230. Lipiec, co jest !? czyli ubogi lipcowy Szczeciński Kalendarz Biegowy

Aby przysiąść do lipcowego Szczecińskiego Kalendarza Biegowego zbierałem się z tydzień. W końcu lipiec, pogoda idealna (haha, w czerwcu też tak pisałem, ciekawe, kiedy zacznie padać), więc pewnie biegów będzie tyle, że w życiu nie skończę tego wpisu. W końcu przysiadłem i w trybie ekspresowym ukończyłem…

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Lipiec – gdzie te biegi?

Co jest? Czy to możliwe, że w lipcu szykuje się w Szczecinie mniej imprez niż w czerwcu? Wszystko na to wskazuje, więc tym bardziej zabieram się do roboty, tak, abyście niczego nie przegapili.

5 lipca 8:00 – TRIATHLON SZCZECIN

Tak jest, już w najbliższą niedzielę startuje triathlon, Triathlon, TRIATHLON! Na ten dzień wszyscy zapominamy o maratonach, połówkach i dychach i podziwiamy tych, którzy porywają się na 1900 metrów pływania, 90 kilometrów rowerem i 21 kilometrów biegu. Czy Wy to czujecie? Nawet połowa tej trasy robi na mnie takie wrażenie, że dotychczasowe osiągnięcia biegowe wydają się błahostką.

triathlon szczecin
zdjęcie pochodzi ze strony http://triathlonszczecin.pl/

Jeśli macie czas – przyjdźcie dopingować. A jeśli wybieracie się np. za miasto, to pamiętajcie, że Wały Chrobrego i droga krajowa nr 10 (aż do końca ul. Struga) będą w niedzielę zamknięte i nie ma się tam co ładować samochodem. Wszyscy trzymamy kciuki za startujących! Startujący mogą puścić, bo niewygodnie się tak pływa, o jeździe na rowerze nie wspominając. Do imprezy zostało już bardzo mało czasu, ale szczegóły znajdziecie na stronie lub na oficjalnym facebooku.

7,14,21,28 lipca o 19:00 – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Kryzys w Grecji? Wojna na Ukrainie? Powtórki z Klanu na TVP? Nie ważne co złego dzieje się aktualnie na świecie – Wieczorne Bieganie nigdy się nie poddaje i już 21 lipca obchodzić będzie 90 tydzień swojego istnienia. Aż wstyd przyznać, że w tym roku nie udało mi się jeszcze dotrzeć na ani jedno Wieczorne – może w końcu w lipcu będą miał okazję aby się poprawić? Ci, którzy poprawiać się nie muszą wiedzą bardzo dobrze, że jeśli  chcecie wziąć udział to należy pojawić się we wtorek o 19:00 pod fontanną przy urzędzie Miasta w Szczecinie. A dla tych, którzy potrzebują więcej informacji jak zawsze facebook.

18 lipiec o 19:00 – Wałecki Bieg Filmowy (Wałcz)

Chociaż zazwyczaj staram się umieszczać w Kalendarzu tylko imprezy odbywające się w mieście lub bardzo blisko Szczecina to dla Wałeckiego Biegu Filmowego mogę zrobić wyjątek.Tego dnia odbywa się w Wałczu festiwal biegowy, w ramach którego można pobiec na 1111, 5000 i właśnie 9999 metrów (czyli w Biegu Filmowym). 5 odsłona imprezy przyciąga biegaczy tym samym, czym kusiły wszystkie poprzednie biegi – a mianowicie przebraniami, w których startują uczestnicy. Postacie z filmów, bajek – wszystkich spotkacie 18 lipca w Wałczu.

wałecki bieg filmowy

 19 lipca – Bieg Trzech Mostów w Kamieniu Pomorskim (13:30)

Kto by w ogóle przypuszczał, że w Kamieniu Pomorskim są aż trzy mosty? Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie jest – a miasto postanowiło wedrzeć się na mapę biegową Pomorza Zachodniego. Jeśli postanowicie pojawić się w Kamieniu 19 lipca, to trzeba przygotować się na 10 kilometrów w miejskich i pozamiejskich klimatach. Szczegóły i zapisy? Na stronie organizatora

bieg trzech mostów kamieńpomorski

 

31 lipca odbędą się dwa biegi. na pierwszy ogień idzie

City Trail On Tour – edycja letnia, 31 lipca, 19:00

Nietypowo w piątek, nietypowo wieczorem (chociaż w lipcu 19 to jeszcze środek dnia) ale jak zawsze na sprawdzonej, wymagającej trasie dookoła jeziora Szmaragdowego. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu edycja letnia startuje w Szczecinie tylko raz – ale za to w ciągu zaledwie dwóch tygodni zawody odwiedzą aż 10 miast.

city trial szczecin lokalni kenijczycy jestesmyfajni
tak było na ostatnim biegu City Trail w którym brałem udział, teraz spodziewam się gorętszych klimatów

Możliwośćzapisów oraz informacje o biegu – na stronie City Trail

a na sam koniec zostawiłem Wam i sobie coś specjalnego

Ultra Nurek II – Szczecin – Ińsko – 31 lipiec, 22:00

Bieg, który łączy dość nietypowe połączenie czyli bieganie i nurkowanie. Organizowane przez bazę nurkową Ińsko zawody pozwolą uczestnikom nie tylko przebiec 80 kilometrów pomiędzy Szczecinem a Ińskiem właśnie ale jeszcze w dodatku po wszystkim ponurkować. Nie wiem jak uczestnicy pierwszej edycji dali sobie z tym radę, bo ja po takim dystansie poszedłbym na dno jak kamień ale dla ultra biegającego nic trudnego… W tym roku trasa (na życzenie uczestników) ma być “bardziej leśna niż asfaltowa” więc szykujcie formę, mocne buty oraz żołędzie (dla dzików) i wpadajcie na stronę imprezy lub facebooka, gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły.

I co, czy nie wydaje Wam się, że w takim miesiącu jak lipiec Szczeciński Kalendarz Biegowy powinien być bardziej wypchany informacjami o imprezach? Jeśli tak – dajcie znać w komentarzach. I jak zwykle widzimy się na starcie!

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related Posts

%d bloggers like this: