loader image

299. Wróciłem! A wraz ze mną.. Szczeciński Kalendarz Biegowy na piździernik 2016

szczeciński kalendarz biegowy paprykarz

Co ja Wam będę ściemniał, nie chciało mi się ostatnio. Ani trenować, ani biegać, nie chciało mi się zdrowo odżywiać, nie miałem nawet ochoty pisać bloga. Dużo pracy, trochę codziennych problemów a do tego jeszcze więcej pracy i tak oto mamy do czynienia z jedną z największych przerw w pojawianiu się wpisów na blogu.

Ale wszystko ma swoje granice – stwierdziłem, gdy z zacząłem sobie puszczać na youtube piosenki Lany del Ray. No bo jednak bez przesady!

Nie będę ukrywał, przerwa od pisania dobrze mi zrobiła, głowa tak jakby trochę się odświeżyła, teraz jest nie tylko łysa ale też pełna pomysłów, ale na inauguracyjny wpis po powrocie zaplanowałem coś znacznie bardziej prozaicznego. Bo oto moi drodzy przed Wami…

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Piździernik 2016

Prawda, że na to czekaliście? To do dzieła.

1, 8, 15, 22, 29 października, 9:00 – parking Przy Arkonce – ParkRUN Szczecin

Jak co miesiąc, jak co tydzień – 5 kilometrów, pomiar czasu, możliwość biegania w grupach o podobnych możliwościach jeśli chodzi o tempo – tak, to właśnie ParkRUN Szczecin w pełnej krasie. Tyle razy już o tym pisałem, więc aby nie tracić Waszego czasu dodam tylko, że po szczegóły jak zawsze zapraszam na facebooka i stronę ParkRUN Szczecin.

parkrun-szczecin-pazdziernik-2016

zdjęcie z ostatniego ParkRUNu podkradłem naturalnie z facebooka

2 października, 13:00, plac Szarych Szeregów, Nowogard – III Nowogardzki Bieg Uliczny Toyoty

Dla tych z Was, którzy nie ogarniają cyfr rzymskich napiszę, że to już trzecia odsłona tej imprezy, odbywającej się w Nowogardzie. Do pokonania będzie 10 kilometrowa trasa ulicami Nowogardu. Nie miałem jeszcze okazji biec w żadnej z wcześniejszych edycji (tym razem też się nie uda, ponieważ limit 300 osób został już dawno osiągnięty) ale ze zdjęć i zaangażowania organizatorów na facebooku wnioskuję, że to fajne, pozytywne zawody. Jeśli macie ochotę sami to sprawdzić a tak jak mi nie udało Wam się zapisać – zawsze możecie pokibicować na miejscu. Szczegóły (poza wspomnianym wcześniej facebookiem) znajdziecie na stronie Urzędu Miejskiego w Nowogardzie oraz na sport-time.

iii-bieg-toyoty-nowogard-2016-banner

3 października, 12:00, nabrzeże w Gryfinie – 44 Bieg Transgraniczny „Doliną Dolnej Odry”

Bieg Transgraniczny to solidna impreza i pewnie dlatego, pomimo dość nieszczęśliwej (PONIEDZIAŁEK!) jak dla Polaków daty biegu (Niemcy mają tego dnia wolne – dzień zjednoczenia Niemiec) organizatorom udało się zapełnić listę biegaczami obojga narodów. Trasa biegu to 10,9 km  od Gryfina do Gartz (bez nawrotki) po stałym dla tej imprezy szlaku, o którym pisałem już wielokrotnie – o, na przykład TUTAJ. Jako, iż Niemcy świętują dzień zjednoczenia nieco bardziej przaśnie niż Polacy 3 Maja, to na miejscu w Gartz możecie się spodziewać festynu i lokalnych przyśpiewek (umpa – umpa – umpa pa). A na koniec wszystkich chętnych do Polski odwiozą autokary. A co najważniejsze – JESZCZE MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ ! Szczegółów szukajcie na stronie biegu i na facebooku.

bieg-transgraniczny-44-pazdziernik-2016

4, 11, 18, 25 październik, 19:00, Jasne Błonia, pod urzędem miasta – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

O wieczornym Bieganiu w Szczecinie napisano już tyle, że nie będę po raz kolejny powtarzał jak fajne i pozytywne jest to wydarzenie. Jeśli biegacie – to wiecie. Jeśli nie biegaliście – to sprawdźcie. Do pokonania jest (jak zawsze od grupo ponad 100 tygodni) około 10 kilometrów. Teraz, gdy o 19 jest już ciemno, Wieczorne Bieganie znowu jest wieczorne i ma swój niepowtarzalny klimat. Sprawdźcie – nie tylko wtorki o 19, ale także wszystkie inne wydarzenia, jakie przy okazji realizuje Wojtek. A najlepiej pomoże Wam w tym facebook.

wieczorne bieganie w szczecinie logo

5 października, 19:00, plac zabaw przy ul. Orawskiej – Szczecińska Dobranocka

Drugi bieg ósmej serii tej imprezy, tym razem w formule Scorenlauf czyli po prostu zbieranie punktów. Jak zawsze – bieg nie ma ustalonej trasy a zawodnicy muszą odnajdować kolejne punkty rozsiane na terenie osiedla Wzgórze Hetmańskie. Impreza łączy fajny pomysł, świetne wykonanie (zaświadczą o tym wszyscy, którzy brali udział we wcześniejszych biegach Szczecińskiej Dobranocki) i śmiesznie niską opłatę startową (7 złotych? toż to organizatorzy sami siebie okradają;)). Musicie spróbować, ja sam zbieram się i zbieram aby wreszcie się odważyć. Szczegóły nadchodzącego biegu (można się jeszcze zapisywać TUTAJ) znajdziecie w biuletynie, oraz na stronie BnO i na facebooku.

szczecińska dobranocka biegi na orientację

Tak swoją drogą – WOW – jeśli chcecie sobie pobiegać to w październiku, pozostając cały czas w woj.  Zachodniopomorskim od soboty do środy włącznie coś się dzieje. To jest dopiero rozbiegane województwo. 

8 – 9 października, 12:00 Arkonka – RAZ 25H RUN

Kolejna, za Szczecińską Dobranocką nietypowa impreza na szczecińskiej mapie. RAZ 25H RUN zaczyna się w południe w sobotę, 8 października a kończy dopiero o 13:00 następnego dnia – w niedzielę. Podczas biegu trzeba będzie pokonać minimum 5 kilometrów (3 okrążenia dookoła Arkonki) płacąc za start 20 złotych. Dużo? Chyba jednak niewiele, bo zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Artura – 32 letniego gościa, który zamiast cieszyć się życiem musi walczyć z guzem mózgu.

Ci, którzy chcą wesprzeć sprawę wyższą kwotą mogą to zrobić, pokonując większą liczbę kilometrów – nie ma tu właściwie żadnych ograniczeń, jeśli chcecie biegać 25 godzin bez przerwy to do dzieła – przynieście tylko z sobą worek kasy, bo akcja sama się nie wesprze. Aby poczytać więcej o tej historii i sprawdzić, czy warto ją zasilić zajrzyjcie na stronę Artur-żyje-nadzieją albo na Instagrama akcji. A szczegóły na temat biegu, regulamin i zapisy znajdziecie na stronie Ruchowej Akademii Zdrowia, która organizuje wydarzenie.

A jeśli mimo wszytko wolicie bardziej zorganizowane akcje, to …

8 października, 22:00, Arkonka – Nocna 10

To samo miejsce, ta sama trasa, ta sama akcja – z ta różnicą, że zamiast ciągłego biegania bez pomiaru czasu o 22 w sobotę wystartuje bieg na 10 kilometrów. Poza tym cel jest ten sam. Jeśli macie ochotę pobiec i w 25H RUN i w „nocnej 10” – to też jest możliwe. Wszystko jest możliwe gdy cel jest szczytny. Ach, jeszcze facebook i zapisy. A strona organizatora ciągle ta sama.

raz-25-h-run-2

8 październik, 11:00, Boisko w Kościnie – VI Bieg Przełajowy „Jarzębina”  Kościno – Dołuje

Bieg przełajowy organizowany przez gminę Dobra, połączony z festynem, grochówką i wszystkimi tymi sprawami, które można spotkać na takich imprezach. Dla zaawansowanych do pokonania będzie 7 kilometrów, dla tych, którzy nie czują się na siłach – 3,5km. Zapowiada się swojsko a trasa przez las nęci – także Nordic Walkingowców (dla nich wybrano dystans 3,5 km). Jeśli macie ochotę na więcej szczegółów – zajrzyjcie na facebooka lub stronę naszedoluje.pl a regulamin i zapisy znajdziecie TUTAJ

bieg-jarzebina

9 październik, 11:00, Arkonka, Polana Czerwona – Szczecińska Liga Biegowa Bieg Siódmy

Nie macie ochotę na 25 godzinny bieg? A może właśnie z niego wracacie i chcecie dokręcić jeszcze 6,6 kilometrów drogami lasku Arkońskiego? Jakiekolwiek nie były by Wasze powody – Szczecińska Liga Biegowa zaprasza. Trochę pechowo, że obie imprezy nakładają się na siebie – albo ktoś czegoś nie dopilnował, albo to celowa konkurencja (chociaż nie sądzę, bo obie przebiegają momentami po tym samym szlaku) albo jeszcze coś się przez ten tydzień zmieni. Jakby nie patrzeć, myślę, że oba biegi znajdą swoich amatorów. A oni znajdą sobie szczegóły na facebooku i stronie klubu Maratończyk Szczecin.

klub biegacza maratończyk szczecin

14, 15, 16 października, Puszcza Bukowa – Bukowa Cup

3 dni z biegami na orientację – w terenie,po trudnej trasie, miejscami bez wyznaczonych dróg. W piątek, 14 października bieg będzie miał formułę sprintu, dwa kolejne dni to zmagania z pofałdowanym, morenowym terenem puszczy. Wielka szkoda, że na dzień, kiedy piszę ten tekst (1 październik) informacji na temat tych zawodów jest tak cholernie mało (lub nie zdołałem ich znaleźć). Dopóki nie natrafię na nic więcej musicie sami szukań – na stronie BnO Szczecin, w biuletynie i na facebooku.

Aktualizacja: Dobra, dopiero teraz zrozumiałem, że miejsca statów są podane w biuletynie, ale w formie współrzędnych geograficznych! Przybliżone dystanse to 4 kilometry dla sprintu (dzień pierwszy), 10 kilometrów w dniu drugim i około 6 w trzecim.

bukowa-cup

15 październik, 11:00, ul. Roweckiego w Policach – 38 Ogólnopolski „ĆWIERĆMARATON” Policki

Medal, dyplom, ciepły posiłek i przede wszystkim okazja aby pobiec 10 kilometrów ulicami Polic. To wszystko oferuje uczestnikom 38 Ćwierćmaraton Policki. Biegi w tym mieście zawsze trzymają poziom, więc nie ma powodów sądzić, że tym razem mogło by być inaczej. Szczegóły powoli zaczynają się już pojawiać na facebooku, a zapisy są nadal otwarte TUTAJ. Do tego wszystkiego zapoznajcie się jeszcze z regulaminem i już możecie startować.

38-cwiercmaraton-policki

15 października, 11:00, Dolina Miłości, Zatoń Dolna – 6 Love Run

Zbieram informacje aby napisać o tym biegu i zaliczam zdziwienie za zdziwieniem. Pierwszy raz słyszę o Biegu Love Run a to już 6 edycja tej imprezy. Same zaskoczenia! Czy bieg zaskoczy pozytywnie? Sądząc po zdjęciach z Doliny Miłości – zapewne tak. Do pokonania będą 2 pętle po 4 kilometry – łącznie trasa biegowa wyniesie (niespodzianka, jeśli z matematyki mieliście pałę) osiem kilometrów. Nordic Walkingowcy będą mogli pomknąć jedno okrążenie, więc 4km. Poza klasycznymi kategoriami Open mierzony będzie również czas zakochanych par – ci, którzy zdecydują się wystartować z drugą połówką będę musieli dobiec wspólnie, w tym samym czasie do mety.

Zresztą, co ja będę się rozpisywał, jeśli bieg reklamuje się tak:

Nie mierzymy czasów, nie wręczamy pucharów za pierwsze miejsca, losujemy dużo przydatnych nagród, wśród wszystkich uczestników imprezy, karmimy dobrze, opiekujemy się poszkodowanymi, wręczamy oryginalne medale, bawimy się spontanicznie i bez spinki:)

To to są zawody zgodne z moją filozofią biegania! Regulamin imprezy oraz zapisy znajdziecie TUTAJ,  a trochę szczegółów pojawia się na bieżąco na facebooku wydarzenia i facebooku Doliny Miłości.

love-run-dolina-milosci

16 październik, 11:00, Jezioro Szmaragdowe – City Trail Szczecin

I siup, rusza kolejny cykl biegów City Trail w naszym mieście. Bez niespodzianek – 5 kilometrów dookoła jeziora Szmaragdowego – czyli pod biegi i zbiegi w fajnych okolicznościach przyrody. Jeśli nie czujecie się na siłach, to 6 października możecie wziąć udział we wspólnym treningu razem z Run Expert. Szczegółów szukajcie na stronie City Trail (tam również możecie się zapisać) i na facebooku klubu Puszczyk Bukowy, który jak zawsze wszystko dla nas organizuje.

city-trail-szczecin-pazdziernik-2016

16 październik, 13:00, Jezioro Bukowiec, Świdwin – II Bieg Przełajowy Wokół Jeziora Bukowiec

Bieg organizowany przez Klub Biegacza Sprint Świdwin to ponad 6 przełajowych kilometrów do pokonania. Właściwie wszystkie informacje na temat wydarzenia znajdziecie na promującym ją plakacie, więc co ja się będę wysilał – po prostu go wrzucam :) Więcej szczegółów może jeszcze pojawi się TUTAJ i na facebooku klubu Sprint Świdwin.

bieg-dookola-jeziora-bukowiec

22 października, 11:00, ul. Skalista 24 – Bukołaz

Prawdziwy sprawdzian wytrzymałości i hartu ducha. Mocno zróżnicowany profil wysokości względnej. Ciężkie podbiegi i zejścia, grzbiety, wąwozy, strumienie, momenty utrudnionej nawigacji, niknące w lesie ścieżki, ryzyko błota.

Tak właśnie opisują bieg Bukołaz na swojej stronie organizatorzy. Ci, którzy chcą sprawdzić swoją wytrzymałość i hart ducha trochę mocniej startują na 21 km. Ci, którzy trochę słabiej, wybierają 6 kilometrów. Dodać do tego biegi dla dzieci oraz medale, wzorowane na te z igrzysk olimpijskich i czuję, że może wyjść hit. Zapisujcie się, bo jeszcze można.

Na powyższej stronie znajdziecie też wszystkie szczegóły na temat regulaminu i wszystkie te inne rzeczy, których i tak nikt nie czyta ;) A aktualności pojawiają się na bieżąco na facebooku.

bukolaz-pazdziernik-2016

23 października, 11:00, ul. Seledynowa – Bieg Kortza

Myli Państwo, jak to mawiał pewien prezydent – Bieg Kortza (czy raczej Bukowy Kros Górski im. Jerzego Kortza) powraca w wielkim stylu! To znaczy, w sumie powraca w dokładnie takim samym stylu jak w zeszłym sezonie, a że styl zawsze był wielki, to tak mi się właśnie napisało. Formuła biegu nic a nic się nie zmieniła – to nadal 10 kilometrów po wymagającej, pofałdowanej trasie w Puszczy Bukowej. Sprawdźcie regulamin, facebooka, stronę klubu Trygław (która jest jak zawsze uaktualniana tylko od wielkiego dzwonu), a gdy już wszędzie tam zajrzycie, to pozostaną Wam jeszcze tylko ZAPISY.

bieg kortza

29 – 30 października – 2:00 (tak, w nocy!), ul. Racławicka, Koszalin – Nocna Ściema

Impreza dwudniowa – zaczyna się od otwarcia biura zawodów o godzinie 16:00, ale biegi ruszają dopiero o 2 w nocy 30 października. Do przebiegnięcia będą dystanse półmaratonu i maratonu. Co ciekawe, o tej samej godzinie ruszy też wydawanie posiłków pobiegowych. Jak to możliwe – otóż właśnie wtedy następuje zmiana czasu – także, jeśli planujecie wykręcić niesamowite życiówki, to tylko na Nocnej Ściemie. Pomyślcie tylko, dla mnie, który biegnę 21 kilometrów 2 godziny sytuacja będzie wyglądać tak – startuję o godzinie 2 – kończę o 3. Ci, którzy połówkę kończą w godzinę – startują o 2 – finiszują o 2. Piękne, prawda? Przecież później, opowiadając o tym niesamowitym wyczynie wcale nie trzeba wspominać, że w międzyczasie cofnięto zegary o godzinę, prawda?

Jeśli Was zainteresowałem – zajrzyjcie po więcej na stronę biegu i facebooka. Jeszcze można się zapisywać!

nocna-sciema-2016

I to już chyba wszystko, co piździernik ma nam biegowo do zaoferowania. Jeśli zapomniałem o jakimś biegu – dajcie znać w komentarzach lub na facebooku jestesmyfajni. I widzimy się na startach! 

Autor - jacekEs

1 października, 2016

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d