Kalendarz biegowy 2015

249. Czy on w końcu nadejdzie? Ależ jest, oto on! Listopadowy Szczeciński Kalendarz Biegowy

Cicha noc… święta zimna noc.

Stoimy na dworcu PKP. Diodowy zegar wysoko na ścianie wyświetla godzinę. Godzina jak godzina, z tą różnicą, że cholernie wczesna jak na mój gust. Jest to pewnie jeden z powodów, dla których dookoła jest tak ciemno. Chociaż nie, poczekaj, to nie godzina, to temperatura. W sumie wartość i tak ta sama.

Ok, jest więc i ciemno i zimno, jakby na to nie patrzeć – dupa z tyłu.

I tak stoimy w tych zimnych ciemnościach, wokół nas ludzie z walizkami, plecakami, niektórzy spakowali się nawet w ekotorby z Lidla (serio) i patrzymy wszyscy jak idioci jeden mąż na ten diodowy zegar. Potem na peron. Potem znowu na zegar. I coś tu mocno nie gra – gdzie ten pociąg?

gdzie ten pociąg
gdzie ten pociąg?

Z głośników cisza a pociągu jak nie było tak nie ma. I w końcu odzywa się malec, który zmieszany ściska rękę mamy, nie za bardzo wiedząc co się dzieje (ostatni raz tak wcześnie na nogach był chyba w dniu swoich narodzin) :

Ale w końcu przyjedzie, prawda?

Nie bój się mały kolego, pociąg, nawet najbardziej opóźniony kiedyś pojawi się na peronie. Dokładnie tak samo jak w końcu na blogu pojawi się…

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Listopad 2015

Nie ma, że opóźniony, kalendarz szczecińskich biegów na blogu pojawić się MUSI!

3,10.17,24 (wtorek) listopad – 19:00 – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Fontanna przy Urzędzie Miejskim, wtorek, godzina 19:00, około 10 kilometrów do pokonania tempem dowolnym. Chyba nie muszę pisać nic więcej, prawda? No, może podrzucę Wam jeszcze facebooka.

wieczorne bieganie w szczecinie
czasami dobrze pobiegać wieczorkiem z grupką znajomych…

7, 14, 21, 28 (sobota) listopad – 9:00 – Arkonka – parkRUN Szczecin

Dla tych, którzy lubią wcześnie wstawać i biegać krótkie dystanse – parkRUN Szczecin umożliwia spełnienie tych dwóch paski. Bieg na 5 kilometrów, w każdą sobotę. Start? Na parkingu, koło Arkonki. Jakiś czas temu zastanawiałem się, czy to w ogóle wypali – chyba jednak wypaliło, skoro w kolejnych biegach udział bierze coraz więcej osób. Zainteresowani? Strona www i facebook dostarczą Wam potrzebnych informacji.

7 listopad – 11:00 – osiedle Bukowe – 2 z 8 w sezonie Bieg Kortza

Albo mi się wydaje, albo w trwającym sezonie organizatorzy biegu wyszli w końcu „do ludzi”. Wchodzę na facebooka i wiem wszystko co było na ostatnim, i co będzie na kolejnym biegu.

bieg kortza

Wielki plus w porównaniu z dotychczasową aurą tajemniczości!. Ten bieg akurat jest już za nami, więc zamiast rozpisywać się o starcie, lokalizacji i innych nieważnych już szczegółach – macie tu linka do facebooka a na nim DUUUŻO zdjęć (a jeszcze więcej TUTAJ). Ludzie, nawet strona kluby Trygław wreszcie trochę ożyła! SZOK!

11 listopada – Szczecin Biega w Goleniowie – Bieg GAZ System i Goleniowska Mila Niepodległości

Tak się jakoś utarło, że najbardziej znany szczeciński Bieg Niepodległości od zawsze odbywa się… w Goleniowie. Cóż, skoro szczecińskie lotnisko może się tam znajdować…

Do pokonania do wyboru: mila (1,6 kilometra) o 14:00 i bieg na 10 km o 14:35. Goleniów naprawdę świetnie nadaje się do biegania (wiem, bo sam sprawdziłem rok temu – wy sprawdźcie tamtą relację). Zapisy są ciągle OTWARTE, więc nie przegapcie szansy i rezerwwujcie miejsce na starcie, bo warto. Chodzą słuchy, że na linii startu ma się też pojawić pewien niebiegający zazwyczaj szczeciński celebryta ;) Po więcej szczegółów wbijajcie na: STRONĘ i facebooka organizatora. a na koniec – film

11 listopad – 19:00 – Jasne Błonia – II Wieczorny Bieg Niepodległości

Nie pobiegliście w Goleniowie? A może jesteście wampirami i trochę strach wychodzić z domu gdy świeci słońce? Nie ma obawy, o 19:00 czeka na Was trasa Wieczornego Biegania w Szczecinie. Najtwardsi mogą pobiec wtorkowe Wieczorne a w środę Goleniów i jeszcze raz Wieczorne, tyle że niepodległościowe. Są chętni? To po szczegóły na facebooka.

15 listopad – 11:00 – Szczecińska Liga Biegowa

Zawsze mi się marzy, że organizator tych zawodów udostępni na ich temat więcej danych. Niestety, ciągle pozostaje to tylko w sferze marzeń, więc o kolejnym biegu wiem tyle, że odbędzie się w niedzielę, dystans to 6,6 km a jeśli chcecie w nim wystartować to śledźcie szczegóły na facebooku i stronie organizatora.

15 listopad – 11:00 – Jezioro Szmaragdowe – Bieg po Tandem

Skoro czytacie jestesmyfajni.pl to istnieje duże prawdopodobieństwo, że biegliście już kiedyś dookoła Jeziora Szmaragdowego. A robiliście to z zasłoniętymi oczami? Jeśli nie, to na Biegu po Tandem będzie ku temu okazja. Bieg jest w 100% charytatywny, wszystkie pieniądze wnoszone w opłacie startowej (30 zł) i dodatkowych wpłatach będą przeznaczone na zakup roweru tandemowego dla osób głuchoniewidomych z Zachodniopomorskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Nie ma co się zastanawiać – szczegóły na STRONIE i facebooku.

II bieg po tandem

18 listopad – 19:00 – osiedle Kaliny – Szczecińska Dobranocka 6

Po raz kolejny, jeśli macie ochotę na trochę odmiany od ściśle wyznaczonej trasy – Szczecińska Dobranocka wita Was z otwartymi ramionami. To już trzeci bieg w 6 serii tej imprezy – tym razem na osiedlu Kaliny. Zapisy są nadal otwarte! A więcej szczegółów – jak zawsze na STRONIE albo facebooku.

22 listopad – 11:00 – Jezioro Szmaragdowe – Grand Prix Szczecina City Trail z Nationale Nederlanden

Pod tą jakże przydługą i nieprzyjazną nazwą (Z Nationale Nederlandem mam na pieńku od dawna) kryje się stare, dobre 5 kilometrów dookoła Jeziora Szmaragdowego. Na blogu pisałem już o tym biegu tak wiele razy, że teraz po prostu podrzucam Wam link do citytrail.pl oraz facebooków – oficjalnego, oraz naszego szczecińskiego Puszczyka Bukowego, który to klub jest współodpowiedzialny za całą imprezę.

29 listopad – 11:00 – Arkonka – Grand Prix Szczecina Maratończyk Team

ostatni bieg na listopadowej rozpisce, ale w żadnym wypadku nie ostatni na mojej liście priorytetów. Klasycznie – do zrobienia 5 kilometrów po lesie Arkońskim – sama przyjemność, której lubię zażywać regularnie.

rozgrzewka
tak było na ostatnim biegu, w którym startowałem – NIE CZYTALIŚCIE JESZCZE RELACJI???

Na ostatnim biegu z serii niestety mnie nie było, ale mam nadzieję, że nie zabraknie mnie na kolejnym. Dość już pisania, zapisujcie się na stronie Maratończyk Team i sprawdzajcie szczegóły na facebooku.

I to już chyba wszystkie okazje aby pobiegać w Szczecinie w trwającym już listopadzie. O czymś nie napisałem? O czymś zapomniałem? Dajcie znać w komentarzach. 

A po jeszcze więcej biegów zajrzyjcie na paweldymowski.pl – biegi z całego województwa i jeszcze dalszych okolic już tam na Was czekają. 

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

You may also like these

%d bloggers like this: