loader image

314. Szczeciński Kalendarz Biegowy na luty 2017

szczeciński kalendarz biegowy paprykarz

Styczeń minął tak szybko i jednocześnie obfitował w tyle wydarzeń, że nie zdążyłem zauważyć, kiedy właściwie się skończył. Dlatego też, ani się obejrzałem a tu najwyższa pora wrzucić …

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Luty 2017

Klikając w kalendarz zobaczycie jego większą wersję

jeśli chcieliście zacząć biegać już od pierwszego, to niestety musicie poczekać do weekendu, bo wtedy tradycyjnie startuje…

4, 11, 18, 25 lutego, 9:00, parking przy Arkonce – parkRUN Szczecin

W lutym nie ma to tamto, może być zimno, może być ciepło ale w parkRUN biegać trzeba. Więc jeśli macie siłę wstawać w sobotę rano, to o 9 możecie pobiec 5 kilometrów po ścieżkach w okolicach Arkonki. Wolontariusze organizują trasę, pomiar czasu i jeszcze dodatkowo pilnują, abyście biegali z ludźmi o podobnym tempie. Nic, tylko spróbować. Nie ma zapisów, ani opłat, wystarczy przyjść. szczegóły jak zawsze – na facebooku i na oficjalnej stronie.

Tak było 28 stycznia na parkRun a wiem to, bo zdjęcie pochodzi z ich facebooka :)

4 lutego, 12:00, siedziba Nadleśnictwa Czarnobór – Zimowy Cross Bociana

Zimowy Cross Bociana startuje niedaleko Szczecinka i wiedzie po 10 kilometrowej trasie utwardzonymi leśnymi ścieżkami. Niestety wszystko wskazuje na to, że jest już za późno aby się rejestrować, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiliście a macie ochotę wybrać się tam mimo wszystko to pozostaje Wam rola kibiców. Możecie też śledzić facebooka Crossu Bociana oraz profil wydarzenia i oficjalną stronę – może jeszcze pojawi się jakaś opcja na zapisy. A na koniec regulamin, który znajdziecie TUTAJ.

5 lutego, 11:00, Jezioro Szmaragdowe – Grand Prix City Trail bieg piąty

Kolejna okazja, aby pokonać 5 kilometrów dookoła Jeziora Szmaragdowego. Ze względu na aktualną pogodę tym razem bieg może być jednocześnie po śliskim i po błocie – to dopiero wyzwanie – zabrać kolce na buty czy kalosze? Rozpracujcie to dobrze, a jak już wymyślicie jak się ubrać, to możecie zarejestrować się na stronie City Trail oraz sprawdzać aktualności na facebooku, wydarzeniu oraz na profilu klubu Puszczyk Bukowy. pamiętajcie, aby się nie spóźnić, zapisy kończą się punktualnie o 10:30!

7, 14, 21, 28 lutego, 19:00, fontanna przy Urzędzie Miasta – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Kolejny miesiąc i kolejne odsłony Wieczornego Biegania. Co ciekawego pojawi się na kolejnych biegach? Czy na 14 lutego przewidziane są jakieś specjalne atrakcje? Tego wszystkiego dowiecie się zaglądając na facebooka Wieczornego Biegania. ach, gdyby ktoś nie wiedział – trasa to około 10 kilometrów albo tyle, ile zechcecie, własnym tempem. Zapisów i opłat brak.

wieczorne bieganie w szczecinie logo

8 lutego, 19:00, ul. Rolna przy parku linowym, Koszalin – Zimowa Mila Górska

Jak sama nazwa wskazuje, na Zimowej Mili Górskiej będziecie musieli przebiec 1609 metrów, zimą, pod górkę.  Więcej szczegółów (dużo więcej ich nie ma, serio) znajdziecie w regulaminie, a zapisy znajdują się na stronie Biegi w Koszalinie.

10 lutego, 16:00, plaża główna w Mielnie (ul. Kościuszki) – bieg Mors Nogami

Bieg w Mielnie będzie w zasadzie jedynie imprezą towarzyszącą dla czterodniowego zlotu morsów (TUTAJ macie program całej imprezy). Jeśli nie do końca szalejecie za kąpielami w lodowatej wodzie (mi na samą myśl robi się zimno) to możecie przeciec sobie 5 kilometrów po plaży (można biec w ciepłym ubraniu). Zapisy będą możliwe w dniu biegu, od godziny piętnastej. warto zaznaczyć, że start w tym biegu to koszt aż ZERA zlotych. To nawet logiczne, bo gdzie morsujacy biegacze mieli by schować kase? Szczegóły – w regulaminie i na facebooku zlotu morsów.

12 lutego, 11:00, SP 74 (os. Bukowe) – Bukowy Kross Jerzego Kortza (bieg 5 z 6)

Przedostatnia w tym sezonie odsłona „Kortza”. Tu nie zmienia się wiele (i dobrze) więc jak zawsze do pokonania będzie 10 kilometrów po wymagającej górzystej trasie. Zapisy i regulamin znajdziecie TUTAJ a szczegóły pojawiają się zazwyczaj jakiś tydzień przed biegiem na facebooku.

bieg kortza

12 lutego, 11:00, Azoty Arena – RAZlove – Bieg Walentynkowy

Jako, że 14 luty przypada w tym roku na wtorek, to biegi Walentynkowe przeniosły się na niedzielę. W biegu organizowanym przez Ruchową Akademię Zdrowia wystartować będą mogły pary, których nadgarstki związane będą wstążką, która sprawi, że taka para ma się trakcie zawodów trzymać razem. Ciekawostka – organizator preferuje pary mieszane – te jednopłciowe również mogą startować, ale nie będą ujęte w klasyfikacji. RAZlove to zawody z kategorii (raczej) łatwych i przyjemnych – 5 kilometrów i płaska nawierzchnia sprawiają, że nawet te mniej wytrenowane pary mogą tam pobiec dla czystej przyjemności. Szczegóły i zapisy znajdziecie na stronie RAZ Szczecin a aktualności pojawiają się też na facebooku.

12 lutego, 14:00, ul. Północna przy Izbie Jameńskiej, Koszalin – Bieg Zakochanych

Jeśli macie zamiar wystartować w Koszalinie, to przygotujcie się na 10 kilometrów po twardej nawierzchni. Ciekawe, co na ten dzień zaserwuje uczestnikom pogoda… Zapisy? Kliknijcie TUTAJ a zaraz potem (albo lepiej przedtem) sprawdźcie regulaminCo ważne – będzie to trzeci i ostatni bieg z cyklu Jameńskiego Tour’u Biegowego – medal z niego oraz z biegu Mikołajkowego i tego z Trzech Króli połączone razem dadzą jeden duży medal w kształcie okręgu. Tak więc jeśli startowaliście w wspomnianych wyżej imprezach – tego biegu nie możecie przegapić.

22 lutego, 19:00, ul. Rolna przy parku linowym, Koszalin – Zimowa Mila Górska

Kolejna Zimowa Mila Górska – taka sama jak ta z 8 lutego. Szczegóły sprawdźcie sobie kilka biegów wyżej, albo od razu wchodźcie na stronę organizatora.

a teraz czas na …

26 lutego – który w wielu miastach będzie dniem Żołnierzy Wyklętych. To święto będziemy wprawdzie obchodzić 3 marca, ale w niedzielę 26 lutego też można sobie pobiegać, prawda?

26 lutego, 12:00 / 12:30, Rynek Staromiejski, Koszalin – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dwa dystanse – krótszy – 1963 metry i dłuższy – 10 kilometrów . Opłata – od 30 do 50 złotych (w dniu zawodów). Jeśli tego dnia chcecie wystartować w Koszalinie to TUTAJ macie zapisy a TUTAJ regulamin.

26 lutego, 12:00, boisko szkolne w Przecławiu koło Szczecina  – Bieg Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tutaj też do pokonania będzie 1963 metry (biegiem lub marszem). Ze względu na małąliczbę (120) miejsc lista na dzień dzisiejszy jest już zamknięta – pozostaje jedynie liczyć, że zwolnią się miejsca po nieopłaconych zawodnikach (ale jest ich naprawdę mało, więc nie nastawiajcie się specjalnie). Szczegóły i zapisy (nieaktywne) – znajdziecie TUTAJ. Aktualności pojawiają się co jakiś czas na facebooku wydarzenia.

26 lutego, 12:00, Plac Szarych Szeregów w Nowogardzie – Bieg Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Również 1963 metry, ale tym razem bez opłat i można się jeszcze zapisać – TUTAJ. Jeśli Nowogard jest Wam po drodze – nie ma na co dzekać.

26 lutego, 12:00 / 12:30, ul. Gryfa Pomorskiego 79 – Bieg Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dwa dystanse – 1963 metry o 12:00 i 5 kilometrów o 12:30. Zapisy są jeszcze aktywne i znajdziecie je TUTAJ. Bieg w Międzyzdrojach jest darmowy!

I to już wszystkie imprezy w których możecie wystartować w lutym. Pamiętajcie, że oprócz zorganizowanych wydarzeń nic nie stoi na przeszkodzie aby wyjść i poprzebierać trochę nogami na własną rękę, co sam zacząłem ostatnio na nowo robić i do czego i Was zapraszam. No i widzimy się na startach! 

Autor - jacekEs

3 lutego, 2017

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d