307. Wesołych!

W listopadzie, jak co roku spojrzałem w kalendarz i pomyślałem :

o cholera, idą święta. 

Miałem się powstrzymać, ale taka mini dygresyjka musi być: nie wiem jak u Was, ale u mnie już któryś raz powtarza się fakt, że święta wypadają w okresie pomiędzy 24 a 26 grudnia. Już jakiś czas temu udało mi się to zapamiętać i dlatego teraz jestem przygotowany jak wcześniej. Niemniej jednak, gdy ostatnio mijałem jedną z galerii handlowych okazał się, że u niektórych te daty wywołują totalne zaskoczenie – tłum był równie niesamowity co wyraz zaskoczenia przemieszany z szaleństwem i rozpaczą kupujących. Dziwne, zaprawdę bardzo dziwne.. mamy inne kalendarze? (Koniec dygresji).

Znowu, kolejny raz okazało się, że Wigilia jest 24 rudnia a po niej następują dwa dni wolnego, przez niektórych zwane Wielkim Obżarstwem, przez niektórych zwane : o Jezu (akcent religijny) zaraz pęknę, przez niektórych zwane po prostu Świętami.

to jest obrazek królika przebranego za mikołaja w stroju papieża. Nie wiem dlaczego go wstawiłem

Weekend jak weekend można by powiedzieć w tym roku (tyle, że trzydniowy). Ale nie, ten weekend jest w pewnym sensie wyjątkowy – dla każdego z trochę innego powodu.

W takim razie, nieważne, czy święta to dla Was okazja aby świętować Boże Narodzenie, czy jednak prezenty, choinkę i inne takie. może po prostu chcecie spędzić trochę czasu z rodziną popuszczając pasków (i bąków) i rozpinając guziki, utrzymując się przez trzy dni na krawędzi stanu, w którym czujecie, że zaraz puścicie pawia ale jednak coś jeszcze by się zjadło.

A może siedzicie teraz w jakimś obcym kraju na urlopie i odpoczywacie od tego całego szaleństwa albo wręcz przeciwnie -tęsknicie  z dala od domu i brakuje Wam tego piekiełka przygotowań do świąt i obżarstwa do przesady.

Jakiekolwiek nie były by Wasze święta, to wszystkim razem i każdemu z osobna życzę Wam:

WESOŁYCH!

I widzimy się po świętach.

A na koniec piękna kolęda. W tym roku naprawdę mnie wzruszyła.

PS: A gdybyście przypadkiem, zupełnie przypadkiem już za kilka godzin czuli się tak 
objedzeni do granic wytrzymałości - wówczas sprawdźcie: 
Siedem sposobów na poświąteczny ból brzucha. 
Bo nikt nie wątpi, że i tak się objecie, prawda?

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related Posts

%d bloggers like this: