loader image

230. Lipiec, co jest !? czyli ubogi lipcowy Szczeciński Kalendarz Biegowy

Aby przysiąść do lipcowego Szczecińskiego Kalendarza Biegowego zbierałem się z tydzień. W końcu lipiec, pogoda idealna (haha, w czerwcu też tak pisałem, ciekawe, kiedy zacznie padać), więc pewnie biegów będzie tyle, że w życiu nie skończę tego wpisu. W końcu przysiadłem i w trybie ekspresowym ukończyłem…

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Lipiec – gdzie te biegi?

Co jest? Czy to możliwe, że w lipcu szykuje się w Szczecinie mniej imprez niż w czerwcu? Wszystko na to wskazuje, więc tym bardziej zabieram się do roboty, tak, abyście niczego nie przegapili.

5 lipca 8:00 – TRIATHLON SZCZECIN

Tak jest, już w najbliższą niedzielę startuje triathlon, Triathlon, TRIATHLON! Na ten dzień wszyscy zapominamy o maratonach, połówkach i dychach i podziwiamy tych, którzy porywają się na 1900 metrów pływania, 90 kilometrów rowerem i 21 kilometrów biegu. Czy Wy to czujecie? Nawet połowa tej trasy robi na mnie takie wrażenie, że dotychczasowe osiągnięcia biegowe wydają się błahostką.

triathlon szczecin

zdjęcie pochodzi ze strony http://triathlonszczecin.pl/

Jeśli macie czas – przyjdźcie dopingować. A jeśli wybieracie się np. za miasto, to pamiętajcie, że Wały Chrobrego i droga krajowa nr 10 (aż do końca ul. Struga) będą w niedzielę zamknięte i nie ma się tam co ładować samochodem. Wszyscy trzymamy kciuki za startujących! Startujący mogą puścić, bo niewygodnie się tak pływa, o jeździe na rowerze nie wspominając. Do imprezy zostało już bardzo mało czasu, ale szczegóły znajdziecie na stronie lub na oficjalnym facebooku.

7,14,21,28 lipca o 19:00 – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Kryzys w Grecji? Wojna na Ukrainie? Powtórki z Klanu na TVP? Nie ważne co złego dzieje się aktualnie na świecie – Wieczorne Bieganie nigdy się nie poddaje i już 21 lipca obchodzić będzie 90 tydzień swojego istnienia. Aż wstyd przyznać, że w tym roku nie udało mi się jeszcze dotrzeć na ani jedno Wieczorne – może w końcu w lipcu będą miał okazję aby się poprawić? Ci, którzy poprawiać się nie muszą wiedzą bardzo dobrze, że jeśli  chcecie wziąć udział to należy pojawić się we wtorek o 19:00 pod fontanną przy urzędzie Miasta w Szczecinie. A dla tych, którzy potrzebują więcej informacji jak zawsze facebook.

18 lipiec o 19:00 – Wałecki Bieg Filmowy (Wałcz)

Chociaż zazwyczaj staram się umieszczać w Kalendarzu tylko imprezy odbywające się w mieście lub bardzo blisko Szczecina to dla Wałeckiego Biegu Filmowego mogę zrobić wyjątek.Tego dnia odbywa się w Wałczu festiwal biegowy, w ramach którego można pobiec na 1111, 5000 i właśnie 9999 metrów (czyli w Biegu Filmowym). 5 odsłona imprezy przyciąga biegaczy tym samym, czym kusiły wszystkie poprzednie biegi – a mianowicie przebraniami, w których startują uczestnicy. Postacie z filmów, bajek – wszystkich spotkacie 18 lipca w Wałczu.

wałecki bieg filmowy

 19 lipca – Bieg Trzech Mostów w Kamieniu Pomorskim (13:30)

Kto by w ogóle przypuszczał, że w Kamieniu Pomorskim są aż trzy mosty? Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie jest – a miasto postanowiło wedrzeć się na mapę biegową Pomorza Zachodniego. Jeśli postanowicie pojawić się w Kamieniu 19 lipca, to trzeba przygotować się na 10 kilometrów w miejskich i pozamiejskich klimatach. Szczegóły i zapisy? Na stronie organizatora

bieg trzech mostów kamieńpomorski

 

31 lipca odbędą się dwa biegi. na pierwszy ogień idzie

City Trail On Tour – edycja letnia, 31 lipca, 19:00

Nietypowo w piątek, nietypowo wieczorem (chociaż w lipcu 19 to jeszcze środek dnia) ale jak zawsze na sprawdzonej, wymagającej trasie dookoła jeziora Szmaragdowego. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu edycja letnia startuje w Szczecinie tylko raz – ale za to w ciągu zaledwie dwóch tygodni zawody odwiedzą aż 10 miast.

city trial szczecin lokalni kenijczycy jestesmyfajni

tak było na ostatnim biegu City Trail w którym brałem udział, teraz spodziewam się gorętszych klimatów

Możliwośćzapisów oraz informacje o biegu – na stronie City Trail

a na sam koniec zostawiłem Wam i sobie coś specjalnego

Ultra Nurek II – Szczecin – Ińsko – 31 lipiec, 22:00

Bieg, który łączy dość nietypowe połączenie czyli bieganie i nurkowanie. Organizowane przez bazę nurkową Ińsko zawody pozwolą uczestnikom nie tylko przebiec 80 kilometrów pomiędzy Szczecinem a Ińskiem właśnie ale jeszcze w dodatku po wszystkim ponurkować. Nie wiem jak uczestnicy pierwszej edycji dali sobie z tym radę, bo ja po takim dystansie poszedłbym na dno jak kamień ale dla ultra biegającego nic trudnego… W tym roku trasa (na życzenie uczestników) ma być „bardziej leśna niż asfaltowa” więc szykujcie formę, mocne buty oraz żołędzie (dla dzików) i wpadajcie na stronę imprezy lub facebooka, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły.

I co, czy nie wydaje Wam się, że w takim miesiącu jak lipiec Szczeciński Kalendarz Biegowy powinien być bardziej wypchany informacjami o imprezach? Jeśli tak – dajcie znać w komentarzach. I jak zwykle widzimy się na starcie!

Autor - jacekEs

3 lipca, 2015

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d