loader image

249. Czy on w końcu nadejdzie? Ależ jest, oto on! Listopadowy Szczeciński Kalendarz Biegowy

Kalendarz biegowy 2015

Cicha noc… święta zimna noc.

Stoimy na dworcu PKP. Diodowy zegar wysoko na ścianie wyświetla godzinę. Godzina jak godzina, z tą różnicą, że cholernie wczesna jak na mój gust. Jest to pewnie jeden z powodów, dla których dookoła jest tak ciemno. Chociaż nie, poczekaj, to nie godzina, to temperatura. W sumie wartość i tak ta sama.

Ok, jest więc i ciemno i zimno, jakby na to nie patrzeć – dupa z tyłu.

I tak stoimy w tych zimnych ciemnościach, wokół nas ludzie z walizkami, plecakami, niektórzy spakowali się nawet w ekotorby z Lidla (serio) i patrzymy wszyscy jak idioci jeden mąż na ten diodowy zegar. Potem na peron. Potem znowu na zegar. I coś tu mocno nie gra – gdzie ten pociąg?

gdzie ten pociąg

gdzie ten pociąg?

Z głośników cisza a pociągu jak nie było tak nie ma. I w końcu odzywa się malec, który zmieszany ściska rękę mamy, nie za bardzo wiedząc co się dzieje (ostatni raz tak wcześnie na nogach był chyba w dniu swoich narodzin) :

Ale w końcu przyjedzie, prawda?

Nie bój się mały kolego, pociąg, nawet najbardziej opóźniony kiedyś pojawi się na peronie. Dokładnie tak samo jak w końcu na blogu pojawi się…

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Listopad 2015

Nie ma, że opóźniony, kalendarz szczecińskich biegów na blogu pojawić się MUSI!

3,10.17,24 (wtorek) listopad – 19:00 – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Fontanna przy Urzędzie Miejskim, wtorek, godzina 19:00, około 10 kilometrów do pokonania tempem dowolnym. Chyba nie muszę pisać nic więcej, prawda? No, może podrzucę Wam jeszcze facebooka.

wieczorne bieganie w szczecinie

czasami dobrze pobiegać wieczorkiem z grupką znajomych…

7, 14, 21, 28 (sobota) listopad – 9:00 – Arkonka – parkRUN Szczecin

Dla tych, którzy lubią wcześnie wstawać i biegać krótkie dystanse – parkRUN Szczecin umożliwia spełnienie tych dwóch paski. Bieg na 5 kilometrów, w każdą sobotę. Start? Na parkingu, koło Arkonki. Jakiś czas temu zastanawiałem się, czy to w ogóle wypali – chyba jednak wypaliło, skoro w kolejnych biegach udział bierze coraz więcej osób. Zainteresowani? Strona www i facebook dostarczą Wam potrzebnych informacji.

7 listopad – 11:00 – osiedle Bukowe – 2 z 8 w sezonie Bieg Kortza

Albo mi się wydaje, albo w trwającym sezonie organizatorzy biegu wyszli w końcu „do ludzi”. Wchodzę na facebooka i wiem wszystko co było na ostatnim, i co będzie na kolejnym biegu.

bieg kortza

Wielki plus w porównaniu z dotychczasową aurą tajemniczości!. Ten bieg akurat jest już za nami, więc zamiast rozpisywać się o starcie, lokalizacji i innych nieważnych już szczegółach – macie tu linka do facebooka a na nim DUUUŻO zdjęć (a jeszcze więcej TUTAJ). Ludzie, nawet strona kluby Trygław wreszcie trochę ożyła! SZOK!

11 listopada – Szczecin Biega w Goleniowie – Bieg GAZ System i Goleniowska Mila Niepodległości

Tak się jakoś utarło, że najbardziej znany szczeciński Bieg Niepodległości od zawsze odbywa się… w Goleniowie. Cóż, skoro szczecińskie lotnisko może się tam znajdować…

Do pokonania do wyboru: mila (1,6 kilometra) o 14:00 i bieg na 10 km o 14:35. Goleniów naprawdę świetnie nadaje się do biegania (wiem, bo sam sprawdziłem rok temu – wy sprawdźcie tamtą relację). Zapisy są ciągle OTWARTE, więc nie przegapcie szansy i rezerwwujcie miejsce na starcie, bo warto. Chodzą słuchy, że na linii startu ma się też pojawić pewien niebiegający zazwyczaj szczeciński celebryta ;) Po więcej szczegółów wbijajcie na: STRONĘ i facebooka organizatora. a na koniec – film

11 listopad – 19:00 – Jasne Błonia – II Wieczorny Bieg Niepodległości

Nie pobiegliście w Goleniowie? A może jesteście wampirami i trochę strach wychodzić z domu gdy świeci słońce? Nie ma obawy, o 19:00 czeka na Was trasa Wieczornego Biegania w Szczecinie. Najtwardsi mogą pobiec wtorkowe Wieczorne a w środę Goleniów i jeszcze raz Wieczorne, tyle że niepodległościowe. Są chętni? To po szczegóły na facebooka.

15 listopad – 11:00 – Szczecińska Liga Biegowa

Zawsze mi się marzy, że organizator tych zawodów udostępni na ich temat więcej danych. Niestety, ciągle pozostaje to tylko w sferze marzeń, więc o kolejnym biegu wiem tyle, że odbędzie się w niedzielę, dystans to 6,6 km a jeśli chcecie w nim wystartować to śledźcie szczegóły na facebooku i stronie organizatora.

15 listopad – 11:00 – Jezioro Szmaragdowe – Bieg po Tandem

Skoro czytacie jestesmyfajni.pl to istnieje duże prawdopodobieństwo, że biegliście już kiedyś dookoła Jeziora Szmaragdowego. A robiliście to z zasłoniętymi oczami? Jeśli nie, to na Biegu po Tandem będzie ku temu okazja. Bieg jest w 100% charytatywny, wszystkie pieniądze wnoszone w opłacie startowej (30 zł) i dodatkowych wpłatach będą przeznaczone na zakup roweru tandemowego dla osób głuchoniewidomych z Zachodniopomorskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Nie ma co się zastanawiać – szczegóły na STRONIE i facebooku.

II bieg po tandem

18 listopad – 19:00 – osiedle Kaliny – Szczecińska Dobranocka 6

Po raz kolejny, jeśli macie ochotę na trochę odmiany od ściśle wyznaczonej trasy – Szczecińska Dobranocka wita Was z otwartymi ramionami. To już trzeci bieg w 6 serii tej imprezy – tym razem na osiedlu Kaliny. Zapisy są nadal otwarte! A więcej szczegółów – jak zawsze na STRONIE albo facebooku.

22 listopad – 11:00 – Jezioro Szmaragdowe – Grand Prix Szczecina City Trail z Nationale Nederlanden

Pod tą jakże przydługą i nieprzyjazną nazwą (Z Nationale Nederlandem mam na pieńku od dawna) kryje się stare, dobre 5 kilometrów dookoła Jeziora Szmaragdowego. Na blogu pisałem już o tym biegu tak wiele razy, że teraz po prostu podrzucam Wam link do citytrail.pl oraz facebooków – oficjalnego, oraz naszego szczecińskiego Puszczyka Bukowego, który to klub jest współodpowiedzialny za całą imprezę.

29 listopad – 11:00 – Arkonka – Grand Prix Szczecina Maratończyk Team

ostatni bieg na listopadowej rozpisce, ale w żadnym wypadku nie ostatni na mojej liście priorytetów. Klasycznie – do zrobienia 5 kilometrów po lesie Arkońskim – sama przyjemność, której lubię zażywać regularnie.

rozgrzewka

tak było na ostatnim biegu, w którym startowałem – NIE CZYTALIŚCIE JESZCZE RELACJI???

Na ostatnim biegu z serii niestety mnie nie było, ale mam nadzieję, że nie zabraknie mnie na kolejnym. Dość już pisania, zapisujcie się na stronie Maratończyk Team i sprawdzajcie szczegóły na facebooku.

I to już chyba wszystkie okazje aby pobiegać w Szczecinie w trwającym już listopadzie. O czymś nie napisałem? O czymś zapomniałem? Dajcie znać w komentarzach. 

A po jeszcze więcej biegów zajrzyjcie na paweldymowski.pl – biegi z całego województwa i jeszcze dalszych okolic już tam na Was czekają. 

Autor - jacekEs

8 listopada, 2015

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d