg kortza

7 maja, od 16:40 do 19:30 – Stadion Lekkoatletyczny ul. litewska – 3 Wieczorny Test Coopera

Jeśli chcecie sprawdzić swoje biegowe możliwości i porównać się z innymi (lub samymi sobą) w mierzalnej skali – to test Coopera to coś w sam raz dla Was. Podczas 12 minutowego, nieprzerwanego biegu zliczane są pokonane przez Was okrążenia i na ich podstawie możecie stwierdzić jak to jest z tą Waszą kondycją. Sprawdźcie relację z zeszłorocznego, bardzo mokrego testua jeśli podoba Wam się taki pomysł, to jeszcze można się zapisać – wbijajcie na stronę wieczornebieganie bo są jeszcze wolne terminy.

wieczorny test coopera szczecin 3

a ja zakosiłem to zdjęcie z wydarzenie DulnyFoto i wcale się tego nie wstydzę! 

14 maja, 10:00 ul. Arkońska przy stadionie – Arkońska 7ka

Z okazji 70-lecia Klubu Sportowego Arkonia Szczecin oraz z okazji soboty, na Arkonce wystartuje zupełnie nowy, nigdy do tej pory nie grany w naszym mieście bieg pod nazwą Arkońska Siódemka.

Dwie pętle po 3,5 kilometra każda złożą się na 7 kilometrową trasę po biegowych, pofałdowanych ścieżkach lasku Arkońskiego.

arkońska 7 ka

Gdy widzę, kto jest odpowiedzialny za organizację, to przeczuwam, że szykuje się dobra impreza. Więc na co jeszcze czekacie, nie może was tam zabraknąć! Na stronie Sport-Time znajdziecie regulamin oraz zapisy. Śpieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły jak zawsze na facebooku.

15 maja, 11:00 – znowu Arkonka, polana Czerwona – Szczecińska Liga Biegowa

3 bieg w tym sezonie SLiB -jak zawsze 6,6 kilometrów do pokonania w najbardziej wg. mnie oldschoolowej imprezie biegowej w Szczecinie. Wpadacie? Szczegółów szukajcie na facebooku (jak na razie niezaktualizowany:)) i na stronie klubu biegacza Maratończyk Szczecin.

klub biegacza maratończyk szczecin

18 maja, 19:00 i znowu Arkonka! – Szczecińska Dobranocka, odsłona 7, etap 3

Tyle biegów odbędzie się w maju na Arkonce, że biegowe ścieżki zostaną wydeptane na kilkanaście centymetrów poniżej poziomu gruntu. Nie stanie się tak jednak za sprawą Szczecińskiej Dobranocki – albowiem jako bieg na orientację nie ma ona ściśle wyznaczonej ścieżki (kliknijcie tu po mapkę) – to uczestnicy sami (no i trochę korzystając ze wskazówek organizatora) wyznaczają sobie trasę biegu. 3 etap siódmej odsłony Szczecińskiej Dobranocki ma formułę Scorelauf (cokolwiek by to nie znaczyło, ale pewnie ma to związek z bieganiem i punktami). Po więcej szczegółów zajrzyjcie do regulaminu oraz na stronę organizatora, gdzie pewnie za kilka dni pojawi się biuletyn, który zdradzi nam więcej szczegółów. TUTAJ możecie się zapisać a jeśli będziecie śledzić facebooka BnO, to też na pewno nie zaszkodzi.

szczecińska dobranocka biegi na orientację

22 maja, 9:30 / 10:30 – Arkonka (ZNOWU) – 2 EkoBieg

Znowu ta Arkonka! W przedostatni majowy weekend wystartuje tam EkoBieg – impreza pod patronatem Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Kuriera Szczecińskiego. Taka mnogość patronów sprawi, że na biegu zapewne pojawi się sporo osób spoza stałego grona szczecińskich biegaczy – no i fajnie, bo lubię raz na jakiś czas wziąć udział w takiej masowej imprezie (w końcu będę miał szansę kogoś wyprzedzić :)) Jeszcze jedną zaletą tylu patronów jest to, że dochód z opłat startowych (20 zł od osoby) zostanie w całości przekazany szczecińskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami. Jeśli to Was nie zachęca, to dodam jeszcze, że będą koszulki i medale. Aaaa i jeszcze jedno – do wyboru będzie trasa 5 lub 10 kilometrowa, a dla nordic-owców przewidziano 5000 metrów.  Wystarczy? Zapisać możecie się na protiming24 a szczegółów szukajcie na facebooku.

ekobieg szczecin (2)

tak było rok temu, może w tym roku to Wy znajdziecie się na tym zdjęciu?

29 maja, 12:00 – Siadło Dolne – Pargowo – Ćwierćmaraton Bielika

Znowu nie Szczecin, ale postanowiłem dać trochę odpocząć tej Arkonce, więc na sam koniec kalendarza wrzucam Ćwierćmaraton Bielika. Brałem udział 2 lata temu, biegłem rok temu i za każdym razem było mega – więc jak mogło by mnie zabraknąć w 2016?

ćwierćmaraton bielika dulny foto medal

bielik już na Was czeka!

Do pokonania będzie 10 kilometrów (z kawałkiem), znajdzie się też miejsce dla cyklistów oraz nordic-ów. Poza wspaniałymi widokami i oczywiście doborowym towarzystwem po biegu jak zawsze przewidziany jest festyn w Pargowie – będą kiełbaski (kiełbaski w Kołbaskowie, ha), muzyka, piwo i sporo pijanych lokalsów. Żyć, nie umierać. Wpadajcie koniecznie. Szczegóły – facebook. Zapisy – protiming24.

I to już wszystkie imprezy, w których będzie można pobiegać w maju w Szczecinie i najbliższych okolicach. Po biegi z dalszego i ze zdecydowanie dalekiego otoczenia zajrzyjcie na paweldymowski.pl oraz do kalendarza szczecinbiega.pl. I jak zawsze – widzimy się na startach!

 

Autor - jacekEs

2 maja, 2016

Sprawdź też…

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. 283. II EkoBIEG – po prostu dla wszystkich (relacja upalna) | jestesmyfajni.pl w nowej, lepszej formie - […] ją mam. Wczoraj, w niedzielę znowu udała mi się ta trudna sztuka – pamiętacie, jak w Szczecińskim Kalendarzu Biegowym…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d