loader image

211. Czas odkleić dupsko z kanapy [Szczeciński Kalendarz Biegowy na marzec 2015]

Pogoda w Polsce jest równie nieprzewidywalna co wynik wyborów parlamentarnych – czyli nie ważne co by się nie działo – u nas będzie albo zimno albo ciepło. Na szczęście im dalej od stycznia tym cieplej a tym samym coraz mniej wymówek do spędzania wieczorów przed telewizorem zamiast w ruchu (nie w kiosku Ruchu) na zewnątrz.

Więc jeśli do tej pory spędzaliście czas tak jak ja, czyli konsekwentnie próbowaliście scalić się z kanapą, to nowy miesiąc jest super powodem, aby wziąć się trochę za siebie. I właśnie dlatego mam dziś dla Was..

Szczeciński Kalendarz Biegowy na  marzec 2015

 1 marzec o 12:00 – Bieg Tropem Wilczym

Z okazji piątego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wystartował w niedzielę bieg na 1963 metry (odległość jest jednocześnie datą śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego) oraz na 6 kilometrów. Nie było mnie, nie biegłem, nie widziałem – więc jeśli chcecie dowiedzieć się więcej – zajrzyjcie na stronę lub w artykuł na Gazecie i portalu Radia Szczecin.

1 marzec o 11:00 – 6 bieg Grand Prix Szczecin City Trail

Ostatni w sezonie, szósty bieg Grand Prix City Trail Szczecin zapewne nie należał do najłatwiejszych – co zagwarantował siąpiący od rana deszcz. Gdybym był na miejscu, pewnie mógłbym Wam to potwierdzić, ja jednak wybrałem ciepło łóżka, które skutecznie zniechęciło mnie do wychodzenia rano spod kołdry. Tym bardziej podziwiam biegaczy, którzy nie dość, że wystartowali, to jeszcze wykręcili takie fenomenalne czasy – na niedzielnym biegu padł nowy rekord trasy – 17:06 minuty. SZACUNEK Panie Krzysztofie. Na kolejne biegi przyjdzie nam teraz trochę poczekać, więc jeśli już tęsknicie za Grand Prix City Trail to koniecznie sprawdźcie jedną i drugą galerie zdjęć z dzisiejszego biegu oraz relację, która jest już dostępna na oficjalnej stronie

grand prix city trail szczecin marzec 2015

tak właśnie działo się na 6 biegu City Trail w Szczecinie. Czyż nie OSOM :)?

3, 10, 17, 24 i 31 o 19:00 jak co tydzień – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

O Wieczornym Bieganiu napisałem już tyle, że niektórzy zarzucali mi, że staje się monotematyczny :) Dlatego też ograniczę się do informacji, że 3 marca odbędzie się 70, tak, dobrze przeczytaliście – SIEDEMDZIESIĄTA edycja tego spotkania biegowego. Jeśli w tym roku nie byliście jeszcze na żadnym z wtorkowych spotkań (to zupełnie tak jak ja) to może najwyższy czas aby się przełamać? Po szczegóły klikajcie TUTAJ.

A w dzień kobiet…

Alkala – Bieg Kobiet – 8 marca o 11:00

Poprzednia edycja biegu kobiet to było coś. Mimo tego, że nie pozwolono mi startować (jawna dyskryminacja;)) to było to naprawdę fajne wydarzenie biegowe. Mam nadzieję, że w tym roku pogoda i frekwencja dopiszą tak samo jak rok temu. O resztę nie trzeba się martwić, skoro organizację zapewnia Ruchowa Akademia Zdrowia a o najlepszą oprawę zadbają uczestniczki biegu:). Ciekawe, czy i tym razem będą takie fajne koszulki jak rok temu? Ach, jeszcze facebook imprezy – dla chętnych.

alkala bieg kobiet w szczecinie

tulipany będą nieobowiązkowe – Panie i tak dostaną je na mecie, więc Panowie – UFFFF oddech ulgi

Zresztą, 8 marca odbędzie się również

5 Bieg Kortza – o 11:00 w puszczy Bukowej

Niestety strona biegu nie działa, facebookowy profil  nie jest uaktualniany, tak więc o imprezie wiem głównie dlatego, że czytałem o niej jakiś miesiąc temu. Organizatorzy imprezy naprawdę muszą zadbać o nieco lepszą promocję wydarzenia w sieci…

15 marca o 12:00 rusza 29 Międzynarodowy Bieg Zaślubin

Uświadomiło mi to, że jestem na ten bieg zapisany a od stycznia do 1 marca 2015 nie przebiegłem nawet tylu kilometrów ile ŁĄCZNIE będzie miała trasa Biegu Zaślubin (czyli piętnastu). Chyba czas zabrać się za treningi :) Wyjątkowo wilgotną relację ze startu sprzed roku znajdziecie TUTAJ a ja biegnę trenować formę, w końcu 15 kilometrów na świeżości to już nie przelewki. Ale zanim ruszę, macie jeszcze facebooka imprezy i oficjalną stronę.

ludzie na starcie biegu zaślubin

tak było rok temu na biegu – mam nadzieję, że w tym roku pogoda będzie nieco bardziej przyjazna

21 marca, pomiędzy 16 a 20:00 sprawdźcie się w Wieczornym Teście Coopera

Wreszcie, nareszcie, w końcu ktoś poinformował o teście Coopera z więcej niż jednodniowym wyprzedzeniem! Zawsze przegapiałem to wydarzenie i dowiadywałem się o nim po fakcie a tu taka niespodzianka. Co? Że nie wiecie czym jest test Coopera? Sprawdźcie więc artykuł na Wikipedii a ja powiem Wam tylko tyle, że aby wziąć w nim udział śledźcie ten facebookowy profil – już niedługo pojawi się możliwość zapisów.

22 marzec, 11:00 – kolejny tajemniczy Bieg Kortza

Tak jak z biegiem 8 marca – wiem tyle, że się odbywa. Ktoś ma więcej informacji? Piszcie koniecznie w komentarzach.

a ostatnia marcowa okazja aby wspólnie pobiegać to…

 29 marzec o 11:00 – Piętnasty Bieg Przełajowy Szczecińska Gubałówka

Wszystkie starty organizowane przez TKKF Maratończyk Szczecin łączy fakt, że pomimo dość skromnej oprawy promocyjno / internetowej cieszą się one dużąpopularnością wśród szczecińskich biegaczy. I chyba w końcu czas wziąć w jakiejś udział, bo aż wstyd, że jeszcze nigdy mi się to nie udało. W niedzielę, 29 marca będzie ku temu dobra okazja – 8 kilometrów po lasku Arkońskim to w końcu przyjemność, więc jeśli i Wy jeszcze się wahacie – to zapisy są TUTAJ, Dosyć zastanawiania, pora na działanie.

I to już wszystkie imprezy w Szczecińskim Kalendarzu Biegowym na marzec 2015. Jeśli tak jak ja zaczęliście ten rok leniwie – to czas spinać poślady i do roboty, w końcu forma sama się nie zrobi! Do zobaczenia na biegowych trasach ;)

Autor - jacekEs

1 marca, 2015

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d