loader image

323. Szczeciński Kalendarz Biegowy na maj 2017

szczeciński kalendarz biegowy paprykarz

Chociaż nadal ścigam się z życiem, obowiązkami służbowymi i domowymi oraz przede wszystkim remontem, to mam nadzieję, że blog wraca powoli na dobre tory i nadal macie ochotę go czytać. A skoro blog ma wracać do formy, to czas aby pojawił sie tu…

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Maj 2017

W maju okazji aby pobiegać jest tyle, że głowa mała. Na dodatek pogoda (o ile szybko się nie zmieni) pozwala na jednoczesne uprawianie sportów wiosennych, zimowych i wodnych. Po prostu pięknie.

1 maja, 13:00, ul. Wojska Polskiego w Resku – IV Bieg o Strzałę Widanta

Jak co roku w Resku startują zawody na 10 kilometrów, do tego Nordic Walking oraz biegi dla młodszych zawodników. Chociaż jeszcze nie miałem nigdy okazji startować w Biegu o Strzałę Widanta, to wiem, że zawody słyną z dobrej organizacji i wyjątkowego medalu w kształcie… domyślcie się :) Regulamin znajdziecie TUTAJ, zapisy (już niestety nieaktywne – TU.  Aktualności szukajcie na facebookowym profilu.

Mała aktualizacja – właśnie sprawdziłem i w tym roku medal utracił nieco swój wyjątkowy charakter, ale nie oznacza to, że zawody będą z tego powodu gorsze, ot co!

1 maja, 16:00, stadion przy ul. Strzeleckiej w Sianowie – Bieg Asterixa

Sympatyczny Gall firmuje swoim imieniem bieg, na który będziecie potrzebowali albo bardzo dobrej kondycji, albo będziecie musieli podratować się magicznym napojem przygotowanym przez druida Panoramixa. Obelix nie musi pić, bo gdy był mały wpadł do kotła z wywarem.. pamiętacie jeszcze ten komiks? Wracając do biegu – na 12, 6, lub 3 kilometrowej trasie organizatorzy przygotowali przeszkody o których sami piszą, że są bardzo trudne i będzie na nie potrzebna odpowiednia forma. Jeśli macie ochotę spróbować swoich sił, to sprawdźcie regulamin, Na tej stronie znajdziecie też więcej informacji na temat biegu – zawsze możecie też próbować na facebooku ale strona imprezy działa jakoś niemrawo. Ach – poza biegami dla dorosłych odbędzie się też sporo startów dla dzieci, więc zamiast wrzucać swoje pociechy do dziadków weźcie je ze sobą – będą miały szansę wyszaleć się razem z rodzicami.

2 maja, 12:00, Hotel Golden Tulip w Międzyzdrojach – Bieg po Kulturę

2 maja, czyli dla niektórych Ten-Dzień-Który-Trzeba-Było-wziąć-Urlop-Bo-Długi-Weekend , dla innych dzień jak co dzień, a dla tych zupełnie nielicznych – Dzień Flagi. W Międzyzdrojach odcinają się od wszystkich tych okazji i organizują Bieg po Kulturę. Nazwa biegu wzięła sę z tąt, że po zakończeniu biegu, na mecie, w amfiteatrze odbędzie się koncert. Na moje to i tak nieźle, bo zawsze można było biec aby na końcu otrzymać kulturę bakterii w postaci jogurtu. Trasa – 5 km. Zapisy znajdziecie TUTAJ, a TU więcej szczegółów. I jeszcze jedno – start jest bezpłatny.

2, 9 , 16, 23, 30 maja, 19:00, fontanna Bartłomiejka przy Urzędzie Miasta Szczecina – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

W maju wszyscy chętni, którzy wezmą udział w Wieczornym Bieganiu będą mogli sobie zapisać w pamiętniczkach, że to już ponad 180 – któraś z kolei edycja tego wydarzenia. Wow, to już biegowa instytucja, która pomimo upływu czasu nadal cieszy się ogromną popularnością. Jeśli macie ochotę wziąć udział w Wieczornym Bieganiu to zapisy, informacje o opłatach… ŻARTUJĘ – nie ma żadnych zapisów i opłat – po prostu pojawcie się we wtorek o 19 na Jasnych Błoniach aby wspólnie z innymi pokonać te 8 – 10 kilometrów. Szczegóły – jak zawsze na facebooku.

wieczorne bieganie w szczecinie logo

 3 maja jest taki wysyp biegów, że sam nie wiem od czego zacząć… wiecie co? Ja może zacznę od tego..

3 maja, 09:00, Jasne Błonia, Szczecin – Biegnij do Dni Otwartych  Funduszy Europejskich

Pod tą przydługą nazwą ukrywają się biegi na 5 lub 10 kilometrów (do wyboru) organizowane przez Ruchową Akademię Zdrowia. Trasa będzie wiodła po Parku Kasprowicza oraz ulicami Szczecina, więc lepszej miejscówki wymarzyć sobie nie można. Zapisy możliwe już tylko na miejscu, ale nawet jeśli nie wystartujecie, to zawsze możecie pokibicować podczas spaceru. A zanim przejdziecie do kolejnej pozycji, to podrzucam jeszcze REGULAMIN i link do facebooka.

3 maja, 10:00, parking przy kąpielisku Arkonka, Szczecin – Arkońska Mila

Bez opłat, bez stresu, bez długich dystansów – czyli druga Arkońska mila. Do pokonania będzie 1609 metrów a po wszystkim będzie ognisko, MATKO LUDZIE, CZEGO CHCIEĆ WIĘCEJ?!?! Dodam jeszcze, że z numerem pierwszym pobiegnie JEŻ. Serio ;) No, prawie serio. Na dowód, zdjęcie jeża wstawiam poniżej. A do tego dodam jeszcze oficjalnego facebooka, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły oraz formularz, w którym jeszcze można się zapisać

z Jeżem to nie żartowałem :)

3 maja, 12:00, nabrzeże w Gryfinie, Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy

Majówkowy klasyk, od lat stały element biegowego kalendarza. W tym roku chyba pierwszy raz nie biegnę – nie ogarnąłem a szkoda. Do wyboru jest 10 lub 21 kilometrów, z ziemi włoskiej do Polski polskiej, do Niemiec i z powrotem na łono ojczyzny. Miejsc naturalnie nie ma już od dawna, ale istnieje nikła szansa, że jeśli 2 maja pojawicie się w biurze zawodów w Gryfinie to jeszcze uda Wam się zapisać na dychę. przydatne linki: REGULAMIN, STRONA ORGANIZATORA i facebook. A jeśli macie ochotę to TUTAJ możecie poczytać moje relacje ze startów w biegach Transgranicznych.

3 maja, 16:00, ul. Rolna Koszalin – Koszaliński Bieg Górski

Lubicie biegać po górach? Macie ochotę dać sobie w kość na podbiegach? Koszaliński Bieg Górski to 5 kilometrów (lub 3 x 5km w sztafecie) w górskich klimatach. Istnieje jeszcze szansa aby zapisać się w dniu zawodów (start kosztuje wówczas 40 zł). Szczegoły znajdziecie TUTAJ lub na facebooku, stamtąd pochodzi też poniższe zdjęcie.

Co mnie natomiast niesamowicie zadziwiło, to fakt, że w Szczecinie nie odbędzie się żaden bieg Konstytucji. dlaczego?

6 maja, 09:00, okolice hotelu Pro-Vita, Kołobrzeg – Kołobrzeg Maraton i Półmaraton

W Kołobrzegu biega się świetnie, co mogę osobiście potwierdzić po corocznych startach w biegach Zaślubin. Dlaczego więc nie wystartować tam na królewskim, maratońskim dystansie lub na jego połówce? Jeśli i Wy tak uważacie, to możecie jeszcze próbować się zapisać, podążając za instrukcjami dostępnymi TUTAJ (oficjalny system zapisów jest już zamknięty). Szczegóły znajdziecie na stronie organizatora i na facebooku. O, jeszcze link do REGULAMINU.

6, 13, 20, 27 maja, 09:00, parking przy Arkonce, Szczecin – parkRUN

jak co tydzień, parkRUN-owcy w całej Polsce nie ustają w staraniach aby biegacze mogli wystartować na 5 kilometrów i zmierzyć swoje postępy dzięki pomiarowi czasu prowadzonemu przez wolontariuszy. Szczeciński parkRUN też doczekał się już sporego grona wielbicieli, więc jeśli nie straszna Wam ta nieludzka w weekend godzina – do dzieła. Zapisów i opłat brak, wystarczy się pojawić. Szczegóły jak zawsze na facebooku i stronie organizatora.

6 maja, 12:00, plac Witosa, Choszczno – Terenowy Bieg Przetrwania

Choszczno zaprasza na 5 kilometrowy bieg z przeszkodami – aby go ukończyć trzeba będzie nie tylko przebiec około 5 kilometrów ale także pokonać kilkanaście różnych przeszkód. Jak o wszystko może wyglądać zobaczcie na zdjęciu poniżej, pochodzący z profilu imprezy na facebooku. Zapisy są jeszcze aktywne, znajdziecie je TUTAJ, razem z regulaminem. A po więcej szczegółów zajrzyjcie też na profil Aktywne Choszczno.

6 maja, 14:00, Park Zdrojowy, Połczyn – Zdrój – III Bieg Borków

Gdy już sprawdziłem, czy Połczyn – Zdrój faktycznie znajduje się w woj.  Zachodniopomorskim mogę przybliżyć Wam tą imprezę. Do pokonania będzie 10 kilometrów (ćwierćmaraton) po asfaltowo – leśnej trasie. Jeśli macie ochotę się zapisać, to jest to nadal możliwe na stronie e-gepard, tam też szukacie REGULAMINU. A następnego dnia odbędą się jeszcze zawody MTB, o czym informuje nas poniższy plakat.

7 maja, 10:30, stadion gminny w Manowie k. Koszalina – IV Bieg Wiosenny w Manowie

5 kilometrów biegu lub 3 km Nordic Walking – gmina Manowo zaprasza do siebie wszystkich, którzy mają ochotę się poruszać. Jeśli macie ochotę to najpierw zapoznajcie się z REGULAMINEM a potem czas na ZAPISY. Bieg jest darmowy! Aktualności pojawiają się też na facebooku.

11 maja, 19:00, ul. Słupska w Koszalinie – Leśna Piątka #1

Leśna Piątka to cykliczna impreza biegowa z trasą na …. tak, zgadliście – 5 kilometrów po lesie. Pomimo faktu, że bieg jest darmowy to organizatorzy przewidzieli dużo atrakcji, więc jeśli akurat w tym czasie będziecie w Koszalinie to na pewno warto skusić się na udział w tej imprezie. Szczegóły w REGULAMINIE, oraz w dziale pytań i odpowiedzi. Zapisy są obligatoryjne i znajdziecie je TUTAJ. Pamiętajcie, że jeśli chcecie wziąć udział, to musicie przynieść wypełnione oświadczenie uczestnika (nie będzie ich na miejscu) – znajdziecie je na stroie, tam, gdzie zapisy. A aktualności pojawiają się jak zawsze na facebooku.

13 maja, 12:15, Park Kasprowicza przy pomniku Czynu Polaków, Szczecin – Szczeciński Międzynarodowy Bieg Charytatywny

Organizowany z okazji 15 lecia SIS Szczecin International School bieg wydaje się być zupełną nowością na biegowej mapie Szczecina i chociażby z tego powodu warto się nim zainteresować. Wystartować można będzie na 2,5 lub 5 kilometrów (ZAPISY jeszcze przez dwa dni są aktywne). Poza startami dla dorosłych organizatorzy przewidzieli też konkurencje dla dzieci oraz sporo innych atrakcji. Sprawdźcie to na oficjalnej stronie lub w aktualnościach na facebooku.

14 maja, 11:00, Arkonka, Polana Czerwona Szczecin – Szczecińska Liga Biegowa

Lata płyną, partie polityczne się rotują, ludzie tyją lub (rzadziej) tracą na wadze a szczecińska Liga Biegowa wciąż niezmiennie trwa. Jeśli i Wy macie ochotę wziąć udział w tej imprezie z tradycjami i pobiec 6,6 kilometra po Lesie Arkońskim, to koniecznie bądźcie na miejscu w sobotę, 14 maja (zapisy przed biegiem). Szczegóły pojawiają się na facebooku i stronie organizatora.

14 maja, 14:00, ul. Piłsudskiego 35 (Hala Gryf Arena) Gryfice – Gryf Arena Run

Pod tą z angielska brzmiącą nazwą kryje się start na 5 kilometrów w Gryficach. Oprócz biegu dla dorosłych odbędzie się tez start dla dzieci oraz sporo innych typowo piknikowych atrakcji – dmuchane zamki, grill, piknik i występ grupy Top – Toys. po małym researchu okazało się, że nie jest to kapela disco – polo (matko, całe szczęście) a całkiem fajny zespół taneczny. Jeśli macie ochotę pobiec albo przynajmniej wziąć udział w pikniku, to jest jeszcze szansa na ZAPISY. W tym samym miejscu znajdziecie też regulamin. A na deser – link do facebooka.

20 maja, 07:00, Karczma Polska Pod Kogutem w Kliniskach Wielkich – Ultra Cross Marathon 12 h

Na te zawody wybierzcie się tylko jeśli: A- Macie siłę biegać przez 12 godzin bez przerwy, B- nie zakręci sie Wam w głowie po okrążeniach na 2,6 kilometrowej pętli, C – chcecie sprawdzić swoje możliwości podczas nietypowego ultramaratonu. Ten bieg da Wam możliwość sprawdzenia się w każdym z powyższych punktów. Aby sprawdzić, jaka dokładnie jest formuła tego biegu zapoznajcie się z regulaminem i przeczytajcie relację jednego z uczestników poprzedniej edycji. Zapisy są jeszcze możliwe, ale nie jest to tania impreza – pamiętajcie jednak, że na 12 godzinnym biegu organizator musi zapewnić uczestnikom zupełnie inny poziom opieki niż podczas „zwykłego” startu. A na koniec zamiast obrazka – film z poprzedniej edycji. I link do facebooka.

 

 

20 maja, 12:00, Chwarszczany, koło budynku muzeum – Bieg Śladami Templariuszy

Dla wszystkich, którzy mają ochotę n 8,5 kilometra biegu przełajowego. Wprawdzie podczas biegu nie ma raczej szansy na spotkanie rycerzy zakonu Templariuszy ani na odnalezienie żadnego ukrytego skarbu, ale jest za to możliwość ubrudzić się nieco i zmęczyć w leśnych ostępach.  Start to tylko 10 złotych, jeśli macie ochotę to jest jeszcze kilka miejsc na liście (zapisy TUTAJ). Dla chętnych regulamin (nie zrażajcie się faktem, że na samym początku jest napisane, że dotyczy 2016 roku) i facebook z aktualnościami.

20 maja, 13:00, ul. Sportowa 1 w Darłowie – III Darłowska Zadyszka

Bieg Templariuszy to propozycja dla przełajowców, więc teraz czas na 10 kilometrów po asfalcie i normalnych drogach. Właśnie taką trasę wybrali organizatorzy Darłowskiej Zadyszki dla tych biegaczy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie. Udział w biegu jest darmowy!  Zapisy znajdziecie TUTAJ, regulamin i aktualności na oficjalnej stronie a jeśli jeszcze Wam mało, to oto link do facebooka.

20 maja, 13:00, kompleks sportowy „Orlik” w Golczewie – Bieg 16 Zakrętów

Bardzo jestem ciekaw czy ten bieg faktycznie ma 16 zakrętów (kto je liczył?). Niestety, nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji poza tym, że trasa ma 10 km, jest głownie przełajowa i że grafik tworzący logo biegu zronił niesamowitą robotę, tylko spójrzcie poniżej. Zapisy – mailowe i na miejscu w Golczewie, szczegóły znajdziecie TUTAJ

21 maja, 09:00, polana przy wejściu na Arkonkę, Szczecin – III Eko Bieg

10 lub 5 kilometrów biegu, 5 kilometrów Nordic Walking, biegi dla dzieci oraz festyn – to wszystko znajdziecie na Arkonce 21 maja z okazji 3 edycji Eko Biegu. Organizatorzy wiedzą, że dzieci nie chodzą do pracy, więc nie mają kasy – dlatego ich bieg jest darmowy, pozostali muszą się wykosztować cale 20 złotych – ale z na podstawie wspomnień z zeszłorocznej edycji stwierdzam, że warto. Jeśli chcecie wziąć udział to podrzucam Wam ZAPISY, REGULAMIN i link do wydarzenia na facebooku.

eko bieg 2 okrążenie

rok temu dostałem taki fajny medal, ciekawe, co czeka na mecie tym razem.

21 maja, 12:00, ul. Felczaka w Myśliborzu – Myśliborska Mila i Myśliborska Dziesiątka

Jak sama nazwa wskazuje, wszyscy chętni będą mogli tego dnia pobiec w Myśliborzu na 10 kilometrów i 900 metrów (?) . Ten drugi dystans jest dla mnie nieco nielogiczny (mila jest zazwyczaj nieco dłuższa) ale kto by ta się czepiał. Można się jeszcze zapisywać, dlatego czym prędzej sprawdźcie REGULAMIN, aktualności na facebooku a potem już tylko pozostało się zapisać.

24 maja, 19:00, okolice Chopina / Las Arkoński, Szczecin – Szczecińska Dobranocka 9, etap 3

Jak na razie jeszcze niewiele wiadomo o kolejnym etapie Szczecińskiej Dobranocki, poza faktem, że jak zawsze będzie to bieg na orientację, bez ściśle wyznaczonej trasy – tym razem w formule biegu indywidualnego. Mapkę terenu, na którym planowana jest ta edycja znajdziecie pod tym adresem. Biuletyn pojawi się NA TEJ STRONIE gdzieś około 14 maja, więc bądźcie czujni. TU możecie się zapisać. Szczegóły w swoim czasie na podanej wcześniej stronie i na facebooku.

szczecińska dobranocka biegi na orientację

27 maja, 06:00 / 10:00, głaz Serce Puszczy (Puszcza Bukowa) – Puszczygór / Puszczygórka

jeśli biegową imprezę organizuje klub Puszczyk Bukowy to wiadomo, że będzie ona dobra. Dlatego nie mam wątpliwości, że niezależnie d tego, czy zdecydujecie się wystartować w Puszczygorze (55 km) czy w Puszczygórce (15 km) to i tak i tak będziecie się dobrze bawić i jednocześnie przeczołgacie się po wymagających trasach w Puszczy Bukowej jak rzadko kiedy. Te biegi są tylko dla twardych a nie mietkich! Jeśli to właśnie o Was, to sprawdźcie REGULAMIN, zapisy (oddzielnie na Puszczygóra i Puszczygórke) i facebooka. Zapisy są jeszcze aktywne, ale spieszcie się, bo 7 maja zostaną ostatecznie zamknięte.

27 maja, 11:00, Arkonka, Szczecin – Piątka z Gwiazdami

Pierwsza edycja 5 kilometrowego biegu, który ma na celu zbiórkę pieniędzy dla szczecińskiego hospicjum. To, co wyróżnia tą imprezę wśród innych to fakt, że wezmą w niej udział także gwiazdy sportu. osobiście nie znam żadnych sportowych gwiazd – jeśli macie ten sam problem, będziecie mogli poznać te osoby np. po tym, że będą wręczać medale. Idea szczytna, trasa niedługa a miejsce i towarzystwo jak zawsze doborowe więc chyba warto się skusić? Kto wie, może przybijecie jakąś piątkę z gwiazdami? Ha? Bieg jest już w całości wykupiony (takich mamy w Szczecinie biegaczy – zawsze chętni do pomocy) ale może zdarzy się jakiś cud i organizatorzy zwiększą limity? Kto wie, sprawdzajcie oficjalną stronę i facebooka a może się Wam poszczęści.

27 maja, 11:15, Plaża niedaleko wieży widokowej, Trzebież – Przełajowy Bieg Chemika

Pamiętaj Chemiku młody, zapierdzielaj przez przeszkody – to porzekadło chyba każdy z nas kiedyś słyszał.. a może to nie do końca tak brzmiało? W każdym razie – Bieg Chemika będzie okazją aby pobiegać sobie na 5 kilometrów przełaje, dostać medal, koszulkę i talon na balon na posiłek. Kusi? pozostaje się zapisać, są jeszcze miejsca. W linku do zapisów znajdziecie też regulamin. Skoro za organizację imprezy odpowiedzialny jest Klub Biegowy Dzik, to o jej poziom (wysoki, to się rozumie samo przez się) nie musicie się martwić.

27 maja, 12:00, „Pałac nad Jeziorem” Jezioro Chociwel – III Bieg Dookoła Jeziora Chociwel

2 dystanse – 6 (jedno okrążenie) lub 12km  (2 okrążenia) dookoła jeziora w Chociwlu. Okolica jest malownicza, atmosfera podobno kameralno / rodzinna, więc czego chcieć więcej. Chyba tylko tego, aby do tego czasu wyremontowali drogę prowadzącą na Chociwel, ale na to raczej bym nie liczył. Jeśli macie ochotę na start, to sprawdźcie REGULAMIN a potem czym prędzej się zapiszcieAktualności pojawiają się na facebooku.

kto by nie chciał pobiec na takiej trasie?

27 maja, 12:30, ul. Rynek w Trzcińsko Zdroju – III Trzciński Bieg Wzdłuż Murów

Gdziekolwiek leży Trzcińsko – Zdrój (sprawdziłem, nie tak daleko od Szczecina, oś między Stargardem a San – Marino) to będzie tam można przebiec 10 kilometrów w towarzystwie historycznych zabudowań oraz pozostałych 119 biegaczy (lista startowa ma zostać zamknięta przy 120 zawodnikach). Jeśli tylko pogoda dopisze to zapowiada się kolejny bieg w pięknych okolicznościach przyrody i średniowiecznej architektury. Zapisy? TUTAJ. Tu znajdziecie REGULAMIN a na facebooku jak zawsze – szczegóły, szczególiki.

27 maja, 17:30 i 18:00, ul. Rynek Staromiejski, Koszalin – XV Bieg Wenedów

Podczas kolejnej, 15 już odsłony Biegu Wenedów (nie wiem jak, ale przegapiłem 14 poprzednich odsłon) będziecie mogli pokonać 10 kilometrów (o 18:00) lub milę (o 17:30). Wystarczy zapisać się TUTAJ. Więcej szczegółów, regulamin i zapisy na milę znajdziecie na stronie.

28 maja, 12:00, Siadło Dolne, przy Odrze – Ćwierćmaraton Bielika

Bielik nadlatuje po raz kolejny – w sprawdzonej formie, aby dać Wam szansę pokonać 11 kilometrów wśród pól, lasów, rzek (jednej rzeki) i mnóstwa fajnych ludzi. Biegam w tych zawodach co roku, więc wiem co mówię, sprawdźcie. Jako, ze na blogu znajdziecie relacje z kilku poprzednich edycji – nie będę się rozwodził i po prostu napiszę, że warto. Zapisy i regulamin znajdziecie TUTAJ a szczegóły – jak zawsze na facebooku

I to już chyba wszystko, jeśli chodzi o imponującą listę biegów w maju. Zmęczyłem się od samego jej spisywania a tu jeszcze wypadało by gdzieś wystartować… Jeśli o czymś zapomniałem / przeoczyłem / źle opisałem – dajcie znać. To co, widzimy się?

 

Autor - jacekEs

1 maja, 2017

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d