loader image

64. Wieczorne bieganie w Szczecinie – biegamy i jestesmyfajni (także nocą).

Szczecin jest pięknym miastem, to wie każdy jego mieszkaniec i każdy, kto kiedykolwiek miał okazję nas odwiedzić.

Układ ulic jak w Paryżu, mnóstwo zieleni, dostęp do morza (a przynajmniej tak słyszałem;)).. poezja.

Chodzą też plotki, że nasze miasto jest równie piękne nocą. (Potwierdzają je przede wszystkim Ci, którzy nocne ulice oglądają zza szyby samochodu albo z okien Cafe 22;))

Ale czy na tyle, aby biegać swobodnie po centrum gdy jest już ciemno ?

Fakt, wieczorem na naszych ulicach jest sporo osób w dresach i sportowym obuwiu – ale oni raczej nie wyszli z domu pobiegać … Chyba że za tobą.

dresiarze nie są fajni

Serdecznie przepraszamy, ma Pan może papierosa ? Ach, nie pali Pan … To może mały wpierdol ?

Szczerze – nie chciałbym wieczorami biegać sam po ulicach centrum naszego miasta. A jeśli dodać do tego wieczorne lenistwo ogólnie niesprzyjającą pogodę…?

Czy w takim razie z treningu nici ? 

Do tego samego wniosku doszli chyba organizatorzy zacnego przedsięwzięcia jakim jest

Wieczorne Bieganie w Szczecinie.

W każdy wtorek o 19,  niezależnie od pogody i pory roku przy fontannie pod Urzędem Miejskim spotyka się grupa zapaleńców, którzy zamiast zmulać przed telewizorem wolą po prostu razem pobiegać.

Po wspólnej rozgrzewce wszyscy ruszają na około 8 km trasę – od urzędu miasta, przez Park Kasprowicza aż do kąpieliska Arkonka (tak, właśnie tam, gdzie odbywają się co jakiś czas biegi z cyklu Biegowe Grand Prix Szczecina) i z powrotem. Większość drogi jest oświetlona i przebiega przez park Kasprowicza i lasek Arkoński, tak więc biegnie się spokojnie, bezpiecznie i bez potrzeby przeciskania się między samochodami.

Tu możecie zobaczyć przybliżoną trasę Wieczornego Biegania

Niewiarygodne ? A jednak. 

Jeśli wydaje Wam się, że nikt nie jest na tyle szalony, aby we wtorkowy wieczór wyjść na Jasne Błonia i w towarzystwie praktycznie obcych ludzi przebiec 8000 metrów – jesteście w błędzie.

Jak można przeczytać na facebooku Wieczornego Biegania od pierwszej edycji tej „imprezy” do wczorajszego, czwartego spotkania  liczba takich „szaleńców” podwoiła się – z 43 osób na prawie setkę ludzi.

wieczorne bieganie w Szczecinie - zdjęcie grupowe

4 edycja Wieczornego Biegania i jej 95 uczestników. Mam nadzieję, że P.Krywan , któremu podkradłem zdjęcie nie będzie miał mi tego za złe ;)

Wg. głównego organizatora tego całego zamieszania – Wojtka K. nikt nie biegnie sam, żadna osoba nie zostanie pozostawiona z tyłu i nawet Ci z najgorszą kondycją mogą liczyć na to, że na mecie czeka ich gorące powitanie.

Chyba brzmi nieźle, nie ?

Do tej pory nie miałem okazji pobiec z Wieczornym Bieganiem ale jeśli w końcu się przezwyciężę (nie mam zbytniego doświadczenia w bieganiu przy niskich temperaturach) – to na pewno dołączę do tej akcji.

Bo jest po prostu mega fajna!

PS : naturalnie jeśli tylko pobiegnę – czekajcie na specjalną relację ;)

Autor - jacekEs

27 listopada, 2013

Sprawdź też…

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. 76. Biegami i jestesmyfajni w Szczecinie – Styczeń 2014 | jestesmyfajni.pl w nowej, lepszej formie - […] 7, 14, 21 i 28 stycznia o 19:00 jest opcja na Wieczorne Bieganie w Szczecinie. […]

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d