loader image

235. Gorący, sierpniowy… Szczeciński Kalendarz Biegowy

Kalendarz biegowy 2015

Nie ma co ukrywać, obijam się ostatnio z pracą na blogu. Mogliście o tym słyszeć w Wiadomościach, wspominał też o tym Barack Obama i Dalaj Lama, ale stali czytelnicy zapewne wywnioskowali to z faktu, że na Szczeciński Kalendarz Biegowy trzeba było czekać aż dziesięć dni! 

Nie bójcie się, wszystko będzie dobrze, świat nie schodzi na psy (właściwie psy to świetne zwierzęta, to raczej ludzie są zazwyczaj do niczego co pokazała niedawna sytuacja ze znanym biegaczem), nie musicie się też szykować do apokalipsy. Kalendarz żyje i ma się dobrze. Blog również, jedynie jego autor (podobno fajny gość – nie wiem, nigdy faceta nie spotkałem) cierpi na chroniczny brak czasu. Ale dość już tego wstępu, czas na ….

Szczeciński Kalendarz Biegowy – Sierpień 2015

Ósmy miesiąc w roku nie zawodzi jeśli chodzi o temperatury (mam nadzieję, że lipiec wstydzi się teraz za fakt, że zamiast upałami raczył nas deszczem!) i atmosfera jest iście wakacyjna. Na szczęście organizatorzy biegów nie zarządzili sezonu urlopowego i jest sporo okazji aby pobiegać.

2 sierpnia (dla niezorientowanych – TO JUŻ BYŁO!) wystartował Europejski Bieg Rybaka

Niestety nie miałem okazji na nim być, a żałuję, bo patrząc na fotorelację i komenarze, jakie impreza zbiera na facebooku to dużo straciłem. Mam nadzieję, że Was tam nie zabrakło?

bieg rybaka puchary

dla takiego pucharu i dla zdjęcie od dulny foto zawsze warto wystartować

4, 11, 18 i 25 sierpnia – Wieczorne Bieganie w Szczecinie

Jest kilka rzeczy, które są na tym świecie pewne – śmierć, podatki, fakt, że polskie kabarety są w większości nieśmieszne oraz to, że Wieczorne Bieganie w Szczecinie startuje zawsze we wtorek o 19:00 pod fontanną obok urzędu miejskiego w Szczecinie. W tym miesiącu jedna odsłona Wieczornego przypada dokładnie w moje urodziny (jak to które, przecież że 18, 18 urodziny są zawsze!) – niestety nie będę miał okazji świętować razem z innymi, ale wierzę, że pobiegniecie za mnie (przynieście tort!). Liczę na rekordową frekwencję. Jeśli jeszcze nie wiecie o co chodzi z Wieczornem bieganiem w Szczecinie to na facebooka marsz!

22 sierpnia – V Bieg Szlakiem Dzika – 12:15 – Police

Wprawdzie nie w Szczecinie a w Policach (daleko nie jest, więc załapie się na Szczeciński Kalendarz Biegowy) odbędzie się V Bieg Szlakiem Dzika. 10 kilometrowa trasa pozwoli na odmianę od standardowego, asfaltowego klepania kilometrów i wystawi uczestników na potrzebę pokonania leśnych ścieżek, długich podbiegów, wodnych przeszkód (będzie błoto!!!) i odcinków po piasku. W tym roku pierwszy raz zapisałem się na ten bieg, więc mam nadzieję dać radę i liczę na solidne przygotowanie przed półmaratonem. Czego spodziewać się podczas biegu? Najlepiej obejrzyjcie to wideo:

A więcej o imprezie opowie Wam facebook lub strona organizatora (drodzy organizatorzy popracujcie trochę nad nią, bo jest totalnie nieczytelna)

23 sierpnia, również w Policach – 1 Ekstremalny DzikoBieg

Jeśli trasa Biegu Szlakiem Dzika to dla Was dziecinna igraszka, jeśli kochacie wyzwania, albo jeśli po prostu macie nie po kolei w głowach ;) to Ekstremalny DzikoBieg to coś na co powinniście się zdecydować. Oprócz trudów trasy Biegu Szlakiem Dzika organizatorzy obiecują, cytuję :

rowy, bagna, tunele, ściany, liny, woda, przeszkody z napięciem, błoto, błotne ściany zjazdowe,  wąwozy strome i wiele niespodzianek. 

Bieg startuje o 11:15, trasa ma 5 kilometrów a limit czasowy to aż 2 (DWIE!!!) godziny – już ten sam fakt powinien dać do myślenia tym, którzy chcieliby pochopnie wystartować na tej trasie. Wszystko wskazuje, że będzie to wyzwanie dla prawdziwych Dzików. A że Dzik też człowiek, to po szczegóły zagląda na tego samego facebooka i stronę co uczestnicy biegu na 10 km.

a na koniec zostawiłem sobie główny punkt programu…

36 PKO Półmaraton Szczecin – 30 sierpnia, 9:00

Tak, to od tego biegu zaczęła się moja przygoda z półmaratonem. Niegdyś Półmaraton Gryfa, po zeszłorocznej, słynnej na całą Polskę wpadce ze zbyt krótką trasą bieg zmienił organizatora i już niedługo wszyscy będziemy mogli sprawdzić, jak impreza rozwinęła się pod nowymi skrzydłami. Mam nadzieję, że w tym roku wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, bo choć strasznie lubię ten bieg i nic nie jest mnie w stanie do niego zniechęcić to jako Szczecinianin chciałbym aby nasz półmaraton był słynny z powodów innych niż wpadka organizatora. A fakt, iż jak na razie jestem doń totalnie nieprzygotowany pominę milczeniem… Po szczegóły zaglądajcie na stronę WWW oraz na facebooka.

rozgrzewka przed pólmaratonem gryfa

a tak rozgrzewałem się rok temu…

PS: koszulki zapowiadają się RE-WE-LA-CYJ-NIE

razem z półmaratończykami wystartuje też..

36 PKO Półmaraton Szczecin – Bieg na 10 km

Ci, którzy nie czują się na siłach aby targnąć się na dystans półmaratonu mogą pobiec na połowę tej trasy – tj. na 10 kilometrów. W tym roku po raz pierwszy nie będzie to podział jedno kółko / dwa kółka – po prostu w pewnym momencie Ci, którzy wybiorą krótszą trasę wpadną na metę, a Ci, którzy porwą się na 21 kilometrów pobiegną dalej, zupełnie inną trasą. Podoba mi się taki pomysł – nie cierpię biegać kilku kółek – każde kolejne jest zawsze trudniejsze. Po szczegóły zajrzyjcie w te same linki, które podałem do półmaratonu.

A teraz już czas na trening no i przede wszystkim – WIDZIMY SIĘ NA STARCIE!!!

a jeśli macie ochotę pobiegać również poza naszym pięknym miastem – jak zawsze polecam Wam najlepszy na świecie kalendarz na runrunrun.pl

Autor - jacekEs

9 sierpnia, 2015

Sprawdź też…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d