loader image

303. Deszcz pada, liście opadają a ci biegają – Szczeciński Kalendarz Biegowy na Listopad 2016

szczeciński kalendarz biegowy paprykarz

Skoro wszystkie znicze już wystawione i długi weekend (pierwszy w tym miesiącu) już za nami to czas chyba, aby trochę się rozruszać, prawda? Dlatego, bez długich wstępów mam dziś dla Was..

Szczeciński Kalendarz Biegowy na Listopad 2016

W tym kalendarzu nowość – od teraz, zawsze na samym początku pojawi się planner na cały miesiąc, z zaznaczonymi dniami, kiedy będzie można trochę pobiegać. To znaczy – pobiegać możecie zawsze, ale w zaznaczonych dniach można to zrobić w trochę większych grupach. Planner nie jest na razie interaktywny, gdyż nie mam pojęcia jak mógłbym to ogarnąć, ale jeśli to rozwiązanie Wam się spodoba, to być może kiedyś dodatkowo go ulepszę. A teraz do dzieła!

kalendarz-biegowy-listopad-2016

1, 8, 15, 22, 29 listopada, 19:00, Jasne Błonia – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Tak, wieczorni biegacze biegają nawet we Wszystkich Świętych, czy to nie piękne? Lubię tą inicjatywę, ale nie chcę po raz kolejny się o niej rozpisywać, dlatego dziś tylko konkrety: 8 – 10 kilometrów własnym tempem, od Jasnych Błoni do Arkonki i z powrotem. Brzmi fajnie? Pewnie, że tak! Szczegóły jak zawsze na facebooku. Zapisów, opłat i jakichkolwiek stresów – BRAK. Zajrzyjcie!

wieczorne bieganie w szczecinie logo

5, 12, 19, 26, 9:00 (tak, RANO), parking przy Arkonce – parkRUN Szczecin

Kolejne, cotygodniowe wydarzenie biegowe w naszym mieście. Pomimo faktu, iż parkRUN odbywa się o tak nieludzkiej godzinie, to jednak znajdują się śmiałkowie gotowi wystartować na 5 kilometrów i sprawdzić swoje postępy dzięki osobom, które zmierzą dokładny czas. Ostatni parkRUN odwiedziło prawie 60 osób, więc może w następną sobotę czas i na Was? Zapisów i opłat brak, ale jeśli wcześniej nie biegliście, to trzeba się zarejestrować. Poza tym – szczegoły i zdjęcia z kolejnych odsłon znajdziecie na facebooku a regulamin i zasady parkRUN – na oficjalnej stronie.

parkrun-szczecin-odslona-59

a tutaj zdjęcie z 59 parkRUN Szczecin

5 listopad – Puchar Starego Remola

Nie mam pojęcia, czy ten bieg w ogóle się odbędzie. Wedle strony BNO Szczecin na 5 listopada rozpisane są kolejne zawody z tej serii, ale nigdzie poza tym nie ma ani słowa na ten temat. Facebook również milczy. Może ktoś z Was wie?

6 listopada, 10:00, Jezioro Szmaragdowe – Chodzimy, biegamy, wygrać z rakiem Kasi pomagamy

Po raz kolejny nasze wybiegane kilometry mają szansę komuś pomóc. Tym razem chodzi o Kasię, która walczy z rakiem i aby tą walkę wygrać potrzebuje pomocy w zbiórce funduszy na kosztowny zabieg w Niemczech. Lubicie pomagać? To sprawa prosta – w najbliższą niedzielę pojawiacie się na Szmaragdowym. Nie lubicie pomagać? Spoko, takie Wasze prawo, ale przecież lubicie biegać, dostawać medale i wygrywać nagrody, prawda? W takim razie – sprawa jest prosta, też pojawiacie się nad Szmaragdowym. Trasa liczy 6 wymagających kilometrów (3 kółka dookoła jeziora) i organizatorzy zapraszają na nią biegaczy – start 30 zł (klikając w swoją konkurencję przejdziecie do zapisów), kijkarzy – start 30 zł oraz sztafety po 3 biegaczy – 100 zł na sztafetę. Cała sprawę firmuje klub sportowy Aktywne Choszczno, a za organizacją wydarzenia stoi klub Puszczyk Biegowy, więc nawet najwięksi sceptycy powinni być już przekonani w 100%. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, sprawdźcie regulamin i profil wydarzenia na facebooku.

chodzimy-biegamy-kasi-pomagamy

6 listopada, 11:00, parking przy Arkonce – Szczecińska Liga Biegowa – Bieg 8

Najbardziej oldschoolowa impreza w Szczecinie w kolejnej, tym razem już 8 w tym sezonie odsłonie (człowiek nie czuje gdy rymuje). Do pokonania będzie jak zawsze 6,6 kilometra po lasku Arkońskim. Zapisy – jak zawsze na miejscu (do 10:30), koszt startu to 10 złotych. Możecie śledzić facebooka oraz stronę organizatora, ale jak zawsze – są one bardzo tajemnicze i zbyt wiele się tam nie dowiecie, więc najlepiej po prostu pojawić się na starcie.

klub biegacza maratończyk szczecin

A potem nagle i niespodziewanie.. nadchodzi 11 listopada! A wraz z nim tysiącpięćsetstodziewięćset biegów niepodległości w całej Polsce. Pozwólcie więc, że umieszczę wszystkie w skróconej rozpisce podzielonej na miasta z naszego województwa. kolejność – wedle godzin startu – może ktoś z Was zaliczy kilka?

11 listopad – wszystkie biegi z województwa

10:00 i 11:00, Kołobrzeg – Kołobrzeska Mila Niepodległości i Kołobrzeski Bieg Niepodległości

Bieg na 10km będzie wariacją na temat kołobrzeskiego Biegu Zaślubin – który znam, lubię i polecam. Nie pozostaje mi więc chyba nic innego, aby po lecić Wam także Bieg Niepodległości – nadmorska trasa, łącznie 10 km (2 pętle). Mila, która startuje o 10:00 to szansa dla zawodników z nieco słabszą kondycją, bo do pokonania będzie 1609 metrów. Jeśli widzicie się w tym dniu w Kołobrzegu, to zajrzyjcie na stronę organizatora, a potem koniecznie się zapiszcie. Jak na razie ilość miejsc dla 10 km jest już wyczerpana, więc dla spóźnialskich pozostała mila. Na sam koniec – facebook.

12:00, Osinów Dolny/Cedynia – Narodowy Bieg Niepodległości

Start z najbardziej wysuniętego na zachód regionu Polski a meta w Cedyni, czyli łącznie niecałe 9 kilometrów do pokonania. Tu znajdziecie regulamin imprezy, a na stronie organizatora jest mail, na który trzeba wysyłać zgłoszenia.

14:00, 14:35, Goleniów – Goleniowska Mila Niepodległości i bieg Gaz System

chyba największa i najstarsza impreza z okazji 11 listopada w regionie. Wystartować można na milę (punkt 14:00) lub pół godziny później na 10 kilometrów. Jeśli jeszcze się nie zapisaliście, to szykujcie portfele na szok, bo od 1 listopada opłata na 10 km to aż 100 złotych (co jest wg. mnie lekką przesadą). Relacje sprzed dwóch lat gdy biegłem i bardzo mi się podobało znajdziecie tutaj. A dla zainteresowanych biegiem mam: regulamin, link do zapisów oraz stronę organizatora i oficjalny facebook. I jeszcze jedno – oprócz biegów dla dorosłych przed głównym startem odbywa się jeszcze wiele imprez dla dzieci, które najmłodszym zapewniają emocje nie mniejsze niż nam główny bieg. Sprawdźcie szczegóły w regulaminie!

17:30, 17:33, Koszalin – Bieg Niepodległości

W Koszalinie chętni na bieganie mogą wybrać sobie dwa dystanse – 5 kilometrów lub milę. Zaczynam się poważnie zastanawiać o co wszystkim chodzi z tą milą i dlaczego akurat wszędzie można pobiec ten dystans. Ale do rzeczy – jeśli chcielibyście wystartować w vice stolicy województwa, zajrzyjcie na stronę organizatora. Znajdziecie tam regulamin i link do zapisów.

19:00, Szczecin, fontanna pod urzędem miasta – III Wieczorny Bieg Niepodległości

Bieg pod auspicjami Wieczornego Biegania a więc brak opłat, brak zapisów i około 9 kilometrów do pokonania. Szczegóły na facebooku.

Wow, 11 listopada będzie w naszym województwie bardzo pracowitym dniem! Najlepsze jest to, że gdyby pominąć kwestie organizacyjne i przede wszystkim transport, to dobrze ogarnięty zawodnik mógłby wystartować we wszystkich biegach po kolei. Ktoś z Was się szarpnie? Jeśli tak, to dajcie znać jak zrobiliście to, aby tak szybko się teleportować między miastami. 

12 listopada, 20:00, Klub Muzyczny Browar Polski – Urodzinowe Party Wieczornego Biegania w Szczecinie

Wprawdzie na to wydarzenie nie trzeba się ubierać w sportowe ciuchy a gdy wychodząc będziecie się słaniać na nogach to powodem raczej nie będzie zmęczenie – 3 urodziny Wieczornego Biegania w Szczecinie można uznać za imprezę zdecydowanie okołobiegową. Jeśli macie ochotę na kilka piw, lepszą lub gorszą muzykę i przede wszystkim towarzystwo fajnych ludzi to wpadajcie. Nie ma opłaty startowej a organizator nie zapewnia numerków (przynajmniej panom, o opcje dla płci pięknej go nie wypytywałem;)). Wjazd jest bezpłatny do 21, potem dyszka. Cwaniaki płacą 25.

urodzinowe-party-wieczornego-biegania

13 listopad, 11:00, Police, ul. Piaskowa – II Przełajowy Test Coopera – EkoBieg dla Krystiana

To już druga okazja w listopadzie, podczas której będą zbierane pieniądze – tym razem dla Krystiana, który toczy nierówną walkę z rakiem. Sprawa z Krystianem jest poważna, jeśli chcecie się dowiedzieć o co chodzi (i przy okazji pomóc) to wejdźcie na pomagam.pl. A dzięki organizatorom przełajowego testu Coopera możecie pomóc biegając. Trasa testu będzie liczyć 500 metrów (1 okrążenie) – po upływie 12 minut liczba przebiegniętych okrążeń wskaże Wam wynik testu i formę, w której aktualnie jesteście. Zapowiadana trasa będzie polno – leśna, więc jak znam Klub Biegowy Dzik, to można się spodziewać, że będzie urozmaicona.

Szczegółów na temat biegu szukajcie na stronie KB Dzik (regulamin), oraz na facebooku wydarzenia. A zapisy znajdziecie TU. Jeśli jeszcze nie opłaciliście startu, to od 1 listopada opłata wynosi 30 zł. Niewiele, jak za możliwość pomocy, prawda?

przelajowy-test-coopera-kb-dzik

16 listopada, 19:00, Pomorzany, lokalizacja (na razie) bliżej nie określona – Szczecińska Dobranocka 8, etap 3

Listopadowy etap Szczecińskiej Dobranocki czyli naszych lokalnych biegów na orientację tym razem odbędzie się na Pomorzanach – czyli w dzielnicy równie pięknej co niebezpiecznej i niedocenionej jednocześnie. W chwili, gdy pisze ten tekst brak jest jeszcze informacji na temat miejsca startu, dlatego musicie śledzić informacje na stronie organizatora. Tam też znajdziecie formularz zgłoszeniowy, a około 6 listopada powinien się również pojawić biuletyn z informacjami na temat biegu. Co jeszcze.. a może link do facebooka?

szczecińska dobranocka biegi na orientację

20 listopad, 11:00, Jezioro Szmaragdowe – Grand Prix City Trial – bieg drugi

Na ostatnim, inaugurującym sezon biegu Grand Prix na starcie stanęło 656 biegaczy! To totalna przesada, jak w ostatnim czasie rozwinęła się ta impreza. Wszystko dzięki świetnej organizacji, doskonałej atmosferze i TRASIE, która podczas 5 kilometrów pozwala porządnie się zmęczyć podczas pokonywania wzniesień dookoła Jeziora Szmaragdowego. Myślę, że listopadowa odsłona dodatkowo podniesie poziom trudności – morka ziemia i liście wcale nie ułatwiają biegu. Pamiętajcie – zapisać i opłacić możecie się internetowo (link), ale jeśli nie odebraliście swojego numeru na całą serię biegów to biuro zawodów działa tylko do 10:30 i ani minuty dłużej. Szczegółów na temat biegu szukajcie na stronie citytrail i przede wszystkim na facebookowym profilu klubu Puszczyk Bukowy, który wszystko to dla nas organizuje.

city trial

27 listopad, 11:00, SP 74 na os. Bukowe – Bukowy Kross Górski im. Jerzego Kortza

Czyli po prostu Bieg Kortza. Uwielbiam decyzję o przeniesieniu Biegu Kortza na niedzielę, serio! Nie wziąłem udziału w pierwszej niedzielnej odsłonie tylko dlatego, że wyjątkowo zostałem bez auta, a gdybym w ramach rozgrzewki dobiegł na Bukowe, to musieli by mnie z powrotem wieźć karetką. Decyzja była z całą pewnością bardzo słuszna, gdyż październikowa edycja pobiła rekord frekwencji. Trasa to tradycyjnie 10 kilometrów po wymagającej trasie w Puszczy Bukowej. Pamiętajcie, poza biegiem głównym startuje również bieg dla najmłodszych i drugi, dla młodszych, ale tylko trochę. Zresztą – sprawdźcie sami – najwięcej szczegółów znajdziecie na facebooku, zajrzyjcie też na stronę UKK CKS Trygław.

bieg kortza

I to już wszystkie biegowe wydarzenia z naszego województwa – przynajmniej te, o których wiem. Jeśli o czymś zapomniałem – dajcie znać w komentarzach lub na facebooku. I widzimy się na startach!

 

Autor - jacekEs

1 listopada, 2016

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d