loader image

310. Szczeciński Kalendarz Biegowy na Styczeń 2017 – nie pobiegamy w poniedziałki, ale pozostałe dni będą pracowite

szczeciński kalendarz biegowy paprykarz

Ładnie mi się ten nowy rok zaczął.

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Styczeń 2017

 

od razu spóźniony? Cóż, nie ma co czekać, trzeba pisać!

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Styczeń 2017
Pon.
Wt.
Śr.
Czw.
Pt.
Sob.
Niedz.
1 stycznia:
– Szczeciński Bieg Noworoczny
– Godzinny bieg Noworoczny
3 stycznia:
Wieczorne Bieganie
w Szczecinie
5 stycznia: 
Wieczorny Nordic Walking
w Szczecinie
6 stycznia: 
Bieg 
Trzech Kroli
(Koszalin)
7 stycznia:
– parkRUN
– Bieg Noworoczny
(Jarosławiec)
8 stycznia
– Ogólnopolskie Zmagania z Kilometrami
(Police)
10 stycznia:
Wieczorne Bieganie
w Szczecinie
11 stycznia:
Zimowa Mila Górska
(Koszalin)
14 stycznia:
parkRUN
15 stycznia:
– City Trail
– Policz się z Cukrzycą
17 stycznia:
Wieczorne Bieganie
w Szczecinie
18 stycznia:
Szczecińska Dobranocka
21 stycznia:
parkRUN
22 stycznia:
Bieg Kortza
24 stycznia
Wieczorne Bieganie
w Szczecinie
25 stycznia: 
Zimowa Mila Górska
(Koszalin)
28 stycznia:
parkRun
31 stycznia
Wieczorne Bieganie
w Szczecinie

Od tego wpisu kalendarz postanowiłem umieszczać w tabeli. Nawet nie wiecie jak trudno stworzyć (sensowną tabelę na blogu, więc ta pierwsza będzie taka mocno średnia – kiedyś się nauczę a na razie musi Wam wystarczyć)

Nowy rok zaczął się od dwóch biegów:

1 stycznia, 12:00, Kliniska Wielkie – Godzinny Bieg Noworoczny

Super kameralny bieg – w nowy rok grono ludzi razem się zebrało i godzinę sobie pobiegało. Do tego było ognisko, kiełbaski czyli wszystko czego potrzeba człowiekowi na kaca. Skąd to wiem? ano z tej galerii zdjęć. Zajrzyjcie!

1 stycznia, pomnik Czynu Polaków, 14:00 – Szczeciński Bieg Noworoczny

Bardzo fajna impreza od maratończyk Team. Byłem, biegłem, więc wiem, co mówię :) Jeśli macie ochotę na relację z biegu to kliknijcie TUTAJ, KLIK!

Tak, nie wydaje się Wam – tak właśnie byli ubrani biegacze na Szczecińskim Biegu Noworocznym

3,10, 17, 24, 31 stycznia, 19:00, fontanna przy Urzędzie Miasta – Wieczorne bieganie w Szczecinie

Jeśli dobrze sobie obliczyłem, to Wieczorne Bieganie odbywa się w Szczecinie już trzeci rok (start w 2014) BEZ ANI JEDNEGO WTORKU PRZERWY. Już sam ten fakt sprawie, że jego organizator powinien zostać przez miasto zatrudniony na jakiegoś urzędnika do spraw sportu, jeśli takowe stanowisko istnieje. A jeśli nie istnieje – stworzyć!

A Wy, zamiast zastanawiać się, gdzie by tu pobiegać, wpadnijcie w któryś wtorek na Jasne Błonia aby wspólnie z kilkuset innymi osobami pokonać 8 – 10 kilometrów w tempie i stylu dowolnym. Tu nikt nie jest ostatni (no, chyba, że Wojtek, on faktycznie zawsze biegnie ostatni:)). Szczegóły – facebook.

wieczorne bieganie w szczecinie logo

5 (12, 19, 26 też?) stycznia, 20:00, fontanna przy Urzędzie Miasta – Wieczorny Nordic Walking w Szczecinie

Jeśli Wieczorny Nordic Walking kojarzy się Wam z Wieczornym Bieganiem to dobrze eis Wam kojarzy – to impreza pod auspicjami tego wydarzenia. Jak na razie nie ma informacji, jakoby wieczorny nordic miałby się odbywać tydzień w tydzień ale daty poprzednich wydarzeń na to wskazują. Jeżeli chcecie być na bieżąco – polubcie profil Wieczornego Biegania i sprawdzajcie, bo właśnie tam pojawiają się informacje o kolejnych, czwartkowych spotkaniach. Wydarzenia są też wrzucane na facebookowy profil Nordic Walking w Puszczy Wkrzańskiej i na stronę puszczawkrzanska.pl

6 stycznia, 14:00, ul. Północna, Koszalin – Bieg trzech Króli

Ten bieg na 7,5 kilometra też już się odbył i informację o nim wrzucam przede wszystkim dla potomności. Jeśli chcecie, sprawdźcie fotorelację, którą znajdziecie TUTAJ.

7, 14, 21, 28 stycznia, 9:00, parking przy Arkonce – parkRUN Szczecin

W 2017 parkRUNowicze nie dają na wstrzymanie i nadal w każdą sobotę cisną na piątkę (czyli tak dobrze i na 5 kilometrów jednocześnie) na trasie spod Arkonki do ogrodu różanego. Dobra atmosfera, profesjonalny pomiar czasu i niewielkie grupy biegowe dostosowane do tempa – jeśli odnajdujecie sięw takich klimatach to parkRUN zdecydowanie jest dla Was. Szczegóły jak zawsze znajdziecie na facebooku i stronie parkRUN.

tak było na parkRUN 7 stycznia. I co, śnieg przeszkadza? Wcale nie! Zdjęcie pochodzi z facebooka parkRUN

7 stycznia, 10:00, ul. Spacerowa, Jarosławiec – XIII Bieg Noworoczny

Jako, że impreza już się odbyła, to w ramach wspominek popatrzcie sobie na jej plakat, na nim znajdziecie też wszystkie informacje. A co ciekawsi, mogą zajrzeć na stronę gminy Postomino.

8 stycznia, 9:00, ul. Piaskowa, Police – III Ogólnopolskie Noworoczne Zmagania z Kilometrami

Ta impreza wystartowała w niedzielę w wielu miastach Polski – bez skomplikowanych regulaminów, zapisów i opłat – ot, tak, aby sobie pobiegać na swoim własnym dystansie. I sądząc po zdjęciach, jakie możecie zobaczyć TUTAJ (dzięki dulnyFoto!) chyba było fajnie.

TYYYLE śniegu napadało, TYYYLE ludzi pobiegało. A Jarkowi się zdjęcia robić chciało.

A teraz wygląda na to, że mój spóźniony kalendarz zaczyna doganiać rzeczywistość :) chwilę to zajęło, ale teraz czas już na biegi, które nadchodzą a nie tylko te, które już się odbyły.

11 stycznia, 19:00, ul. Rolna przy parku linowym, Koszalin – Zimowa Mila Górska

3 z 6 biegów z tej edycji imprezy, która polega na hmmm… przebiegnięciu mili (1609 metrów), zimą, pod górkę (wow, nazwa biegu serio nie pozostawia wiele do domysłów, to chyba dobrze?). Niby proste, ale spróbujcie to ogarnąć w tym śniegu. Jeśli planujecie start, to najpierw sprawdźcie REGULAMIN a potem czas na ZAPISY (start jest bezpłatny). Szczegółów szukajcie na stronie Biegamy w Koszalinie.

15 stycznia, 11:00, Jezioro Szmaragdowe – CITY TRAIL Szczecin

Pierwszy w nowym roku, uwielbiany przez biegaczy, męczący jak cholera, doskonale zorganizowany – nazywajcie go jak chcecie, ale to CITY TRAIL. Po raz kolejny będzie okazja aby pokonać 5 kilometrów ścieżką dookoła Jeziora Szmaragdowego, co jeśli pogoda się do tego czasu nie zmieni i śnieg dalej będzie leżał może być nie lada wyczynem.

Naturalnie, jak zawsze przed biegiem głównym startują również dzieci, więc jeśli czytają to jakieś, albo jeśli macie ochotę wprowadzić swoją pociechę w biegowy świat, to będzie okazja. Szczegółów szukajcie: na ogólnopolskim profilu facebookowym, na profilu klubu Puszczyk Bukowy, który jak zawsze wszystko świetnie zorganizuje, oraz na stronie citytrail.pl

15 stycznia, 14:00, Łasztownia przy Starej Rzeźni – 9 Bieg Policz się z Cukrzycą w ramach WOŚP

Jak co roku, w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się bieg na rzecz Orkiestry. Wyjątkowo relaksacyjna (2,5 kilometra) trasa po Łaszowni i nabrzeżu – każdy zdoła ją przebiec a jak przyjemnie zrobić to w szczytnym celu. Oprócz biegu dla „dorosłych” (od 12 lat) startuje też bieg dla dzieci, o połowę krótszy. Jeśli macie ochotę sprawdzić jak było rok temu, to koniecznie przeczytajcie moją relację.  Zapisy na obie imprezy znajdziecie TUTAJ. A szczegóły pojawiają się co jakiś czas na facebooku.

WAŻNE! Pomimo rejestracji online, organizatorzy zastrzegają sobie, że pakiety będą wydawać wg. kolejności zgłoszeń do biura zawodów. Może się więc okazać, że chociaż się zarejestrowaliście, to zabraknie dla Was numerka. Dlatego warto pojawić się chwilę wcześniej, lub dzień przed biegiem odebrać numer na stadionie na Litewskiej, gdzie od 17:00 do 19:30 będzie można odebrać pakiet dzień wcześniej.

18 stycznia, 19:00, skatepark przy SP 74 (osiedle Kolorowych Domów) – Szczecińska Dobranocka 8 – Etap 5, FINAŁ

Biegi na orientację w Szczecinie trzymają się mocno, głównie dzięki BnO Szczecin. Kolejny etap Dobranocki to też ich sprawka – tym razem na prawobrzeżu, zawody w formie biegu pościgowego. Poza tym jak zawsze – brak wyznaczonej trasy, bieg z mapą i dużo dobrej zabawy. Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat startu i zapisów – znajdziecie je w aktualnym biuletynie (a formularz zgłoszeniowy jest TUTAJ). A aktualności szukajcie na facebooku i na stronie BnO.

szczecińska dobranocka biegi na orientację

22 stycznia, 11:00, SP 74 (os. Bukowe) – Bukowy Kross Jerzego Kortza (bieg 4 z 6)

Kolejny Bieg Kortza nadchodzi (a raczej nadbiega). Wygląda na to, że impreza już na stałe przeniosła się na niedzielę (i dobrze, bo dzięki temu jest dostępna dla większej liczby uczestników). Poza tym w nowym roku bez zmian – trasa nadal ta sama czyli poooooodbieeeegi i zbiegi (jest ciężko) oraz 10 kilometrów do pokonania. Jeśli chcecie się zapisać, lub wgryźć się w regulamin, to koniecznie kliknijcie TUTAJ. Szczegóły – być może już niedługo pojawią się na facebooku (jak na razie cisza).

bieg kortza

25 stycznia, 19:00, ul. Rolna przy parku linowym, Koszalin – Zimowa Mila Górska (bieg 4 z 6)

Tak, to już druga Zimowa Mila górska w tym miesiącu, nie regulujcie odbiorników. Wszystko tak samo jak w opisanej kilka biegów wcześnie biegu 3 z 6, więc sprawdźcie sobie kilka linijek wyżej:)  REGULAMIN ZAPISY i facebook: Biegamy w Koszalinie. Tylko nie mówcie, że nie ostrzegałem, że może być ciężko. Bo ostrzegałem, kilka linijek wyżej.

I to już wszystko, co ma dla biegaczy do zaoferowania woj. Zachodniopomorskie, przynajmniej w styczniu. Jeśli o czymś zapomniałem (nie celowo, obiecuję) – dajcie znać w komentarzach lub na facebooku. To co, widzimy się na trasach? 

 

 

 

Autor - jacekEs

9 stycznia, 2017

Sprawdź też…

1 komentarz

  1. Bartek

    Świetnie zaplanowany kalendarz biegowy! Nie pozostaje mi nic więcej jak tylko życzyć coraz to lepszych wyników i bardzo dużo motywacji :)

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d