loader image

297. Szczeciński Kalendarz Biegowy na wrzesień 2016

szczeciński kalendarz biegowy paprykarz

Jak zawsze oczekiwany, jak zawsze potrzebny, jak zawsze SPÓŹNIONY, oto.. Szczeciński Kalendarz Biegowy!

Czy kiedyś uda mi się wrzucić kolejną edycję kalendarza na czas? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi i zabieram się za pisanie. A Wy otwierajcie swoje organizery, smartfony, notesy, bo oto wjeżdża..

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Wrzesień 2016

3, 10, 17, 24 września, 9:00,  – parking Przy Arkonce – ParkRUN Szczecin

Czy wiecie, że #parkRUN Szczecin ma już rok? Nieźle, jak na taką inicjatywę, prawda? Szczęśliwemu jubilatowi życzymy sto lat. Jubileusz odbył się 3 września, ale jeśli chcecie złożyć organizatorom spóźnione życzenia i przy okazji pobiec na 5 km z pomiarem czasu – to co sobotę jest na to szansa. Po szczegóły zapraszam jak zawsze na facebooka i stronę parkRUN.

Jubileuszową edycję parkRUN odwiedziło 50 osób. o 9 rano! W sobotę! Żródło: facebook parkRUN

Jubileuszową edycję parkRUN odwiedziło 50 osób. o 9 rano! W sobotę! Żródło: facebook parkRUN

3 września, 10:00 – Biały Bór, ul. Czujna – 4 Bieg Centaura

Kiedyś, odwiedzając Biały Bór, nawet tylko przejazdem (a raczej zwłaszcza przejazdem) można było liczyć głównie na mandat od strażników miejskich czających się w krzakach na wlocie i wylocie miejscowości. Teraz okazuje się, że można tam pobiegać i to na 10 kilometrów.

Miejmy nadzieję, że na trasie biegu nie wystawiono fotoradarów, bo w przeciwnym razie ponad 200 osób, które wzięło w nim udział może otrzymać nie tylko medal ;) a tak na poważnie – fajnie, że w nieco mniejszych miejscowościach bieganie jest aż tak popularne. Mam nadzieję, że za rok będę mógł Wam przypomnieć o kolejnej edycji biegu. Szczegóły na temat tego startu znajdziecie na facebooku imprezy i na stronie Białoborskiego Centrum Kultury (stamtąd pochodzi również poniższa grafika)

bieg 4 centaura biały bór

4 września, 14:30, ul. Chrobrego, Choszczno – XIX Choszczeńska Dziesiątka

10 kilometrowa trasa, DJ przygrywający biegaczom, sprawdzona organizacja i.. ponad 600 zapisanych uczestników! To wszystko świadczy o tym, że Choszczeńska Dziesiątka zdecydowanie wchodzi w orbitę moich zainteresowań na przyszły rok – w tym, niestety zapisy zamknęły się zanim zdążyłem się zorientować. jeśli szukacie zdjęć z imprezy na pewno znajdziecie je na profilu utworzonym przez dulnyFoto, po pozostałe informacje zażyjcie na profil biegu i stronę choszczenska10.pl

choszczenska 10 2015

Tak było w 2015 (Źródło: facebook)

5 września, 19:00, Szczecińska Gubałówka – obieg trasy Biegu na K2

Jeśli jesteście zapisani na Bieg na K2, albo jeśli NIE jesteście nań zapisani – możecie skorzystać z okazji i obiec trasę zawodów trochę wcześniej nim zabrzmi wystrzał do startu. Dobra okazja aby zapoznać się z niespodziankami, jakie szykują organizatorzy – zwłaszcza, że trasa w tym roku będzie inna niż w poprzednich edycjach. Obieg ma być spokojny, bez wyścigów, więc dla każdego znajdzie się miejsce. Szczegółów szukajcie na profilu wydarzenia.

obieg trasy biegu k2 2016

6,13,20,27 września, 19:00, fontanna przy Urzędzie Miasta – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Co by nie rozpisywać się po raz nie wiadomo już który na temat Wieczornego Biegania w Szczecinie napiszę tylko, że do przebiegnięcia jest około 10 kilometrów w przyjacielskiej atmosferze wśród samych znajomych. Jeśli macie ochotę – to wpadnijcie co wtorek pod urząd miasta. A jeśli nie czujecie się na siłach to sprawdźcie inne inicjatywy, które rozkręca Wojtek – m.in dla chcących zacząć biegać lub te, przygotowujące do półmaratonu. To wszystko i wiele więcej – na profilu Wieczornego Biegania.

wieczorne bieganie w szczecinie

wow, wielu organizatorów zawodów marzy o takiej frekwencji a tu proszę – wystarczy wpaść na Wieczorne Bieganie w Szczecinie (Źródło: facebook)

17 września, 11:00, Jasne Błonia koło Trzech Orłów – Marsz-o-Bieg dla Hospicjum

To już trzeci raz, gdy można w naszym mieście wziąć udział w zawodach, w których wszyscy nie myślą o tym „za ile meta” tylko – „muszę przebiec jeszcze jeden kilometr. i jeszcze jeden, i jeszcze..”. Tutaj każdy przebiegnięty kilometr to wsparcie dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. O tym, że jest chęć pomocy w narodzie najlepiej świadczy fakt, że pakiety sąjuż od dawna niedostępne (smuteczek) a na facebookowym profilu imprezy pojawiają się co chwila chętni aby odkupić pakiety. Szczegółów szukajcie na facebooku (link powyżej) – strona organizatora jest chwilowo nieczynna.

marsz o bieg dla hospicjum 2016

zdjęcie ukradzione dulnyFoto (nie mówcie mu!)

17 września, 11:30, Stadion Bałtyk, Koszalin – 2 PKO Bieg Charytatywny

Właściwie to nie tylko Koszalin – bieg zostanie przeprowadzony jednocześnie na 12 stadionach w całej Polsce. Podobnie jak w przypadku Marsz-o-biegu również i tu okrążenia wybiegane przez uczestników zostaną przeliczone na coś dobrego – tym razem na  na posiłki dla dzieci. Czyli – biegacze wypalają kalorie a przy okazji ktoś, komu tych kalorii brakuje może porządnie się najeść. Czy to nie piękne? Bieg będzie miał charakter sztafety – więc  zanim się zapiszecie przeczytajcie regulamin.

2 pko bieg charytatywny 2016

18 września, 11:00, Arkonka, Polana Czerwona – Szczecińska Liga Biegowa – Bieg szósty

Minęły wakacje (smuteczek) wraca Szczecińska Liga Biegowa (radość!!). Tak samo jak na poprzednich biegach tej imprezy trasa wiodła będzie drogami lasu Arkońskiego na odcinku 6,6 km. Wpadnijcie koniecznie, bo SLiB to zawody, które warto znać. Szczegóły znajdziecie na facebooku i stronie klubu bigacza TKKF Maratończyk Szczecin.

klub biegacza maratończyk szczecin

21 wrzesień, 19:00, ul Sportowa – Szczecińska Dobranocka 8 – Bieg pierwszy

Po wakacyjnej przerwie wraca Szczecińska Dobranocka. W ramach imprezy odbędzie się aż 5 biegów na orientację – najbliższy z nich przy ul. Sportowej w Szczecinie. W chwili gdy piszę te słowa na facebooku i na stronie BnO nie ma jeszcze praktycznie żadnych informacji, więc jeśli macie ochotę się zapisać – musicie być czujni.

szczecińska dobranocka biegi na orientację

24 września, 09:00, Pucko 1 k/Klinisk Wielkich – Maraton Puszczy Goleniowskiej (i półmaraton też)

Chyba najbardziej klimatyczny i kameralny maraton w województwie. Trasa w naszych pięknych lasach Puszczy Goleniowskiej – na 4 okrążeniach (maraton) dwóch (półmaraton) lub jednym (ćwierćmaraton) – każdy znajdzie tu coś dla siebie, naturalnie tylko wtedy, jeśli pomyślał o wcześniejszej rejestracji, bo zapisy są już dawno zamknięte. Po szczegóły zajrzyjcie na facebooka lub na stronę ProGDar Marathon Team.

maraton puszczy goleniowskiej 2016

24 września – Puchar Starego Remola

Marsz na orientację organizowany przez BnO Szczecin. W chwili pisania tego tekstu nie ma jeszcze żadnych informacji, tak więc bądźcie czujni i zaglądajcie na tą stronę.

puchar starego remola

24 września, 14:00, Kijewo, skrzyżowanie Lisiej i Kurzej – II Bieg z Różą

Kolejne wydarzenie o którym nigdy jeszcze nie słyszałem. Drugi już Bieg z Różą to okazja na 5 kilometrów, w większości po szlakach Puszczy Bukowej. Już sam ten fakt powinien Was zachęcić, bo wysiłek nie będzie duży a każda okazja do obcowania z naturą jest dobra. Bardzo podoba mi się informacja z facebooka – wszyscy na mecie są wygrani, więc odwagi. Start to tylko 20 zł a w pakiecie znajdzie się medal i koszulka. Na najlepszych czekają też puchary. Jeśli udało mi się Was zachęcić to spieszcie się – na liście jest miejsce tylko dla 60 osób. Zapisy – protiming24. Szczegóły – facebook.

II bieg z różą 2016

Źródło: facebook.

25 września, 12:00, ul. Lisiej Góry (Szczecińska Gubałówka) – Bieg na K2

Dawno nie wbiegłem na K2, a Wy? To już chyba rok – tym razem znowu nie ma potrzeby jechać do Kaszmiru, wystarczy wybrać się na Szczecińską Gubałówkę. Trasa biegu (8611 metrów, wysokość góry K2) będzie miała górski charakter – zbiegi, podbiegi, kamienie, błoto, kozice, lawiny i wszystkie te sprawy. Po dwóch edycjach biegnących po tym samym szlaku, tym razem trasa będzie miała inny przebieg – za co chwała organizatorom.

Zapisy ciągle są otwarte – zajrzyjcie na stronę organizatora lub na facebooka wydarzenia.

bieg na k2 2016

25 września, 12:00, Jasne Błonia pod pomnikiem Czynu Polaków – UroRUN

Bieg z okazji Tygodnia Urologii. Już sam ten fakt wystarczył aby mnie zainteresować. Nigdy wcześniej nie słyszałem o tej imprezie, więc istnieje mocne prawdopodobieństwo, że macie szansę wziąć udział w jej pierwszej edycji. 5 kilometrów i względnie niska opłata startowa – 20 zł w ramach czego każdy otrzymuje pakiet, koszulkę i medal na mecie to powody, dla których warto dać szansę temu wydarzeniu. Jeśli już teraz czujecie parcie na pęcherz z ekscytacji (tak wiem, niski żart, ale co poradzę) to na stronie protiming24 znajdziecie zapisy i regulamin, a szczegóły pojawiają się cyklicznie na facebooku.

urorun 2016

co ciekawe, zdjęcie promujące UroRun przedstawia… na pewno nie Szczecin. Na moje oko jest to albo Berlin albo jedna z map z gry Need For Speed Underground 2. Źródło : facebook.

28 września, 19:00, okolice Polani Miodowej – (Nie)zwykła Piątka

Kolejna impreza powracająca w nowym roku szkolnym – tak dla równowagi, aby nie było Wam smutno, że to już koniec wakacji. 5 kilometrów z pomiarem czasu co 1000 metrów – czyli stara dobra, znana wszystkim formuła (Nie)zwykłej piątki. Robi się coraz ciemniej, więc bieg nabierze zupełnie nowego wymiaru niż jak to miało do tej pory miejsce w lecie. Jeśli macie ochotę spróbować, to wystarczy pojawić się po prostu godzinę wcześniej na miejscu startu. Można się teżzapisać, dokonując przelewu na konto podane na TEJ stronie (jest taniej). A więcej szczegółów na temat wszystkich niespodzianej jakie przygotują organizatorzy szukajcie na facebooku.

bieg przełajowy niezwykła piątka

I to już wszystko, co wrzesień ma nam do zaoferowania, przynajmniej biegowo. Jeśli o czymś zapomniałem – dajcie znać w komentarzach lub na facebooku. I widzimy się na startach! 

Autor - jacekEs

4 września, 2016

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d