loader image

305. Szczeciński Kalendarz Biegowy na ostatni miesiąc 2016 (czyli grudzień)

szczeciński kalendarz biegowy paprykarz

Stałym czytelnikom bloga zdecydowanie należą się przeprosiny. Od dawna na jestesmyfajni.pl pojawia się nic w porywach do niewiele. Więc może zamiast kolejnej obietnicy poprawy zarzucę Wam

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Grudzień 2016

grudzien-2016-szczecinski-kalendarz-biegowy-planner

3, 10, 17 (24 i 31?) grudzień, 09:00, Arkonka – parkRUN Szczecin

Każdy sobotni poranek to tradycyjnie parkRUN na Arkonce. Idealna impreza dla tych, którzy cierpią na bezsenność, mają małe dzieci (pozdrawiam Radek) albo po prostu lubią rano wstawać. Do pokonania będzie jak zawsze 5 kilometrów, podczas których będzie można liczyć na profesjonalny pomiar czasu przez wolontariuszy. Z poprzednich lat pamiętam, że organizatorzy nie organizowali biegów w święta (a w tym roku starty przypadają na Wigilię i Sylwestra) – ale może w tym roku wszystkich zaskoczą? Kto wie – ja nie, ale Wy możecie się dowiedzieć śledząc facebooka wydarzenia i stronę parkRUN.

UWAGA – 3 grudnia podczas parkRUNu odbędzie się też bieg dla dzieci „Biegaj z Progressum” – tak więc tym razem możecie zabrać ze sobą swoje pociechy. Szczegóły na facebooku.

parkrun-szczecin-listopad-2016

TYYYYYYLE osób było na ostatnim, listopadowym parkRUNie. Tylko jacyś tacy niewyraźni.. (zdjęcie pochodzi z facebooka parkRUN)

3 grudnia, 11:00, ul. Szkolna w Jarosławcu – XVI Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy Powitanie Zimy 2016

Chociaż zapisy (LINK DO ZAPISÓW) na ten bieg są już wyłączone, to nadal można się zapisać w dniu zawodów – naturalnie jeśli tylko chce się Wam jechać do Jarosławca. Trasa to 10 kilometrów dla biegaczy lub 3,7 dla chodziarzy. Obok biegu głównego odbędzie się też mnóstwo startów dla dzieci – zresztą, co ja Wam będę nudził, najlepiej sprawdźcie REGULAMIN. Wow, wygląda na to, że ta impreza nie ma fanpage na facebooku :)

bieg mikołajkowy jarosławiec

3 grudnia, 17:00, Park Kasprowicza przy ul. Żupańskiego – Puchar Starego Remola – runda VI

To druga, obok Szczecińskiej Dobranocki impreza na orientację organizowana w Szczecinie. Szczegółów na temat startu szukajcie na facebooku i na stronie BnO Szczecin. PS: w regulaminie imprezy jest zapisany punkt o zakazie spożywania alkoholu, więc musicie rozważyć ten start :)

puchar-starego-remola

zdjęcie pochodzi z facebooka wydarzenia

4 grudnia, 12:00, ul. Piaskowa 97 w Policach – IV Mikołajkowy Bieg w Policach 

Chodzą słuchy, że organizatorzy tego biegu startują z organizacją odsłony na kolejny rok w tym momencie, gdy pierwszy biegacz minie linię mety… rok wcześniej. Nawet jeśli to nieprawda, to trzeba przyznać, że są to cholernie dobrze zorganizowane zawody, gdzie miejsca na liście startowej sprzedają się szybciej niż torebki na promocji Lidla. Zresztą, BBL Team Police to gwarancja jakości, która sprawiła, że wszystkie 999 miejsc biegu głównego jest już dawno zaklepanych.

Oprócz biegu na 10 kilometrów (2 okrążenia) można też wziąć udział w konkurencji Nordic Walking (5 km) a niebiegający znajdą dla siebie coś wśród atrakcji towarzyszących imprezie. Znajdzie się też coś dla dzieci – one też będą mogły wystartować w biegu tylko dla nich. Więcej szczegółów znajdziecie na facebooku wydarzenia, na stronie organizatora oraz w regulaminie.

PS : ma ktoś odsprzedać pakiet :)?

Ach – pamiętajcie o Mikołajowych przebraniach! A na koniec, dla ciekawych – film. 

4 grudnia, 14:00, ul. Północna, Koszalin / Jamno – Bieg Mikołajkowy 

Jeśli nie wybieracie się do Polic, zawsze można zdecydować się na bieg z cyklu Jameński Tour Biegowy, w ramach którego będziecie mogli jeszcze pobiec na Trzech Króli i w Walentynki. Do pokonania będzie 5 kilometrów po ulicach Koszalina (TRASA). Na ten moment zapisy są już zamknięte, ale jeśli akurat macie po drodze, to zawsze możecie próbować w dniu zawodów (start kosztuje wówczas 50 zł). Po szczegóły z regulaminu zajrzyjcie na stronę Biegi Koszalin.

bieg-mikolajkowy-2015-jamno-koszalin

Tak było w Koszalinie rok temu (zdjęcie pochodzi z galerii na stronie http://www.jamno-labusz.pl/galeria-2/bieg-mikoajkowy)

4 grudnia, 11:00, Góra Chełmska, Koszalin – Po Pierwsze Zdrowie

Po pierwsze – podoba mi się ta nazwa. Impreza wpisuje się w cykl zawodów w 9 miastach, gdzie oprócz biegania będzie można sprawdzić stan swojego zdrowia, zmierzyć poziom cukru, tłuszczu, ciśnienie lub skorzystać z konsultacji z dietetykiem.

Trasa liczy sobie 5 kilometrów i będzie można po niej pobiec lub pomaszerować z kijkami. jakby tego było mało, odbędzie się także bieg dla dzieci.

Szczegółów szukajcie na stronie fundacji „Po Pierwsze”  a zapisy znajdziecie TUTAJ. Albo na tym arcyultrasuper szczegółowym plakacie.po-pierwsze-bieg-koszalin

6, 13, 20, 27 grudnia, 19:00, Urząd Miasta Szczecina – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Jak się teraz nad tym zastanowię, to w tym roku nie byłem jeszcze na ani jednym Wieczornym Bieganiu. Wstyd! hańba! a przede wszystkim brak czasu i wyjątkowe od lat zagonienie. Wy szczęśliwie możecie uniknąć tego błędu i w każdy wtorek wybrać się aby przebiec około 8 – 10 kilometrów własnym tempie, w towarzystwie kilkuset pozytywnych biegaczy ze Szczecina. Trasa nie zmieniła się od samego początku – to ciągle bieg na Arkonkę i z powrotem. BARDZO WAŻNE – z nieoficjalnych źródeł (dobra, tak na serio to z facebooka) wiem, że 6 grudnia na Wieczornym pojawi się Mikołaj..  Ale o tym poczytajcie już na specjalnym wydarzeniu, które jest dedykowane akurat dla tej odsłony wieczornego. A pozostałe szczegóły – jak zwykle na fanpage.

wieczorne bieganie w szczecinie logo

7 grudzień, 18:30, ul. Rolna w Koszalinie – Zimowa Mila Górska

Gdzie w Koszalinie góry, zapytacie? Za cholerę nie wiem. Natomiast wiem, że Zimowa Mila Górska rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulicy Rolnej i Piłsudskiego. Dystans to 1609 metrów a deniwelacja (trudne słowo – różnica między najwyższym a najniższym punktem na trasie) to 88 metrów. Jeśli macie ochotę się zapisać, to zrobicie to TUTAJ, a z regulaminem zapoznacie się TUTAJ. Nie wiem, czy w facebook nie dotarł jeszcze do Koszalina, ale to kolejna impreza, której na tym portalu NIE MA. Ach, udział w biegu jest bezpłatny! PS: będzie pod górkę :)

zimowa-mila-gorkska-koszalin

zdjęcie pochodzi z galerii na portalu Biegnijmy.pl i przedstawia jedną z poprzednich Zimowych Mil.

7 grudnia, 19:00, Fabryka Czekolady na bulwarach nad Odrą – Szczecińska Dobranocka 8 (etap 4)

Tym razem ludzie z BnO Szczecin postanowili trochę podręczyć biegaczy urządzając Szczecińską Dobranockę w okolicy gdzie zawsze roznosi się czekoladowy zapach.. Cóż, niektórzy będą po prostu szybciej biegli (aby w drodze powrotnej wpaść i nabyć własną tabliczkę czekolady w pierwszym napotkanym sklepie) inni będą biegli wolniej, bo nie dadzą rady powstrzymać ślinotoku. Na stronie jest już dostępny BIULETYN, w nim znajdziecie wszystkie szczegóły. Jak zawsze warto też zajrzeć na stronę BnO i na facebooka.

szczecińska dobranocka biegi na orientację

10 grudzień, 11:00, Brama Pyrzycka, Stargard – Grand Prix Stargardu, Bieg Zimy

Ej, wiedzieliście, że w Stargardzie rozgrywane jest Grand Prix? Ja też nie (a chyba tworząc kalendarz biegowy powinienem). Nadchodzący bieg Zimy będzie ostatnim z serii, więc jeśli chcecie pobiec te około 5,4 kilometra w Stargardzie, to macie ostatnią szansę. Niestety, jeśli nie braliście udział w przynajmniej trzech imprezach Grand Prix (włącznie z Biegiem Zimy) to nie macie szansy na medal. Ale może warto, skoro start w biegu to tylko 5 złotych? Zapisać się można tylko na miejscu, regulamin biegu znajdziecie na stronie Grand Prix a aktualności na facebooku wydarzenia.

bieg-zimy-stargard

10 grudzień, 12:00, Dębnowski Ośrodek Kultury, Dębno – Charytatywny Bieg Mikołajkowy

Ile to razy w grudniu będzie okazja aby zostać Mikołajem! Taka możliwość będzie też w Dębnie, gdzie przy okazji 6 kilometrowego biegu będą zbierane pieniądze (10 złotych obowiązkowej „cegiełki”) na specjalny wózek dla dzieci z placówki Terapeutyczno – Opiekuńczej w Dębnie. Zapisy są ciągle aktywne (TUTAJ LINK DO ZAPISÓW) i będą, aż do 9 grudnia. Jeśli potrzebujecie więcej szczegółów zajrzyjcie na fanpage wydarzenia, facebooka grupy biegowej Dębno lub na oficjalną stronę.

debno-bieg-mikolajkowy

zdjęcie podkradłem z facebooka wydarzenia,  mam nadzieję, że organizatorzy nie będą mieli mi za złe

11 grudzień, 12:00, parking leśny przy ul. Słupskiej w Koszalinie – Miedziakowa Leśna Piątka 

Bieg na dystansie (NIESPODZIANKAA) 5 kilometrów i Nordic Walking na 2,5 kilometra to kolejna okazja aby trochę pobiegać sobie w koszalińskich lasach. Dodatkowo możecie się przy tym spełnić charytatywnie, bo choć udział jest darmowy, to będą tam zbierane pieniądze na wsparcie Hospicjum Dziecięcego w Koszalinie. Wszystkie szczegóły (w tym regulamin) znajdziecie na facebooku (czyli jednak ten portal już tam dotarł).

miedziakowa-lesna-piatka

11 grudnia, 11:00, Jezioro Szmaragdowe – Grand Prix City Trail

Kolejny miesiąc, kolejne wyzwania, kolejne stwierdzenie „znowu jestem spłukany” i … Kolejny Bieg City Trail. Jak zawsze – 5 kilometrów dookoła jeziora Szmaragdowego, raczej dla tych choć odrobinę zaawansowanych – bo i pod górkę i z górki na pazurki. choć piszę ten tekst 1 grudnia, to już teraz radzę Wam, żebyście do tego czasu pomyśleli o kolcach na buty – może być ślisko.

Szczegółów na temat biegu szukajcie na oficjalnej stronie, facebooku wydarzeniaoraz na fanpage Klubu Biegacza Puszczyk Bukowy, którego członkowie jak zawsze wszystko dla nas zorganizują.

city-trail

18 grudnia, 11:00, SP 74, osiedle Bukowe – Bieg Kortza

Po przeniesieniu imprezy na niedzielę, dzięki czemu nie koliduje ona z sobotnimi biegami, Bieg Kortza bije ostatnio rekordy popularności. I nic dziwnego, bo kogo by nie zapytać, to każdy powie, że ten 10 kilometrowy bieg to jeden z najfajniejszych startów w Szczecinie. Tak samo jak na City Trail trasa jest górzysta i wymagająca, więc pamiętajcie, że jeśli przymrozi to przydadzą się kolce na buty. Zapisy na bieg znajdziecie TUTAJ, ale można się też wpisać na miejscu. Szczegóły (a po imprezie wyniki i zdjęcia) pojawiają się zazwyczaj tydzień – dwa tygodnie przed biegiem na facebooku. Czasami (acz z rzadka) coś tam pojawi się też na stronie klubu Trygław.

bieg kortza

18 grudnia, 14:00, ul. Pod Urwiskiem, leśny parking – 16 Bieg Maratończyka

Kolejna impreza biegowa organizowana przez TKKF Maratończyk Szczecin. Jak mówi regulamin biegu (do ściągnięcia na stronie organizatora) chętni na udział będą mieli do pokonania 8 kilometrów (2 pętle) leśnymi duktami lasu Arkońskiego. Nigdy jeszcze nie miałem okazji startować w wydarzeniach klubu Maratończyk, ale z tego co zdążyłem się zorientować, to dobra zabawa w kameralnym gronie gwarantowana. Aż sam się dziwię, że jeszcze nigdy sam tego nie spróbowałem, bo w sumie ten organizator robi swoje imprezy tak, jak lubię najbardziej – czyli oddolna inicjatywą, bez wielkich fajerwerków i dla największych zajawkowiczów. Może więc w kończy warto by spróbować?

Jeśli i Wy macie ochotę na taki właśnie bieg, to TUTAJ macie link do zapisów a szczegóły pojawiają się czasami na facebooku.

31 grudnia, 11:00, ul. Śniadeckich 4, Koszalin – Koszaliński Bieg Sylwestrowy

W Sylwestra, zamiast gromadzić w domu wódkę i zapasy chipsów możecie wybrać się do Koszalina aby przebiec 5 kilometrów w biegu Sylwestrowym. Poza biegiem głównym odbędą się też biegi dla dzieci oraz start Nordic Walking – więc jeśli nie macie innych planów, albo i macie, ale chcecie zacząć Sylwestra z przytupem – zapisy znajdziecie TUTAJ. Zaraz obok regulaminu. Szczegóły pojawiają się też na facebookowym wydarzeniu. A potem już tylko zabawa…

koszaliński bieg sylwestrowy

Koszaliński bieg sylwestrowy – zdjęcia z poprzedniej edycji imprezy pochodzi z facebooka

I to już chyba wszystkie biegi w naszym województwie aż do końca roku. Jeśli o czymś zapomniałem lub nie wiedziałem – dajcie znać. No i widzimy się na startach! 

Autor - jacekEs

1 grudnia, 2016

Sprawdź też…

2 komentarze

 1. Nikojta

  Szczecinianką jestem, biegam systematycznie, ale aż wstyd przyznać, że ani razu na żadnym biegu nie byłam, jednak planuje to zmienić w najbliższej przyszłości

  Odpowiedz
  • jacekEs

   Masz szansę to nadrobić, im wcześniej tym lepiej !

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.