nagrania do biegania

298. Mocne pier..uderzenie czyli Nagrania do Biegania vol. 6

Początkowo miałem napisać, że przyszedł wrzesień, zrobiło się szaro, buro i przez to brak energii do życia.

Pogoda spłatała mi jednak figla i chwilowo jest cieplej niż latem a słońce świeci tak, że moje okulary słoneczne nakładają okulary słoneczne. Dlatego nie mam absolutnie żadnego pomysłu, jak wytłumaczyć to, że dziś wybrałem kilka totalnie pobudzających kawałków i postanowiłem je przedstawić jako…

Nagrania do Biegania vol. 6

Dziś będzie więcej niż trzy kawałki, a co mi tam

Drowning Pool – Bodies

Nigdy wcześniej nie widziałem tego teledysku, kawałek znam z soundtracku jakiegoś filmu albo gry (sam nie wiem). Po obejrzeniu wszystko stało się jasne – Drowning Pool bardzo chciało by stać się zespołem takim jak Korn. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w 2001, gdy wydano utwór Korn był gdzieś w okolicach szczytu swojej popularności. Cóż, oryginał wciąż trwa, o kopii nie słyszałem już strasznie dawno. Ale Bodies to fajny kawałek aby do niego, wybaczcie mój francuski – zapierdalać.

Korn – Never Never

Skoro już o nich mowa. Jakieś 15 lat temu jeden koleś (straszny leszcz tak przy okazji – ale wiem, że to samo mówił o mnie – jeden z nas się mylił, zgadnijcie który:)) powiedział mi, że Korn się skończył. Ciekawe co by powiedział te kilkanaście lat później, widząc, że Jonathan Davis się roztył a zespół romansuje z wiertarką udarową, którą “znawcy” muzyki zwą dubstepem.

Ja tam Korn nadal lubię (popKorn zresztą też – ach, za ten suchar sam dam sobie puchar) a Never Never wchodzi mi do biegania wyśmienicie. Zresztą, nawet teraz to nucę, sprawdźcie.

Korn – Freak On a Leash

A dla tych z Was, którzy za poprzednią propozycję chcą przestać czytać bloga – coś z “prawdziwego” Korna. 

lepiej? A TUTAJ wersja bez wyciętych przekleństw.

Queens Of The Stone Age – Millionaire

Nie lubię tego zespołu, nie znam tego zespołu, inne ich kawałki w ogóle mi nie wchodzą. Ten natomiast kopie z półobrotu w jelita i poprawia lewym prostym. I robi to dobrze.

Motörhead – Ace of Spades

Mężczyźni w obcisłych skórzanych spodniach, ćwieki, wysokie, czarne buty – nie, to nie opis imprezy w barze dla mężczyzn kochających inaczej, to po prostu KAŻDY zespół metalowy w starych, niekoniecznie  dobrych czasach, gdy ta muzyka święciła triumfy. Na korytarzach mojego liceum chłopaki oglądali się za dziewczynami w spódniczkach i glanach, marząc, aby zdjęły z siebie to pierwsze i oby za nic nie ściągały tego drugiego (glany w środku lata, czujecie to?). Faceci nosili długie pióra a jeansowa kamizelka i plecak kostka z naszywkami Iron Maiden był powodem do dumy – przynajmniej w pewnych kręgach. Całe szczęście nie w moich.

Ale Ace of Spades lubię i się tego nie wstydzę. Mam natomiast nadzieję, że Lemmy Kilmister w niebie piekle wreszcie zgolił te wąsy.

Slipknot – Wait And Bleed

Nigdy nie interesowało mnie specjalnie dlaczego muzycy Slipknot ukrywali swoją tożsamość za maskami. Czy to taki chwyt sceniczny? Czy byli poszukiwani przez policję? A może są po prostu tak brzydcy? (to by tłumaczyło, dlaczego wzięli się za metal ;)) Wiem natomiast, że Wait and Bleed im wyszło.

Inne utwory Slipknot są dla mnie natomiast asłuchalne. Musicie się bardziej postarać chłopaki!

Wystarczy już tego gitarowego grania. Być może niektórzy z Was zauważyli lekkie przymrużenie oka, z jakim traktuję metalową subkulturę, ale gdybyście tak jak ja musieli spędzić całe liceum w towarzystwie tych ludzi to też rzuciło by Wam się na głowę. A muzyka.. muzyka jest ponad podziałami, więc jeśli któraś z dzisiejszych propozycji przypadła Wam do gustu, to wrzucajcie ją do mp3, telefonów, gramofonów (hipsterzy też biegają, nie?) i lecimy.

A na koniec… jak sprawić aby muzyka z youtube znalazła się w Waszym odtwarzaczu mp3? Z pomocą przychodzi TA STRONA

Wcześniejsze Nagrania Do Biegania znajdziecie TUTAJ.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related Posts

%d bloggers like this: